Anlam Veremediğim Video Takılma Sorunu.

tokuman
20-08-2010, 19:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Herkese İyi Akşamlar

Yaklaşık 4 ay Önce

Pentium(R) Dual Core CPU E5300
2.60 GHZ işlemci
2 GB Ram
Nvidia 9600 GT Ekran Kartı

Donanımına sahip bir bilgisayar toplayarak satın aldım. Son derece mutlu mesut bir şekilde yaklaşık 1 hafta önce kullanmaya devam ediyordum. Derken geçen hafta gece yarısı elektrikler gitti geldi 3 kez ve sabah uyandığımda Windows'un çökmüş olduğunu farkettim ve bilgisayarımı tamamen formatladım C-D hepsi bir arada tamamen bilgisayarımı temizledim. Şimdi karşıma öyle bir sorun çıktı ki anlam veremiyorum. Youtube,Facebook,Vimeo türü video izleme sitelerinden video izlemek istediğimde, klip bir süre sonra ( 5-20 sn arası) bilgisayarımın tamamen takılıp, mavi ekran vererek pc ye res atmasına neden oluyor. Ama gel gelelim Bilgisayarda herhangi bir videoyu (örn: 120-160 Dklık film gibi) izlediğimde herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum. Oyun oynadığımda dahil böyle bir sorun yok. Sadece İnternet üzerinden Video izlemek istediğimde bilgisayar anlamsız bir şekilde takılıp res atıyor. Tarayıcı olarak Mozilla kullanıyorum ama aynı sorun Explorer içinde geçerli. Ekran kartını güncelledim hatta sildim yeniden kurdum. Bugünde Adobe Flash Player'ı silip yeniden kurdum fakat sorunum hala çözülmedi.

En son ihtimal olarak chip.com.tr'ye başvurmayı düşündüm. Gerçekten yardımcı olursanız çok sevinirim.

Okuduğunuz için teşekkürler. İyi günler.

Son Düzenleme: tokuman ~ 20 Ağustos 2010 19:29