Anfiyi Bilgisayara bağlamak istiyorum YARDIM :S

berkeadali
11-03-2012, 20:54   |  #1  
berkeadali avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

Arkadaşlar Onkyo model anfiye sahibim.2 Tane Sansui model kolona sahibim hiç anlamıyorum bu işlerden açıkçası pek bir bilgim yok.Bilgisayarıma baglamak ıstıyorum amfiyi ama ondan once kolonları anfiye nasıl baglayacagımıda soylersenız sevinirim dediğim gibi bu konularda hiç bilgim yok :S

Kapalı Hesap (91855)
11-03-2012, 21:51   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

fotoğrafını eklersen daha iyi yardımcı olabiliriz sanırım fotoğraf ekledikten sonra bir de mesj atarsan iyi olur unutabilirim konuya dönmeyi

Kapalı Hesap (200174)
11-03-2012, 22:21   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Arkadaşım sana en başından sölemek isterimki eğer anfin güçlü ise vede onboard ses çıkışlarına takacaksan 
En fazla 4 gün sonra bilgisayarından daha ses çıkmayacaktır..
Nedeni ise sesi açtıkça anfi onboard ses kartına yüklenecek ve hatta bozulmasına sebeb olacak 
Sonra anakartından olma.......
Bir tanıdık aynı yaptı anfiyi bilgisayara bağladı şuan bilgisayardan hiç bir ses çıkmıyor  anakartıda değiştirmiyor yani yaptığına yapacağına pişman oldu..
Ama ses kartı alırsan şu 5+1 veya 2+1 sistemi çalıştırmak için creative veya diğer kart üreticilerinin kartlarından alıp takarsan anfiyide ona bağlarsan anfi o kartları ememiyor.. yani zorlayamıyor..
Gerisi senin bileceğin iş kolay gelsin...

Ses çıkmayan bir bilgisayar tuzsuz yemeğe benzer :))

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (217712) ~ 12 Mart 2012 15:19
berkeadali
11-03-2012, 22:33   |  #4  
berkeadali avatarı
OP Üye
59 mesaj

http://www.imageupload.org/en/file/198339/img-0003.jpg.html

Üstadlar fotolar bunlar neyı nereye baglayacagımı bılmıyorum çok karışık anlaşılır bir dilde tarif ederseniz çok memnun olurum önerilerinizide dinliyorum.Ayrıca anfinin markası ONKYO kolonlarında SANSUI

Kapalı Hesap (200174)
11-03-2012, 22:37   |  #5  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

Arkadaşım oto anfisi o 
Eğer ses kartı almayıp onboard ses kartına bağlarsan onu ses kartını bozmaz
Duman eder(anakart çöp) :))
Ne biçim akım çekiyor onlar biliyonmu ?
Özeline bi link attım ordaki karta benzer bi kaart alıp takarsan anakarta o karta bu anfiyi bağlarsan sorun olmaz...

Kapalı Hesap (91855)
11-03-2012, 22:43   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

kesko doğru söylemiş bilgisayara bağlanması sakıncalı onların

berkeadali
11-03-2012, 22:44   |  #7  
berkeadali avatarı
OP Üye
59 mesaj

Üstadım dediğin kartı temin etmeye çalışırım zaten şuan pcye baglamam için gereken kablo yok peki anfiyi kolonlara nasıl baglayacagım bı yıgın kablo var hiçbirşey anlamadım zaten resımlerde beyaz bı kutucukda var oraya kablolar gıdıyor.Kolonları anfiye baglayıp yarında kart bakmaya gidicem o zaman

Kapalı Hesap (200174)
11-03-2012, 22:49   |  #8  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: BeRKe-3  
Üstadım dediğin kartı temin etmeye çalışırım zaten şuan pcye baglamam için gereken kablo yok peki anfiyi kolonlara nasıl baglayacagım bı yıgın kablo var hiçbirşey anlamadım zaten resımlerde beyaz bı kutucukda var oraya kablolar gıdıyor.Kolonları anfiye baglayıp yarında kart bakmaya gidicem o
Arkadaşım kartı temin et sonra ben yardımcı olacağım sana bağlantıların nasıl olacağına dair
Şöyle bir bağlantı lazım o anfilere..
önce anfiyi çalıştırmak için bi tane akümülatör (akü) lerin gücüne yakın bir güç üreten adaptör 220 ile çalışan
anfiyi çalıştırdıktan sonra o anfilerin 
2+ 2- ses girişleri vardır sen bi tane çoğaltıcı alacaksın 5 tl ye anfinin girişe bağlayacaksın sonra ses kartından gelen 2 kabloyu o dağıtıcıya takacaksın dağıtıcı 4'e yükseltecek anfiye verecek..
anfi çıkışlarında zaten belitilmiştir + - çıkışların hangiler olduğu hoparlörün kabloları + kablosunu anfinin + çıkışa - çıkışınada hoparlörün - kablosunu takacaksın sonra ver bas'ı :)

berkeadali
11-03-2012, 22:58   |  #9  
berkeadali avatarı
OP Üye
59 mesaj

Nvidia High Definiotun Audio diyor benım karta yalan olur dıyosun yani baglarsam :)

Kapalı Hesap (200174)
11-03-2012, 23:04   |  #10  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

%100 onboard ses kartı anakartın üzerindeki sesi sağlayan çip bozulur.. 
Dayanmaz o anfinin çektiği akıma karşılık veremez

hakean
12-03-2012, 20:15   |  #11  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

kardeş afedersin bir *** olmaz güven bana olsaydı benim anakart giderdi Evde Receiver Baglı Direkt o/b ses kartına şuana kadar hiç bir şey olmadı tabi çok yüklenmessen örneğin ayarlarını garıcıklama gurcuklama beslediğin akü veya adaptör o önemli ve müzik setinin çıkışları ses kartı daha kaliteli ses almak için kullanılır öle bişe olsaydı eger dedigim gibi benim anakart gittiydi uzun süreli kullanma 5-6 saat kullan anfinin sogutması iyi olsun [Fan kullan] ızgara üstüne yada egzoz olarak birde GND lr 3.55 mm jack al arkada amfide lr şekilde beyaz l kırmızı R yeşil beyazda olabilir beyaz hep sol unutma  lr bagla bakcan bass sesleri yok orda çıkan kaplamasız bir kalın kablo vardır bakır onuda 2 ye böle üleştir 2 tarafa oke kardeş :d bukadar elindekide receiver gibi bişeye benziyo alacaksanda Creative  X-Fi al diyecem ama deymez Anfi de kullanılan malzeme kalitesi pek güvenilir deil ayrıca hoparlör de iyi sayılmaz oyüzden normal olarak kullan bukadar

hakean
12-03-2012, 20:17   |  #12  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

bu arada sinyalade dikkat et