Ani internet kaybi ve pc yavaslamasi

BeAware
26-04-2013, 21:17   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
97 mesaj

Merhaba arkadaslar. Sorunum ag ile ilgili degil (benim inandigima gore donanimsal). Bu yuzden konuyu donanim bolumune acmak zorunda kaldim.

Laptopumda soyle bir sorun var: Aciyorum, bir sure kullaniyorum interneti filan wireless olarak, daha sonra bir anda wireless im kopuyor, sanki wireless i tusundan kapatmisim gibi hicbir ag bulamiyorum, ve bilgisayar asiri yavasliyor. Oyle yavasliyor ki mouse un ekranin bir ucundan bir uca gecmesi 10 saniye suruyor(donuk donuk, parca parca ilerliyor)

Sorun wireless kartindan kaynaklaniyor gibime geldi cunku 3 kere clean format atmama ragmen duzelmedi. Ama emin olamadigim ve cozemedigim icin size sormak istedim. Wireless kartimda sorun olsa pc boyle donar mi? Yardimci olabilir misiniz?

Kamoonnn
26-04-2013, 21:37   |  #2  
Kamoonnn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
607 mesaj
Alıntı: BeAware  
Merhaba arkadaslar. Sorunum ag ile ilgili degil (benim inandigima gore donanimsal). Bu yuzden konuyu donanim bolumune acmak zorunda kaldim.

Laptopumda soyle bir sorun var: Aciyorum, bir sure kullaniyorum interneti filan wireless olarak, daha sonra bir anda wireless im kopuyor, sanki wireless i tusundan kapatmisim gibi hicbir ag bulamiyorum, ve bilgisayar asiri yavasliyor. Oyle yavasliyor ki mouse un ekranin bir ucundan bir uca gecmesi 10 saniye suruyor(donuk donuk, parca parca ilerliyor)

Sorun wireless kartindan kaynaklaniyor gibime geldi cunku 3 kere clean format atmama ragmen duzelmedi. Ama emin olamadigim ve cozemedigim icin size sormak istedim. Wireless kartimda sorun olsa pc boyle donar mi? Yardimci olabilir misiniz?

Sonradan oluyo diyorsun. Isınmadan da kaynaklanabilir. Isıları ölçüp resmini buraya atabilir misin?

BeAware
26-04-2013, 22:05   |  #3  
OP Üye
97 mesaj

Ekledim hemen. Bu isi degeri 1 saat calismanin ardindan olan isi degeri, film izledim 1 saat boyunca mp4 formatinda. Su ana kadar da yasamadim sorunu ne hikmetse. Bu arada eskiden bu problem yoktu. Pek isinma sorunum filan da olmadi sanirim simdiye dek cunku fan hemen hemen hic yukselmiyor, islemcinin bulundugu yer de bayagi soguk her zaman. Islemcim T4300. Laptopumun modeli Acer Aspire 5732Z

Son Düzenleme: BeAware ~ 26 Nisan 2013 22:08
Kamoonnn
26-04-2013, 22:08   |  #4  
Kamoonnn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
607 mesaj
Alıntı: BeAware  
Ekledim hemen. Bu arada eskiden bu problem yoktu. Pek isinma sorunum filan da yok sanirim cunku fan hemen hemen hic yukselmiyor, islemcinin bulundugu yer de bayagi soguk hep, su ana kadar isinma problemim olmadi hic. Islemcim T4300. Laptopumun modeli Acer Aspire
 Sıcaklıklarında gayet normal. Dediğin gibi sorunun yüksek ihtimal wireless kartından.

BeAware
26-04-2013, 22:17   |  #5  
OP Üye
97 mesaj

Peki wireless kartimda sorun olsa bu tum sistemimi etkileyebilir mi, yani pc nin bu derece yavaslamasina neden olabilir mi? gercekten mouse bile bayagi donarak ilerliyor

daMned
27-04-2013, 05:24   |  #6  
daMned avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
138 mesaj

Evet sorun donanımsal. Ve sorun büyük bir ihtimalle işlemci veya ekran kartı kaynaklı. Sorunun wireless kaynaklı olsaydı bilgisayar donmaz ve yavaşlamazdı. Bizim servise bu sorunla bir çok bilgisayar geldi, ve inanki tek çözüm format atmak oluyor. Varsa bu sorunu format atmadan çözen, buyursun bana da öğretsin.

BeAware
27-04-2013, 12:08   |  #7  
OP Üye
97 mesaj

3 kere clean format attım hiçbir veriyi kurtarmadım bile ve sorun yine devam etti. Bilgisayar gayet düzgün çalışıyorken bir anda wireless ım kapanıyor, ve bilgisayar korkunç yavaşlıyor. Ancak 10 saniye sonra filan yavaşlama geçiyor, sadece wireless im kapanmış oluyor ve yeniden başlatmadan hiçbir şekilde açamıyorum. Bir bilgisayarcıya götüreyim sorun devam ederse. Herkese teşekkürler