Android'li cihazınızı çöplerden temizleyin!

CHIP Online
29-08-2013, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Dolup taşan ve yavaşlayan Android'li cep veya tabletinizi temizlemenize yardım ediyoruz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... mizleyin_42326.html

Resimlerle: En iyi 10 Android Jelly Bean'li cep!

Android'li cebiniz veya tabletiniz, aylar içinde uygulamalar, fotoğraflar, medya dosyaları ve uygulamaların arkalarında bıraktığı verilerle dolup taşabilir. Flaş belleğinizin dolması, performansınızın düşmesi anlamına geliyor. Ancak onu temizlemeniz ve eski hızına ulaştırmanız oldukça kolay. Üstelik bunu Android'le beraber gelen araçlarla yapabilirsiniz.


En hızlı seçenek: Fabrika ayarlarına sıfırlama


Android'li cihazınızdaki fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini kullanarak onu hızla varsayılan durumuna döndürebilirsiniz. Böylece cihazınızda yüklü tüm uygulamalarınız ve depoladığınız tüm dosyalarınız kaldırılacaktır.


E-postalarınız, kişileriniz ve tercihlerinize bağlı olarak daha fazlası Google hesabınızda saklandığından bu seçenek işinize yarayabilir. Telefonunuzu tekrar kullanılabilir hale getirmek için tek yapmanız gereken, kullandığınız uygulamaları tekrar yüklemek olacak. Daha önce satın aldığınız uygulamaları Google hesabınıza oturum açtıktan sonra Google Play'den tekrar indirebilirsiniz.


Çevrimiçi olarak yedeklemediğiniz metin mesajları, fotoğraflar, müzik ve video dosyalarını kaybedeceksiniz. Oyunların çoğu kaldığınız yeri bulutta saklamadığından, kaldığınız yeri kaybedeceksiniz.


Fotoğraflarınızı otomatik olarak Google+ veya Dropbox hesabınıza yedekliyorsanız, bunları kaybetmeyeceksiniz demektir. Bu seçenek varsayılan olarak kapalı olduğundan, önce dosyalarınızın yedeklendiğinden emin olun.


Root'lu bir cihazınız varsa, Titanium Backup ile uygulamalarınızın verilerini yedekleyebilir, daha sonra geri yükleyebilirsiniz.


Tüm Konu: Android'li cihazınızı çöplerden temizleyin!

Resimlerle: En iyi 10 Android Jelly Bean'li cep!

Kaynak: www.chip.com.tr