antivermins ? yardım

muratahmetbeyoglu
04-01-2007, 00:42   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
176 mesaj

internetten yanlışlıkla yada nedenini bilmediğim bir sebepten dolayı antivermins programı yüklendi kendi kendine tarama yaptı ve birsürü zararlı yazılım yada dosya buldu ama seriali olmadığından programı kullanamıyorum serial istemiyorum yanlızca istadiğim programı kaldırdığım halde saattin yanında harddisk resmi üzerinde kırmızı bir soru işareti kaybolup yanıyor kaybolunca kocaman bir mavi soru işareti oluyor ve SYSTEM ALERT yazıyor daha öncede olmuştu format attım düzeldi ama yine karşıma çıktı format atmadan ne yapabilirim.ayrıca internet sayfası açınca esafetylist.com diye bir sayfa açılıyor ve onun üzerinde warning diye bir küçük pencere daha açılıyor ve şöyle yazıyor:
W32.myzor.FK@yf is a virus that infects files wiht .exe extensions.ıt attempts to steal passwords and private information from the infected computer.

type:virus
infection length:138,298 bytes
systems affected: windows 95,98,ME,NT (all versions)2003,windows xp(all service packs)
systems not affected: DOS EPOC linux ...
technical details:1.creates files in %win%\directory.By default,this is C:\windows.
2.adds values to registry keys:HKEY_LOCAL_MNACHİNE\software\microsoft\windows\currentversion\Run
3.scans the hard drive for .exe files and infects any executable files.
searches for passwords/information,whinc it may send to a remote attacker.
Recomendations:Click "OK" to download officially approved security software.
always keep your patch levels up-to-date.

bir el atı verin be teşekkürler....

ali67
04-01-2007, 01:13   |  #2  
Üye
50 mesaj

bunu indir.bende de olmuştu .bu programla kuturldum.kesin çözüm.

cell-o
04-01-2007, 10:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

http://411-spyware.com/remove-antivermins buradaki araç tam bu iş için biçilmiş kaftan.

kolay gelsin.

İtacHi_
04-01-2007, 12:26   |  #4  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

arkadaşım bu kesinlikle bir virüs olduğundan eminim.bende sana yrdım etmek isterdimÜzgün

BOOMFUNKMCS
04-01-2007, 12:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

norton((),kaspersky(() gibi kaliteli virüs tarayıcılar ile bir tarama yaparak virüslerinden kesinlikle kurtulabilirsin.bunlara ek olarak zone alarm(() gibi kalıteli bir güvenlik duvarıyla girilemez bir pc ye kavuşabilirsin.Ad-Aware(() adlı çerez temizliği programıyla da en ufak çerezlerdende kurtulup rahata kavuşursun arkadaşım.

başarılar...

Son Düzenleme: BOOMFUNKMCS ~ 04 Ocak 2007 12:51
aslanov
04-01-2007, 13:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
176 mesaj

Böyle hileli yazılımlar sanki virüs bulmuş gibi siteme giriyor aslında kendisi virüs veya trojen. Ama sana yasal gibi gözüküp silmeni engelliyor. Bi de üstüne para kaptırırsan bayaa bayaa enayi yerine koyuyorlar insanı.

Galle
12-01-2007, 21:36   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Program falan indirmediysen eğer bide şunu dene.Baloncuk çıkınca tıkla antivermisin sitesine gidiyo.orad FREE SCAN yap bilgisayarında ki olmayan virüslerin listesini çıkarıyo programı satmak için.Scan bitene kadar bekle bitince suratına kapat pencereyi. gidiyo o zaman.