Anti Spyware önerileriniz

OmerCagatay
08-12-2007, 22:17   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

Arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum ama mümkünse Ad-Aware yazmayın ilallah ettim ondan.

XxXDaRKoXxX
08-12-2007, 22:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

SUPERAntisyware
Ashampoo AntiSpyWare 2.0
AVG Anti-Spyware Free 7.5.1.43
Spyware Doctor 5.1.0.273
Spy Sweeper 5.3.1

Hepsi olabilir.Gülümseme

BOOMFUNKMCS
09-12-2007, 00:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

spy sweeper;

OnnuuR
09-12-2007, 12:54   |  #4  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj

spyware doctor öneririm.
ben yükledim serialini de lime wire'dan buldum sende dene bulursun:D
ciddiyim haa.

Papatyasever
10-12-2007, 22:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Anti-spyawre yazılımlar "gerçek zamanlı koruma (real-time protection)" sağlayanlar ve sağlamayanlar olarak ikiye ayrılır. Gerçek zamanlı koruma sağlayanlar bilgisayarınıza inen her cookie'yi her dosyayı tarayarak spyware içerenlerin bilgisayarınıza sızmasını önler. Gerçek zamanlı koruma sağlamayanlar ise masaüstünde sizin çift tıklayıp çalıştıracağınız zamana kadar sessizce sırasını bekler ve çalıştırdığınızda bilgisayarınıza sızmış olan zararlıları bularak yok eder. Kişisel görüşüm iki türden de kaliteli bir yazılım seçerek aynı anda kullanmanın daha güvenli olacağı. Yazılım tavsiyesine gelince gerçek zamanlı koruma için tartışmasız pctools'un "spyware doctor"unu öneriyorum. Arada bir bilgisayarı tarayıp gözden kaçan böcekler için de "spybot search&destroy". Bu programı 2-3 günde bir çalıştırmanız yeterli olacaktır. (Kurulum esnasında "tea timer" ı etkinleştirmek ister miniz diye sorarsa hayır diyin...)

Bu arada spyware doctor bilsayarınızda biraz yavaşlamaya sebep olabilir (Özellikle internet...) Kurmadan önce şu soruyu yanıtlamanızda fayda var; "Hız mı, güvenlik mi???"

Son Düzenleme: Papatyasever ~ 10 Aralık 2007 22:29
black_flood
11-12-2007, 09:16   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bu konuda alternatif kullanmıyorum ad-aware v.b şeylere ihtiyaçta hiç duymuyrum.panda antivirüs titanium vede platinium bu ikiili müthiş regetide kilitledinizmi antivirüsü güncelledikten sonra hiç bir spy yada trojen sistem kayıt defterine ulaşıpta zarar veremiyor.zaten regedite bulaşamayınca zararlı kabak gibi ortada antivirüste o zararlıyı tanıyorsa olay bitmiştir direk siler geçer.
kasperskyda fena değil ama nebilim spy konusunda biraz zayıf 4 yazılımında sitede spy bulmasına rağmen kaspersky bulamadı vede engeleyemedi sisteme bulaştı başka antivirüsler ilede temizledim casusu.örnek spy siteside zaten güncel konularda var.