anlayamadığım bir virüs

engindokur
28-02-2014, 23:09   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

arkadaşlar bilgisayarı tamire verdim ve win7 pro 64 bit kuruldu.eve gelip açtığımda slicksaving diye bir şey olduğunu gördüm.hem chrome uzantısı hemde program ekle kaldırda var.Şimdi ben bunu pcden sildim chromedan kaldırdım fakat ondan sonrada pc yavaşlamaya başladı.nette arattığımda adware gibi şeyler yaazıyor ama pek bir bilgide yok.bilen duyan varmı yardımlarınızı bekliyorum.

Death Punch
01-03-2014, 00:12   |  #2  
Death Punch avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 42
373 mesaj

Google Chrome için geliştirilmiş bu eklenti, basit bir arayüzde beğendiğiniz, abone olduğunuz websitelerini rss üzerinden takip etmenizi sağlamaktadır. Abone olduğunuz websitelerini isterseniz OPML formatında içe aktarabilir, isterseniz kendi RSS listenizi oluşturabilirsiniz. Chrome üst menüsüne bir ikon ile size haber veren, bu ikona tıkladığınızda iletilerin listelendiği bölüme geçmektesiniz.

Genel Özellikleri:

RSS ve Atom beslemelerini desteklemektedir.
Takip etmek istediğiniz siteye girdiğinizde abonelik adreslerini kendisi otomatik olarak tarar ve bulmaya çalışır.
Yer imleri menünüzden de içe aktarma yaparak aboneliklerinizi Slick RSS'e aktarabilme.
OPML uzantılı dosyaları aktarabilme.
Sonra oku fonksiyonunu destekler.
Özel tarih formatlarını destekler.
Okunan iletiler gri arkaplan rengine dönüşür.
4 sütuna kadar RSS iletilerini gösterebilir. Bu sayede uzun bir sayfa yerine daha düzenli ve kısa bir sayfada içerikleri görebilirsiniz.
İletinin devamını okumak istediğinizde yeni bir sayfada ilgili yazının URL adresine yönlendirir.
Nesneler, resimler, iframe gibi kodlar ekrana yazdırılırken temizlenir.

bu aslında yararlı bir yazılımdır tekrar kurmanızı öneririm Göz kırpma

engindokur
01-03-2014, 09:27   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

cevabın için teşekkür ederim arkadaşım fakat şöyle bir durum var.norton power eraser ve malwarebyte anti malware ile tarattığımda yüksek dereceli risk ile gösterdi ve bende sildim.zaten google da bir arama yaptığımdada hep adaware yada başka türlü şeyler çıktı.

Son Düzenleme: engindokur ~ 01 Mart 2014 09:28
padisah
01-03-2014, 15:11   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Bilgisayarını Norton 360 (Tam tarama) ve Emsisoft Antimalware (Derin tarama) ile tarat ve bulunan her şeyi sil.

Norton 360: http://tr.norton.com/downloads-trial-norton-360
Emsisoft Antimalware: https://www.chip.com.tr/forum/emsisoft-anti-malware_t268186.html