Ansi C ve Program

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
compile
21-02-2004, 10:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

SoruMerhaba;ben ansi c programlama dilini öğrenmeye çalışıyorum.Ama uygun bir derleyici bulamadım."Miracle C Workbech"diye bişey buldum.Ama onunda özellikleri tutmayabiliyor.Ne yapabilirim?Benim istediğim(ansi c ye uygun)bir derleyici var mı?Varsa deneme vs. sürümünü nereden yükleyebilirim?
Teşekkürler..Kahkaha

hasanyasin
21-02-2004, 13:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Borland "free command line tools" adı altında, ücretsiz bir C/C++ derleyicisi dağıtıyor. Bunun ANSI C için problem çıkarmayacak bir derleyici olduğunu söyleyebilirim. Formu dolduruyorsun ve derleyiciyi indiriyorsun. Borland'in sitesine bir bak...

small_ticket
21-02-2004, 19:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
167 mesaj

c ile ansi c arasındaki fark ne?

hasanyasin
21-02-2004, 21:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

ANSI - American National Standards Institute [Amerikan Milli Standartlar Enstitüsü] Yani bizim TSE'nin Amerikalısı...

ANSI C de, bu kurum tarafından standart olarak belirlenmiş bir dil. Borland alır, derleyicisinde ANSI C kullanır; fakat kendine özgü şeyler ekler. Microsoft alır bir şeyler ekler... O yüzden de ANSI C'den birazcık farklı olur derleyicilerinin öngördüğü C'ler...

Tıpkı ECMAScript diye bir şey olduğu halde, her browser'ın kendine göre JavaScript yorumladığı; ya da w3c CSS standartları koyduğu halde, her browser'da farklı CSS spesifikasyonları olduğu gibi...

Başlangıç aşamasında çok sorun çıkarmaz merak etmeyin. Derleyiciye özgü nitelikler, derleyicilerle birlikte gelen dökümanlarda bulabilirsiniz zaten. Dediğim gibi, başlangıç aşamasında kafaya takılacak bir şey değil...

LmandrakeL
24-02-2004, 16:58   |  #5  
Üye
78 mesaj

ANSI C yi öğrenmen sadece C 'ye temel olur... Onun dışında öğrenmenin bir anlamı yok Çünkü çok temel basit tarafları var Bu C yi yeni öğrenen biri için iyi olabilir Yalnız Fonksiyon kütüphaneleri o kadar gelişmiş değildir hatta hiç yoktur ...

ANSI C ye 1 ay kadar çalış ardından TURBO C ye geç ... Daha Sonra C++ a geçersin (3 yıl kadar sonra)Gülümseme