antivir uyumszluğu

Mirekus
08-07-2006, 16:51   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
91 mesaj

daha önceden kaspersky kullanıyordum ve avast a geçtim fakat kasperskyi tümyaptıklarıma rağmen sistemden tam olarak silemedim ve sistem her açılışında avast uyumsuzluk yaşıyor ve tam çalışmıyor. Kasperskyi nasıl tm olrak temizleyebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler...

bahey608
08-07-2006, 19:33   |  #2  
Yeni Üye
37 mesaj

arkadaşım formu inceledinmi,gene güvenlik konusunda sayfa3 de senin gibi bir arkadaş kaspersky kaldırmış awast kurmuş onun şikayetleri ile ilgili yardımlar var onları tatbik ettinmi ,orayı bir oku sonra yaz.

Mirekus
09-07-2006, 01:11   |  #3  
OP Üye
91 mesaj

emredersin paşa ilgin için sağol

bahey608
09-07-2006, 07:27   |  #4  
Yeni Üye
37 mesaj

yanlış anlamışşın beni,konuşma ve yazı yazma arasındaki fark yüzünden insanlar birbirini yanlış anlıyor.daha açık anlatayım. öbür konudaki önerileri görüp yaptın gene düzelmedimi anlamında cevaplandırılmıştır.kimse kimseye emretmiyor, yardımcı olmaya çalışıyor,dün akşam saat 24 e kadar başka yerlerden sık sık geri dönüp senin cevabını bekledim yardımcı olabilmek için aldıgımız kinyeli cevaba sagol.

Mirekus
09-07-2006, 14:55   |  #5  
OP Üye
91 mesaj

yazı tarzına bakınca oyle anlamam normaldır diye düşünüyorum, birdaha okursan sende bana hak verirsin, dediğin gibi hepimiz buraya birbirimize yardım etmek için geliyoruz. doğrusu diğer sayfalara da bakamadım ve konuyu oyle açtım ama dediğim gibi explorer sayfa içinde ki bağlantılara tıklamıyor o yüzden giremedim, sorunumu hala çözebilmiş değilim bende firefox u yükledim ve onda bi kısıtlama yok rahatlıkla gezinebiliyorum nette.. yanlış anlaşılma kısmına tekrar gelirsek üzerime düşen bi özür varsa bundan imtina etmem özür dilerim insan olmanın gereği sorun yaratmak değil olası sorunları ortadan kaldırarak çözüm üretmektir. tekrar sağol

Mirekus
09-07-2006, 15:01   |  #6  
OP Üye
91 mesaj

sana cevap yazalım derken açtığım konuları karıştırdım. neyse bu konula ilgili olarak sorunum daha büyük bi şekilde devam ediyor avast hiç başlamıyor şu an yani pc yi açtığımda simgesi görünmüyor. kasperskye gelince sistemde herhangi bir dosyasına raslamadım regedit ten de sildim ama çakışmahala devam ediyor...

tiryaki_44
09-07-2006, 17:48   |  #7  
Taze Üye
8 mesaj

kardeş şu programı kullanmalısın :)

Mirekus
09-07-2006, 20:08   |  #8  
OP Üye
91 mesaj

dostum çok sağol programı kullandım komut sisteminden bişeyleri döktü sanırım hallettik ama görev çubuğunda avast simgesi görünmüyor acaba çalışmıyor mu diye şüpheleniyorum görünmemesi normal mi yoksa bi sorun mu var ?

bahey608
10-07-2006, 03:14   |  #9  
Yeni Üye
37 mesaj

windows görev yöneticisini açarsan orda bu dosyalar varmı bir bak.1-ashsimple.exe 2-ashdisp.exe.3-ashserv.exe 4-ashwebs.exe. tarama yaparken windows görev yöneticisini bi aç yukarda saydıgım 4 adet dosyayı görüyorsan awast sisteminde duruyor. yalnıca 1 numaralı dosya çalışıyorsa awastın çalışıyor demektir.( yani bilgisyarı tararken 1 nolu dosya çalışıyor, öbürleri niye çalışmıyor diye merak etme.

Mirekus
10-07-2006, 14:11   |  #10  
OP Üye
91 mesaj

programı silip tekrar kurdum öncesinde arkadaşın verdiği prog. ile kasprk yi sildim ve artık bi sorunum kalmadı avastta çalışıyor yardımlarınız için teşekkürler