ANTİSANSÜR!

_ugur_
09-06-2009, 22:04   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 2
69 mesaj

Selamün Aleyküm;bugün bilgisayarıma genel bir temizlik yaptım(hem donanımsal hemde yazılımsal) format attıktan sonra akşam  pc yi açtım internete bakayım dedim açmamla birlikte antisansür diye program yüklendiğini farkettim onu nasıl silebilirim anladığım kadarı ile yasak siteler için hazırlanmış bir program,ben istemediğim halde ve yüklemediğim halde bu nasıl yerleşiyor pc'ye?değişik sitelerin isteğim dışında  giriş sayfası olarak  geldiğini görüyorum örnek:[spyware].com,birkaç tane oyun sayfaları.Bu arada internet tarayıcım İE8 olarak yüklendi.Önceki İE7 idi Bu olay ie8 den sonra çıktı nedir bunun çaresi kaldırmak istiyorum bu antisansürü ?Tarattırdım virüs çıkmadı(nod32 ve trojan remover programı kullanıyorum)

Mustafa@PC
09-06-2009, 22:07   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Format attığınız XP cd'si modifiyeli XP cd'si mi ?

_ugur_
09-06-2009, 22:29   |  #3  
OP Üye
69 mesaj

evet
ama daha önce böyle bişey olmuyorduki bugün oldu akşam nete girerken çıktı
bir önceki tarayıcı ie7 idi bu ie8.Birde bunun için format la uğraşmak işime gelmiyor

Son Düzenleme: _ugur_ ~ 09 Haziran 2009 22:32
_ugur_
10-06-2009, 00:12   |  #4  
OP Üye
69 mesaj

Sonunda antisansür illetinden kurtuldum çok şükür.İsteğim dışında yüklenen bu programı gizlendiği yerden çıkarıp kaldırdım.Gizlendiği yere C:\ program file klsöründe Faxx.com olarak bir klasör adında yerleşmiş.Tekrar açılışta çıkacakmı diye reset attım masaüstü çıkınca tekrar gelmedi ekrana.Donanım Ekle Kaldırda bile görünmüyor saatin yanında kelebek şeklinde bir simgesi vardı  üzerinde sağ tıklayınca aktif/pasif /hakkında olarak 3 seçenek var.Aynı şey başına gelen varsa bunu okusun.

Mustafa@PC
10-06-2009, 01:08   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Halletiniz mi yani ?

_ugur_
10-06-2009, 13:02   |  #6  
OP Üye
69 mesaj

evet hallettim ama şimdi bir başka sorun çıktı ie8 kullanıyorum msn açtığımda mail okuyamıyorum daha önce liste çıkınca tıkladığım mail hemen açılıyordu şimdi olmuyor javada yüklü..Acaba program ekle-kaldırdan İE8i kaldırsam yerine otomatik olarak İE7 gelirmi?

Son Düzenleme: _ugur_ ~ 10 Haziran 2009 13:05
Mustafa@PC
10-06-2009, 13:14   |  #7  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Normal şartlarda İE8'in böyle birşey yapmaması gerekiyor.

İE7'de yükleseniz,bu veya bu gibi sorunlar yaşayacak olma ihtimali yüksek,

Sebebi ise yüklediğiniz modifiyeli işletim sistemi.

Bence normal bir XP SP3'ü yükleyin.

Yada şuan ki mevcut işletim sisteminde;

1.Güvenli kipte Avira yada Kis 2009 ile full tarama yapın(Ayrıca Norton'un 90 günlük kapmanyasıda var güvenlik bölümüne bir bakın).

2.Ccleaner ile registry ve sistem temizliği yapın.

_ugur_
10-06-2009, 14:29   |  #8  
OP Üye
69 mesaj

Bu sorunuda hallettim msn 2009 sürümü güncelleme sırasında yerini almış ve msn 2009 ie8 e uyumlu olmadığı konusunda yardım bölümünden öğrendim yaptığım tek şey  sistem geri yükleme yapmak oldu şimdi sorunsuz bir şekilde kullanıyorum güncelleme yaparken özel yüklemeyi seçiyorum tek tek okuyup gerekli olanı yüklemesine izin verdim.İlginize teşekkür ederim.şuan msn 8.1 kullanıyorum.Ne virüs var nede başka rahatsız edici bir obje.

canerece3
10-06-2009, 15:22   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
433 mesaj

normal cdyle format atın modifiyei cdler sorun çıkartıyor

_ugur_
10-06-2009, 21:37   |  #10  
OP Üye
69 mesaj

benim ayrıca yedekte olan sp2 li xp professional cd'm var bir sonraki formatta onu kullanırım şimdiki kullandığım sadece nasıl bir performans gösteriyor diye denemek için  internetten çektiğim dosyaları nero ile yazdırdığım işletim sistemidir.şimdiye kadar bir sorun çıkmadı (bugün olanların dışında)

Son Düzenleme: _ugur_ ~ 10 Haziran 2009 21:39
seyit123456
11-06-2009, 16:24   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

selamın aleykum kardes aynı sorun bendede var bana bıraz yardımcı olabılırmısınız

seyit123456
11-06-2009, 16:39   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

selamın aleykum bendede antisansur var ama sılemıyorum sılmek ıstedıgde bana diskin dolu veyha yazmaya karsı korumalı olmadıgından ve dosyanın suanda kullanımda olmadıgından emın olun dıyor dosyayı kapatamıyorum nasıl sıle bılırım bıraz yardımcı olabılırmısınız

_ugur_
12-06-2009, 18:44   |  #13  
OP Üye
69 mesaj

Merhaba;aleyküm selam sizde olduğu gibi bendede aynı yazı çıktı o neden olur çözdüm arka planda çalıştığı için silinmez kullanım dışı bıraktığınızda (pasif hale getirin)silinmesi gerekir.Saatin yanında kelebek şeklinde bir simgesi vardır ona sağ tıkladığınızda 3 seçenek var aktif/pasif/hakkında diye.pasif duruma getirdiğinizde kırmızı, aktif duruma getirdiğinizde ise yeşil renkli yazı çıkar.pasif durum da iken bulunduğu klasörü bulup silmeye çalışın silinmesi lazım.Onu siz kendiniz kurmuş iseniz program ekle kaldır dan kontrol edip orada varsa ordan kaldırın orda yoksa bulduğunuz yerden  klasörü  seçip(faxx.com  olarak yazıyordu bende)shift+delete olarak silin bu durumda geri dönüşüm kutusuna gitmeden direk silinmiş olur kolay gelsin.

Kapalı Hesap (101323)
12-06-2009, 19:17   |  #14  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

unlocker ile programın kurulduğu klasörü silin sonrada ccleaner ile sistemi ve kayıt defterini temizleyin yada tek program altında yani revo uninstaller ile geliştirilmiş modda programı kaldırın ve kalıntılarını revo uninstaller ile silin

OğuzxPc
12-06-2009, 21:54   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
661 mesaj

Antisansürü kaldır youtube jacker yükle tamamdır herşey geçer birçoka arkadaşım bu sorundan şikayetçi

freekays
12-06-2009, 22:17   |  #16  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

gezdiğiniz web sitelerinden kaynaklanan bir durum..

lulashl
19-06-2009, 03:34   |  #17  
Taze Üye
3 mesaj

abiler şimdi bnde bi sorun var bu anti-sansürü sildim ama sansüre hayır die bişi çıkıyo sağ alt tarafta bazen de system.exe hata verio çalıştırdan system.exe çalıştırıyom sağ taraftaki sansüre hayır bi daha çıkıyo yani artıyo acaba system.exe yi silersem geçer mi?

antdprsn
20-06-2009, 15:31   |  #18  
Taze Üye
7 mesaj

slm uğur ya aynı illet bende de var griş sayfam sürekli farklı siteler olarak çıkıo o yülendiinden beri o kelebek simgesnin reklamlarından da gına geldi ve i.e. 8 yüklediim ayn şeklde kasıo şuan kafayı yemek üzereym program files de faxx system die bi prog. var aynen dediğin gbi buldum o lanet programı ama silinmio malesef...lütfen yardımcı özel msj olarak msnimide yazdmm..şimdiden saol

esayra
21-06-2009, 22:04   |  #19  
Taze Üye
5 mesaj

selamun aleykum benimde sorunum antisansür! Saolun sayenizde nerde olduğunu bulduk;ancak bir türlü silemiyoruz..Ve şu uyarı çıkıyor: Dosya silinemiyor!Diskin dolu veya yazmaya karşı korumalı olmadığından ve dosyanın şu anda kullanımda olmadığından emin olun.yardım edebilir misiniz bana ne yapmalıyım?

esayra
21-06-2009, 22:25   |  #20  
Taze Üye
5 mesaj

ayrıca antisansür bir türlü pasif yapamadık internetiniz kendi kararınızla engellenmiştir diyor

antdprsn
21-06-2009, 22:50   |  #21  
Taze Üye
7 mesaj

evet aynen..

musto7171
22-06-2009, 23:04   |  #22  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba arkadaşlar çok basit bir yöntemi var başlat/çalıştır/msconnfig yazın gelen menüden başlangıç sekmesi orada antisansirle ilgiline varsa kaldırın bilgisayarınızı yeniden başlatın ve kaybolduğunu göreceksiniz ben denedim gördüm saygılar

esayra
23-06-2009, 12:09   |  #23  
Taze Üye
5 mesaj

"Windows tarafından bulunamıyor." diyo maalesef...

_ugur_
24-06-2009, 23:48   |  #24  
OP Üye
69 mesaj

Merhaba;sizde olduğu gibi bendede aynı yazı çıktı o neden olur çözdüm arka planda çalıştığı için silinmez kullanım dışı bıraktığınızda (pasif hale getirin)silinmesi gerekir.(pasif olduğunda ise kırmızı renkli bir uyarı penceresi çıkar aynen dediğiniz gibi internetiniz kendi kararınızla kapatılmıştır der. Saatin yanında kelebek şeklinde bir simgesi vardır ona sağ tıkladığınızda 3 seçenek var aktif/pasif/hakkında diye.pasif duruma getirdiğinizde kırmızı, aktif duruma getirdiğinizde ise yeşil renkli yazı çıkar.pasif durum da iken bulunduğu klasörü bulup silmeye çalışın silinmesi lazım.Onu siz kendiniz kurmuş iseniz program ekle kaldır dan kontrol edip orada varsa ordan kaldırın orda yoksa bulduğunuz yerden klasörü seçip(faxx.com olarak yazıyordu bende)shift+delete olarak silin bu durumda geri dönüşüm kutusuna gitmeden direk silinmiş olur kolay gelsin.Yazdıklarımı deneyin aktif olarak durursa silemezsiniz aynı uyarıyı tekrar alırsınız.Yine olmazsa sistem geri yükleme yaparsınız.Ben bu şekilde kurtuldum bu illetten.Sorumluluk size ait benden söylemesi.Uygulamak veya uygulamamak kararı size kalmış bir şey,kolay gelsin

antdprsn
25-06-2009, 00:58   |  #25  
Taze Üye
7 mesaj

musto7171 evet senn dediğin yöntemle kolay bi şeklde kurtuluonuo antisansürden..denedm gerçekten programda silindi giriş sayfamda düzeldi uurun dediği yöntemle denedm ancak olmadı pasif yaptığım halde silinmedi nyse şimdi başka bi problem var çalıştıra msconfig yazdığımızda açılan sistem yapılandırma penceresi her pc yi her açtığımda açılıo o nasıl hallonulcak bide ben güncelleştrmeler sırasında griş sayfası problemi çözülür die i.e.8 i yüklemiştm ama uyum problemi yaşıorm ie7 ye nasıl dönebiliriimm.yardımcı olck arkadaşlara şimdiden teşekkrler...