Android mi? Windows Phone 7 mi?

pcgunlugu
07-06-2011, 08:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Son günlerde oldukça kızışan cep telefonu piyasası eskiye oranla donanımdan ziyade yazılım teknolojisine kaymış durumda.Samsung ve birçok firmanın Android atağı bildiğiniz gibi Nokia’nın piyasada geriye gitmesine sebep olmuş, büyük sermayeler dökerek yatırım yapmış olduğu Symbian ofisini bile geçtiğimiz günlerde kapattırmıştı. Tabi bu kapatmanın altındaki asıl nedeni geçtiğimiz günlerdeki bir haberimizde izlerle paylaşmıştık.
Nokia’nın Microsoft‘la anlaşarak Windows mobile 7 atağına girişmesi Nokia‘nın piyasadaki ağırlığını tekrar eline alma girişimi olmuştu. Peki bu noktadan sonra kullanıcılar hangi firmaya yönelecekler? Bildiğiniz gibi Android işletim sistemli cihazlar tüketicilerin en çok tercih ettiği cihazlar olması ile dikkatler çekiyor. Nokia’nın Windows Mobile 7 atağı aradaki farkı dengelemesi için yetecek mi?
Yazının devamı için tıklayın...
Kaynak:[url=pcgunlugu.com]pcgunlugu.com[/url]

berkcan_0
07-06-2011, 09:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,153 mesaj

android tabiki

Karub
07-06-2011, 09:10   |  #3  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Cep telefonlarının kralı, lideri olan Nokia'nın ilerki zamanda WC temizlikçisi olacağını duysam bir tarafımla gülerdim. Ama artık gerçekten yazılım birinci planda.. İkinci planda ise donanım söz konusu olduğu için bana kalırsa Androide oranla WP 7 fakat, Hepsinden iyi olan bir işletim sistemi var. IOS....
IOS 5'in dün resmi tanıtımı yapıldı diye biliyorum. Hepsinden daha kullanışlı gibi görünüyor :)
WP7 nin arayüzü pek ilgimi çekmedi. Android'de garip :D
Menülerde bazen knetik scrolling yaparken donmalar oluyor. En iyisi IOS 4.3.3 ve çıkacak olan 5.0

berkcan_0
07-06-2011, 09:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,153 mesaj

evet en iyisi ios tabikide ios5 merakla bekliyorum ilk yükleyenlerden olucam :D

Karub
08-06-2011, 09:04   |  #5  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

IOS 5 muhteşem olucak :)
YouTube'da tanıtım videoları var. Kilit ekranı çok daha kullanışlı hale gelmiş. Bu benim için daha iyi sürükle sürükle baş parmak kalmadı -_-