Android işletim sisteminde Java Nasıl çalışır???

mustafa2116
11-03-2014, 21:19   |  #1  
mustafa2116 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Android işletim sistemli telefon yada tabletlerde JAVA TARYICI sistemi nasıl çalışır.
Java Pugling  (jar) sistemi için gerekli bir uygulama varmı. Yada JAR sistemini  gerekli adresten çekip  internet tabanlı kullanıma  hangi program sahip?

resimden ne demek istediğimi anlayacağınızı umuyorum.
Eksik eklentiyi nasıl bulurum ?

Dark Warrior
11-03-2014, 23:16   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
28 mesaj

Android her siteyi kolaylıkla açmaz androidlerde de ios lardaki gibi flash eksikliği olur onu sana anlattığı yöntemden yapamazsın. Orada telefonu bilgisayara bağlayıp oradaki komutları yapmanı istiyor yapsanda işey yaramaz boşuna uğraşma. Puffin Web Browser işini çözecektir yada onun gibi bir browser

mustafa2116
12-03-2014, 02:15   |  #3  
mustafa2116 avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,012 mesaj
Alıntı: Dark Warrior  
Android her siteyi kolaylıkla açmaz androidlerde de ios lardaki gibi flash eksikliği olur onu sana anlattığı yöntemden yapamazsın. Orada telefonu bilgisayara bağlayıp oradaki komutları yapmanı istiyor yapsanda işey yaramaz boşuna uğraşma. Puffin Web Browser işini çözecektir yada onun gibi bir
Güzel anlatmıştın ancak o gördüğün resimdeki tarayıcı MOZİLLA FİREFOX.
Yani açık kaynak kodlu java destekli bir tarayıcı.
Eksik eklenti ise JAVA EMP JAR prototipi.
İnput alanına girdi işlemi yapabilmesi için geçerli JAVA applikasyonu  ANDROİD  tabanında kayıtlı değil.
Yani Hangi tarayıcıyı kulllanırsan kullan JAVA tabanlı çalışan bir sistem için (JS değil) dediğin geçersiz olacak.
Bana EMBED girişine Bakabilen ve JAVA uygulaması  olan JAR işlemini devreye alıp işlemeyi bilen bir uygulama yada bu sistemi tarayıcı üzerinde kullanmayı olanak tanıyan bir eklenti gerekiyor.
Şu anki APİ desteğim bunu  geçerli kılıyor ancak uygulama yok.

mustafa2116
15-03-2014, 02:37   |  #4  
mustafa2116 avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Ben bi daha soru sormuyorum arkadaş :D
Kaç kez soru sorduysam cevap alamadım.
üstelik CHİP adresi için geçerli değil Microsft Türkiye temsilcisi bile sorduğum soruyu cevaplayamadı.( Halen İnceleme yapılıyor Hata hakkında bilgi toplanmış olsada cevap ordada yok bu nedenle sizlerede şimdiden söyleyeyim SORU NEYDİ diye sormayın)
Kaldı ki Java EmBED sorusunu soruyorum ..
:D
Yemin edecem 3-5 gün sonra sorarım o yüzden korkuyorumda :D