Ani droplar kasmalar ..

Khimaira
09-02-2017, 00:19   |  #1  
Khimaira avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Ben çok araştırdım, denilenleri yaptım forum forum gezdim ama pek başarılı olamadım ve buraya yazmaya karar verdim. Bilgisayarıma virus girdi 2 3 ay öncesine kadar virus programlarımla temizledim. Performansta herhangi bir problem olmadı fakat 2 hafta öncesinden beri FPS droplar oyunlarımda yüksek FPS alıyorum ama ona rağmen oyun hiç akıcı değildi. Bir anda FPS düşüyor. Oyundan hiç zevk almıyordum ben de interneti gezdim bilgisayarı virus programları ile tarattım bilgisayarı ve tam olarak hatırlamasam da virus ile karşılaştım ve her taratıp sildiğimde geri geliyordu ben de format atmaya karar verdim ama format attıktan sonra bir değişim olmadı. Bu format işlemini yanlış yaptığımı düşündüğüm için 2 kere daha tekrarladım ilkinde sadece C'ye atmıştım diğerlerinde ikisine de atmayı denedim fakat olmadı ve termal macun vs gibi şeyler gördüm bazı yerlerde ben de kasayı açtım termal macunun az kaldığını kuruduğunu fark edince ümitlendim termal macunu yenileyip kasayı temizledim ve test etmek üzere çalıştırdım daha iyi gibiydi. CPU değelerinden söz etmeyi unuttum sanırım bazen çok yüksek oluyordu ama onu işlemciyi termal macun ve temizleme sonucunda çözdüm test etmeye gittiğimde daha akıcıydı oyuna odaklanmak yerine FPS'in ne durumda olduğunu düşüp düşmediğini kontrol ettim fakat eskisi kadar iyi değildi hala takılıyordu şimdi hala değil virus programını çalıştırıyorum ve her çalıştırdığımda Adware. Tracking Cookie adlı şeyi buluyor ve hiç bir zaman gitmiyor format atmama rağmen gitmedi bilmiyorum. Bunun ile ilgili bir sorun olabilir mi? Kaç haftadır arıyorum ama hiç bir çözüm bulamadım. Bu durumdan hiç memnun değilim ve FPS sabitleyince o durumdaki FPS ile orantılı bir şekilde düşüyor. Düşerken FPS yani 250 FPS'deyken 180'e 180'deyken 108 60'tayken 30 gibi yani bir anda drop oluyor ve oyun hiç bi şekilde oynanılır gibi olmuyor.

zazaca
09-02-2017, 19:17   |  #2  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

ekran kartı sürcülerini güncellemeyi dene