Antivirüs önerisi yardım

Ahmet Serdar
09-09-2015, 15:01   |  #1  
Ahmet Serdar avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
204 mesaj

Arkadaşlar bu aralar sıkıntılıyım. Bilgisayardan alışveriş yapıyorum, fotoğraflar, şifreler hepsi kayıtlı bilgisayarımda ve antivirüs konusunda ne kullanacağımı şaşırdım forumda araştırdım ama hep eski tarihli konular var güncel bir konu yok.  

Ben bir ara Eset kullanıyordum fakat sonra kendini bile koruyamadığını anladım ve kaldırdım makro virüsleri tanımadığını biliyordum bu aralar trojan da kaçırdığını öğrendim.

Şu an Norton Security kullanıyorum çok övdüler istikrar tutturursa Kaspersky'a kafa tutabilir diye. Kimisi hala Eseti övüyor diğeri kötü diyor bilemedim. Ben şimdi yasal Norton kullanıyorum da iyi midir nasıldır çok dosya indiren birisiyim güvenilir olsun istiyorum.

Bir de 360 total security diye bir zımbırtı var herkes okuduğum tüm yorumlarda çok çok övüyor şöyle güzeldir böyle kasmaz diye ama bu zımbırtı gizlilik hakkında hiçbir bilgi vermiyor     [*<]     şüphelendim kullanmadım hiç daha kullanmam da ücretsiz yazılımlarla gömülü olarak gelen bir av. den pek hayır gelmez diye düşünüyorum. Çinli galiba qihoo diye bir firmaydı sanırsam gizlilik hakkında hiçbir şey söylemediği gibi kendi sistemi de yokmuş başka programların sistemlerini kullanıyormuş garip geldi bulaşmadım hiç. 

Av-Test e de baktım fakat orası güvenilir değil diyorlar parayı basan yükseliyor diyorlar veya reklamlarla da yükseliyor diyenler de var kafam iyice karıştı. 

Arkadaşlar gerçekten çok önemli benim için katılırsanız sevinirim eminim antivirüs arayan arkadaşlara da yardımcı olur. Katılırsanız çok mutlu olurum. :)

Son Düzenleme: Ahmet Serdar ~ 09 Eylül 2015 19:31 Neden:
theironman
09-09-2015, 15:12   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
Alıntı: Ahmet Serdar  
Arkadaşlar bu aralar sıkıntılıyım. Bilgisayardan alışveriş yapıyorum, fotoğraflar, şifreler hepsi kayıtlı bilgisayarımda ve antivirüs konusunda ne kullanacağımı şaşırdım forumda araştırdım ama hep eski tarihli konular var güncel bir konu yok.

Ben bir ara Eset kullanıyordum fakat sonra kendini bile koruyamadığını anladım ve kaldırdım makro virüsleri tanımadığını biliyordum bu aralar trojan da kaçırdığını öğrendim.

Şu an Norton Security kullanıyorum çok övdüler istikrar tutturursa Kaspersky'a kafa tutabilir diye. Kimisi hala Eseti övüyor diğeri kötü diyor bilemedim. Ben şimdi yasal Norton kullanıyorum da iyi midir nasıldır çok dosya indiren birisiyim güvenilir olsun istiyorum.

Bir de 360 total security diye bir zımbırtı var herkes okuduğum tüm yorumlarda çok çok övüyor şöyle güzeldir böyle kasmaz diye ama bu zımbırtı gizlilik hakkında hiçbir bilgi vermiyor  [*<]  şüphelendim kullanmadım hiç daha kullanmam da ücretsiz yazılımlarla gömülü olarak gelen bir av. den pek hayır gelmez diye düşünüyorum. Çinli galiba qihoo diye bir firmaydı sanırsam gizlilik hakkında hiçbir şey söylemediği gibi kendi sistemi de yokmuş başka programların sistemlerini kullanıyormuş garip geldi bulaşmadım hiç.

Av-Test e de baktım fakat orası güvenilir değil diyorlar parayı basan yükseliyor diyorlar veya reklamlarla da yükseliyor diyenler de var kafam iyice karıştı.

Arkadaşlar gerçekten çok önemli benim için katılırsanız sevinirim eminim antivirüs arayan arkadaşlara da yardımcı olur. Katılırsanız çok mutlu olurum. :)

kesinlikle norton diyorum, iki yıldır kullanıyorum, her yıl da alırım parasını bastırıp, beni henüz yarı yolda bırakmadı, tavsiyem...

raziel34
09-09-2015, 15:13   |  #3  
raziel34 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
204 mesaj

Bir de 360 total security diye bir zımbırtı var herkes okuduğum tüm yorumlarda çok çok övüyor şöyle güzeldir böyle kasmaz diye ama bu zımbırtı gizlilik hakkında hiçbir bilgi vermiyor  [*<]  şüphelendim kullanmadım hiç daha kullanmam da ücretsiz yazılımlarla gömülü olarak gelen bir av. den pek hayır gelmez diye düşünüyorum. Çinli galiba qihoo diye bir firmaydı sanırsam gizlilik hakkında hiçbir şey söylemediği gibi kendi sistemi de yokmuş başka programların sistemlerini kullanıyormuş garip geldi bulaşmadım hiç.

Alıntı: elvis32  
kesinlikle norton diyorum, iki yıldır kullanıyorum, her yıl da alırım parasını bastırıp, beni henüz yarı yolda bırakmadı, tavsiyem...
 Sana bugüne dek en çok kullandığım iki antivirüs çözümünü söyleyeyim:

1. Avast

2. Norton

Avast'ı bedava kullanırsın, Norton'u parasını verir, hakkıyla korunursun derim.

samet61
09-09-2015, 15:14   |  #4  
samet61 avatarı
Yıllanmış Üye
243 mesaj

bence eset kullan, kim ne diyor bilmiyorum ama bilgisayarıma hiç zararlı bulaşmadı kullandığımdan bu yana... şunu da unutmamak lazım, antivirüs bi yere kadar, önemli olan senin ne kadar bilgisayarı bilinçli kullandığın...

Ahmet Serdar
09-09-2015, 15:21   |  #5  
Ahmet Serdar avatarı
OP Yıllanmış Üye
204 mesaj

Avast o kadar tutmamıştı benim gözümde ama Norton ile şu an cidden hiç bir zararlı ile uğraşmadım hocam Eset kötü değil mi bu aralar ? Genelde iyi diyorlar ama test sonuçları öyle göstermiyor anlayamadım da ondan soruyorum karıştı kafam iyice Soru

theironman
09-09-2015, 15:26   |  #6  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

hocam hiç düşünme norton kullan; eset kötü demiyorum ama norton kullanan biri olarak söylüyorum ben gayet memnunum

samet61
09-09-2015, 15:29   |  #7  
samet61 avatarı
Yıllanmış Üye
243 mesaj
Avast o kadar tutmamıştı benim gözümde ama Norton ile şu an cidden hiç bir zararlı ile uğraşmadım hocam Eset kötü değil mi bu aralar ? Genelde iyi diyorlar ama test sonuçları öyle göstermiyor anlayamadım da ondan soruyorum karıştı kafam iyice  Soru

eset benchmarklarda iyi puan alamıyor ve çok şaşırıyorum ona ama ben kullandığımda hiç virüsle yüzleşmedim.

Ahmet Serdar
09-09-2015, 17:59   |  #8  
Ahmet Serdar avatarı
OP Yıllanmış Üye
204 mesaj

Ama yüzleşmedim derken makro virüsleri tanıma oranı 0 bu aralar trojan da kaçırıyor. Dikkatli olmanda fayda var.

Bitdefender kullanan yok mu? Hiç yorum gelmedi onun hakkında veya Kaspersky.

Kapalı Hesap (158848)
09-09-2015, 18:56   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 28
248 mesaj

ben aşağı yukarı tümünü kullandım ilk para verdiğim antivürüs bitdefender oldu  20 liraya migrosdan almışdım fakat onunla ancak 1 gün devam edebildim nedeni ise tarayıcı oyunu olan bitefight bile oynayacak ortam bırakmamışdı bilgisayarı kasması desen cabasıydı o zamanın özellikleri için benim pc  fazlasıyla yeterliydi yinede kasma oldu er5tsi gün gittigidiyor üzerinden 50 liraya 3 kullanıcı olan norton 360 aldım herkeste genel bir kanı vardır norton bilgisayarın canını çıkarır diye ama tam tersi oldu beni en çok etkileyen ise nortonun birebir ücretsiz canlı destek hattı olması oldu öyleki benim bilgisayaı benden çok önemsediler sorunun çözümü tamamlanmadan telefonu kapatmıyorlar hatta en son ben konuşma bitti sanarak telefonu kapattım yaklaşık 1 sene önce lisansım bitti yeni sürümü alamadım o zamanki maddi şartlar ve benimle 5 kullanıcı alacak kişi ayarlayamadığım için şuan için bende 5 aydır kaspersky kullanıyorum kampanyadan yararlanıp 3 er aylık 4 lisans almışdım bittikçe yeniliyorum :D gayet seri ve temiz çalışıyor  nortonla kıyaslarsam aralarında pek bir fark görmedim nortonun artısı bilgisayara bakım yapabiliyordu kullanıcı ayarları daha sadeydi

birde şu var şu sitede sürekli güncel kampanyalar oluyor takip et 1 aya yenisi çıkar

http://www.yasalprogram.com/category/antivirus/

bitdefender istersen sana bende varsa bakmam gerek 6 aylık lisans veririm arada kampanyalardan alıyorum ne olur olmaz diye

360 total security onuda denedim ama pek güvenli gelmedi zaten 3 farklı antivürüs motoruyla çalışıyor

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (224949) ~ 09 Eylül 2015 18:58
Ahmet Serdar
09-09-2015, 19:30   |  #10  
Ahmet Serdar avatarı
OP Yıllanmış Üye
204 mesaj

Aynen Nortonla çalışıyor şu an bilgisayar ve Eset kurulu iken her ay format atan ben hatta ayda 2, 3 defa olduğu oluyordu virüs yüzünden çöküyordu fakat şu an 2 ay oluyor ve sistemde en ufak bir kasma yok ve bakım da yapıyor dediğin gibi Kaspersky kurmuştum bir ara fakat pc yi katletti çok ağırlaştı fakat bu Allahın lütfu gibi program hiçbir sıkıntım olmadı. Fakat internette okuyordum işte Norton şöyle kötüdür, yakalamaz sisteminiz kasar, korur gibi görünür iş yapmaz falan tamamen bilinçsiz kullanıcıların yorumları gibi geldi ve şu 360 security gibi program dikkat ettiysen kullanıcı sayısı random olarak mı artıyor bilmiyorum sitesine bakınca aşağılarda kullanıcı sayısı gözüküyor bu program ask.fm gibi yapışkan bir program [*<] gibi sistemden kaldıramayanlar olmuş ücretsiz programlar içinde gömülü olarak geliyor. Denesem mi dedim tereddüt ettim yine çünkü gizlilik hakkında hiçbir bilgi vermiyor fakat tüm kullanıcıları çok memnun anlayamadım nasıl bir sistem yapmış adamlar.Soru

Bu 360 security nin firması YAC denen bir ürün yüzünden davalık olmuş !!! galiba gizlilik ti sorun galiba sonra isimlerini 360 security olarak değiştirip aynı şekilde devam ediyorlar diye biliyorum. Bilen varsa veya kullanan cevap yazarsa iyi olur çünkü sıkıntılı bir program gibi.

Kapalı Hesap (158848)
09-09-2015, 21:02   |  #11  
Kapalı Hesap
248 mesaj

bu gün kampanyaları gezerken şunu gördüm merak etmedim desem yalan olmaz

http://www.yasalprogram.com/2015 ... 016-kampanya-3-gun/

sistemde çalışan kaspersky 55 günü daha var olmasa deneyecekdim esete pek güvenmiyorum genelde crack sayfaları ve crack gibi şeyleri siliyor işin ilginci bu antivürüs kendisini koruyamıyor her önüne gelen sınırsız kullanıyor bana sanki bilerek korsan avlamak için yapılıyor hissi uyandırdı eset sürekli

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (224949) ~ 09 Eylül 2015 21:05
Ahmet Serdar
09-09-2015, 21:29   |  #12  
Ahmet Serdar avatarı
OP Yıllanmış Üye
204 mesaj

Bence de. Zaten Esetin makro virüslere karşı koruması 0 daha kendini koruyamayan antivirüs bizi nasıl korusun bu aralar da trojan kaçırıyormuş bu virüslere kolaylıkla komut verilip Eset devre dışı bırakılabilir ufacık bir programcıkla cracklenebilen bir antivirüs ne kadar koruyabilir ki? Av-Test e de bakarsan puanları iyice düştü zaten. Bak Kaspersky, Norton, Bitdefender gibi büyük programların crackleri yok trial resetleri bile çok çok zor bulunuyor hatta Norton için şu an internette çalışan ürün anahtarı bulmak imkansız. Adamlar işini sağlam yapıyor Esete bak her yer key crack dolu çeşit çeşit. Bence artık Eset kullanmak yerine bilgisayarda av. bulunmasa daha iyi.

cleverman
10-09-2015, 07:55   |  #13  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
2,510 mesaj

Okuyuculara tavsiyem: Restore RX ve Windows Yedeklemeyi kullanın da antivirüsünüz ne olursa, olsun!

Peki ben hangi güvenlik programını kullanıyorum?

Tabii ki Comodo IS!

Firewall, Antivirus, Auto-Sandbox, HIPS, VirusScope, Dosya Değerlendirme, Web Filtering, Monitors, Ergonomik Arayüz, Cleaning Essentials, KillSwitch, Secure Browsers, Secure DNS...

Kısaca aradığım herşeyin en iyisi Comodo'da!

Üstelik de lisans derdim yok.

Comodo'yu çözün yeter, en iyi korumayı Comodo sağlayacaktır...

Ahmet Serdar
10-09-2015, 11:48   |  #14  
Ahmet Serdar avatarı
OP Yıllanmış Üye
204 mesaj

Ama hocam Comodo testlerde iyi sonuç alamıyor yoksa o testlerde mi bir sıkıntı var comodo kullananlar memnun fakat testlerde bayağı düşük sonuçlar gelebiliyor. Bu test şirketi güvenilir mi bu arada?

Göremeyenler için: http://i.hizliresim.com/gA0BmR.png

Son Düzenleme: Ahmet Serdar ~ 10 Eylül 2015 11:49
eyupp482
10-09-2015, 16:52   |  #15  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

https://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/

Kapalı Hesap (158848)
18-09-2015, 19:18   |  #16  
Kapalı Hesap
248 mesaj
Alıntı: cleverman  
Okuyuculara tavsiyem: Restore RX ve Windows Yedeklemeyi kullanın da antivirüsünüz ne olursa, olsun!

Peki ben hangi güvenlik programını kullanıyorum?

Tabii ki Comodo IS!

Firewall, Antivirus, Auto-Sandbox, HIPS, VirusScope, Dosya Değerlendirme, Web Filtering, Monitors, Ergonomik Arayüz, Cleaning Essentials, KillSwitch, Secure Browsers, Secure DNS...

Kısaca aradığım herşeyin en iyisi Comodo'da!

Üstelik de lisans derdim yok.

Comodo'yu çözün yeter, en iyi korumayı Comodo sağlayacaktır...

ustat Restore RX nasıl kullanılır açıklama yaparmsın resimli bir açıklama yaparsanız bilgilenmiş oluruz bende geçen şu yazılımı kurdum yedek aldım

O&O DiskImage 9

Tenzen
28-06-2016, 10:41   |  #17  
Tenzen avatarı
Taze Üye
4 mesaj

Ben bitdefender total security kullanıyorum gayet rahat ve güvenli. Çoğu şeyi bende internetten alıyorum daha bi sıkıntı yaşamadım yaşayacağımıda sanmıyorum. Zaten yurt dışı testlerde de en iyi antivürüs seçiliyor.

Creativee
28-06-2016, 11:24   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

bitdefender  kullanıyorum oyunlarda kasma yapmıyor performans bakımından çok iyi

webböcek
12-07-2016, 23:42   |  #19  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
15 mesaj

Kaspersky  - Kaspersky  windows ile uyumlu çalışan en iyi antivirüs proğramıdır. Bilgisayarınızı kasmaz ve sık sık virüs veritabanı güncellemesi yaparak maksimum koruma sağlar.

Windows 10'un antivirüs testinde Windows'un kendi ürünü olan Windows Defender 7.sırada,  Eset 4. sırada iken,  Kaspersky testi 1'lik ile  bitirmiştir.

BİR DOST VE BİLİŞİMCİ TAVSİYESİDİR.

Son Düzenleme: webböcek ~ 12 Temmuz 2016 23:50