anlat okulunu web site tasarım yarışması

cagri1282
16-01-2009, 00:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2009

Dünyanın en büyük teknik ve mesleki örgütü IEEE(Institute of Electrical and Electronics Engineers) ‘nin ODTÜ deki öğrenci kolu olan IEEE ODTÜ ilköğretim ve lise öğrencileri için “Anlat Okulunu” Web Site Tasarım Yarışması’nı düzenliyor.

   

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanında büyük ilgi gören Anlat Okulu’nun bu yıl ikincisi düzenlenecek.

Bilişimin öneminin her geçen gün arttığı günümüzde web tasarımına ilgi duyan öğrencilerin hayallerini yetenekleri ile buluşturup katılacakları yarışma ile gelecekte bilişime yönlenmeleri hedefleniliyor.

Yarışma bilişimin erken yaşta ve doğru kullanımına teşvik ederken, geleceğin web tasarımcıları da yeteneklerini kanıtlama ve birbirinden değerli ödüllere sahip olma şansı yakalayacaklar.

Lise ve ilköğretim öğrencilerinin iki farklı kategori de yarışacakları yarışmada, dereceye giren 20 öğrenci ODTÜ’de Türkiye’nin en seçkin bilişim dergilerinin editörlerinden ve bilişim konusunda uzman isimlerden oluşan jürinin önünde sunum yapacaklar.

Yarışma sonucunda kazananlar sadece özel ödüller almakla kalmayacak aynı zamanda yeteneklerinin geleceklerine yön vermesini sağlamak ve bilişime yönelimlerini devam ettirmek için eğitim kampına katılma hakkı kazanacaklar.

Yarışma Türkiye çapında olup, finalistler Nisan ayında gerçekleştirilecek ödül töreni sürecinde Orta Doğu Teknik Üniversite’sinde ağırlanacak ve üniversiteyi de yakından tanıma şansı yakalayacaklar.

Anlat Okulunu aynı zamanda dünyanın en büyük teknik ve mesleki örgütü IEEE’den aldığı destek ile birçok kongre de adını duyurmuş ve IEEE ODTÜ Öğrenci Kolu’na “2007-2008 yılında En örnek gösterilen öğrenci kolu” ödülünü almasında önemli rol oynamış bir projedir.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler 15 Ocak tarihinden itibaren www.anlatokulunu.com adresinden başvurabilir ve bilgi@anlatokulunu.com’a e-posta atarak detaylı bilgi alabilirler.
Haydi