Anlamadığım şeyler oluyor

quell
07-01-2008, 21:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Başlıktada belirttiğim gibi anlamadığım şeyler oluyor. Bilgisi olan arkadaşların biraz anlatmasını ve bana fikir vermesini rica ediyorum.Olay kısaca şöyle;

E-gold adlı bir sitenin üyesiyim bu sitede online para transferi yapabiliyorsunuz. Çok büyük olmasada bende bazı trasferler yapmıştım şimdiye kadar hesabımdada bir miktar para vardı. Dünde yine bir trasfer yaptım bir hesaba ama sonra baktığımda hesabım sıfırlanmıştı. Hesap özetleri bölümüne baktığımda ben işlem yaptıktan 1 dakika sonra başka bir hesaba hesabımdaki kalan paranın tamamının aktarıldığını gördüm. Tabi para gittikten sonra geri alma gibi bir bölüm olmadığı için sonuçta giden para için yarım yamalak ingilizcemle iletişim bölümüne bıraktığım mesajdan başka birşey yok elimde şu an. Benim merak ettiğim şey bu nasıl gerçekleşmiş olabilir. Bilgisayarıma geçen günlerde Avast!4 Home Edition kurmuştum ve aktif olarak çalışıyor. Acaba avast yeterli değil mi başka programlar mı kullanmam gerekiyor. Beni bu konularda aydınlatırsanız ve bir daha böyle bir olay yaşamamak için almam gereken önlemler hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden sonsuz teşekkürler.

viking20
07-01-2008, 21:40   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

tek şey uzak dur bu tip işlerden,en zayıf güv. prog. kullanıyorsun üstüne üstlük:)onu hemen kaldır pc den.Neyin nesiyse birdaha da sakın girme o adrese,bil ki o site (hazırlıyanların oluşturduğu)yemleme ağı dır sadece.Geçmiş olsun.Bilgisayarında sana özel(hesap no.vs.)bulundurma.

Son Düzenleme: viking20 ~ 07 Ocak 2008 21:44
u5556
08-01-2008, 09:32   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

hiç kimse kimseye bedava hayrına yüksek kalite bir şey vermez avast avg gibi programlar bi yere kadar güvenlik açısından. yetersizdir.sadece gazete okuma basitce email okumada falan kismi işe yarar.sen para pul işlerine girmişsin alsana orjinal program.maalesef türk milleti olarak güvenliği en son düşünürüz.ver parayı al 35-50 ytl ye orjinal internet security kur.dertler bitsin.insanlarımız hep küçük düşünüyorlar.ben f-secure int security kullanıyorum 4 yıl oldu format yemedi ve hacklenmedim.sanada tavsiye ederim.kaspersky ve f-secure int security al orjinal(asla crack alma) para trafiğinide wireless değilde kablolu yap başına gelebilecek musibetler azalır.

Borga-x
08-01-2008, 10:08   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Kaspersky Int.Sec. onerısıne bende katılıyorum.Avast kadar uyduruk bır program yok su dunya uzerınde. Sıstemını AVG antıspy ware ve adware ıle guzelce tarattır. Daha sonra kaspersky Int.Sec. kurup guncelle ve tarattır. Yoksa başka turlu temızleyemezsın sıstemını. Sıstem ıcınde keylogger olabılır bu sekılde hesaplarının sifrelerine ve gırdıgın sıteye bağlanıp bır hesap acıp butun paranı oraya transfer etmış olabılırler... Veya Vıkıng'ın dedıgı gıbı yemleme ağı da olabılır

quell
09-01-2008, 00:00   |  #5  
OP Taze Üye
15 mesaj

Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkürler. Borga-x in dediği gibi bilgisayarımı AVG antıspy ware ve Adware ile tarattım bazı cookieler buldu onları sildim. Sonra bilgisayar Kaspersky Int.Sec kurdum ama makina eski olduğu için kaldırmadı ve kilitlenmeye başladı yaklaşık 3 saatlik bir uğraştan sonra onu kaldırabildim. Sonra ESET Smart Sec. kurdum gayet sorunsuz çalıştı program yanlız bu defada bazı sitelere girememeye başladı örneğin hotmail sayfasını açtığımda sayfa açılmıyor ve altta bitti yazıyor. Başka bazı sitelerdede sayfanın bazı bölümleri açılmıyor veya hiç açılmıyor. Ayrıca sistem geri yükleme bölümüne girmeye çalıştığımda beyaz bir ekran açılıyor ama başka hiçbirşey çıkmıyor bilgisayarda virüs mü var yoksa kurduğum programlar çeşitli ayarlarımı değişitirdi anlamadım. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Bana fikir verirseniz çok sevinirim.

omer_6134
10-01-2008, 18:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj

Bencede güzel bir virüs koruyucu almalısın. Kasperkesy internet security  al derim. NOD32'de güzel.

XxXDaRKoXxX
10-01-2008, 19:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

O zaman senin sisteme yeni bir ram tak

Sonra Kaspersky 07 yükle 30 günlük keyi var yüklediğinde sonra crack-serial sitelerinden mi bulursun bilmem key bulursun

Sonra ad-ware veya Borga Abi nin dediği gibi avg spyware yi kur

Tam temizlik içn rootkit tarama için mcafree kur ve KİS 7 ile birlikte Güvenli Kipte hepsiyle bilgisayarını tarat.

Bakalım neler çıkcak