antivirüs programı yüklenme hatası?

HPQ-User
05-11-2008, 03:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

noname sormuş:
bilgisyara anti virüs yüklüyemiyorum. yüklediğimde ya bilgisayar kendiliğinden kapanıyor yada yüklense bile antivürüs devre dışında ve kullanılmaz halde. kaspersky antivürüs yüklü iken bu durumla karşılaştım. ve bilgisayar güvenli modda da açılmıyor . güvenli mod kipini tıkladığımda açılır gibi oluyor ama kendi kendine reset atıyor ve yine normal kipte açılıyor.yerel disk c ye  format attığım halde yine aynı durumla karşılaştım. en kısa süre içinde yardımcı olursanız sevinirim...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
microsoft windows wp professional versiyon 2002 service pack 3
amd trion (tm) 64 x2 mobile technolog TL-52 1.60 GHz, 896 MB RAM
ATI 120 GB harddisk

İnternet Tarayıcı: Opera/9.51 (Windows NT 5.1; U; tr)

Banned
05-11-2008, 03:39   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

arkadaşım eğer hdd'i bölümlere ayırmışsan ve buna bir virüs sebeb oluyorsa(büyük ihtimalle öyle)diski ayırdığın tüm bölümlerede format atmalısın ve verilerini harici bir diske yadaklayip başka bir pc'de virüs taramasından geçirdikten sonra pc'e atmalısın.

noname22626
05-11-2008, 03:58   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

hdd yi bölümlere ayırdım ama başka bir bilgisaya aktarmadan önce taramadan  geçecince birşey bulunmuyor ve aktarım yaptığım bilgisayarda da aynı sorun oluştu verilerimi kurtarmanın yolu yokmu

icemanphoenix
05-11-2008, 04:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
308 mesaj
noname22626
hdd yi bölümlere ayırdım ama başka bir bilgisaya aktarmadan önce taramadan  geçecince birşey bulunmuyor ve aktarım yaptığım bilgisayarda da aynı sorun oluştu verilerimi kurtarmanın yolu
bu aktardığın verilerin kategorisi ne ki? (video, müzik, program v.s.) taratırken bişey bulunamıyorda başka pc ye kopyalayınca onuda çökertiyor?

icemanphoenix
05-11-2008, 04:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
308 mesaj

sana şöyle bir öneride bulunabilirim. tabi uygulanabilirliğinden emin değilim baştan söyleyeyim. bu kurtarmak istediğin verileri bir harici hdd e aktar. harici hddi saglam, güncel bir antivirüs prog içeren bir pc ye bağla. ama harici hddin otomatik olarak açılmasını engellemelisin(bir flashdiskin autorun dosyasından virüs yemiştimde :)).. bağladıktan sonra pc yi güvenli kipte aç. ama asla harici hdde erişmeye çalışma. yani herhangi bir şekilde disk içindeki herhangi bir veriyi okumaya çalışma. antivirüs programını başlat ve manuel olarak taranacak alan olarak sadece harici diski taramayı seç. tarat ve varsa bişeyler sil. ayrıca gerekli güncel proglarla spyware, malware,rootkit v.s. içinde tarat ve varsa sorunları temizle. tüm bunlara ragmen hiçbirşey bulunmaz ve bu veriler hala başka bir pc yi çökertiyorsa sanırım yapacak pek te bişey kalmıyor.

icemanphoenix
05-11-2008, 04:57   |  #6  
Yıllanmış Üye
308 mesaj

tabi bu verileri yedekledikten sonra pc ye format at. hddin tüm bölümlerine. bu sayede pc temizlenir. harici disktekiler içinde bi önceki mesajda söylediklerimi uygulayabilirsin kendi pc nde. böylece kimseye minnet etmessin. kimsede pc im niye göçtü diye kafanı tırmalamaz :)

Banned
05-11-2008, 11:16   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bence senin pc'de virüs var arkadaşım ben neden kurabiliyorumda sen antivirüs kuramıyorsun? tüm bilgilerini harici bir diske at sonra bilgisayarın her bölümüne format atıp formattan sonra kuramadığın antivirüsü başka bir siteden yükle bakalım o zaman yükleyecek mi bir sorun oluşmazsa hem bu antivirüsle hemmde diğer koruma programlarıyla tekrar bir tarama yap çünkü bazı virüs ve trojanlar formatla bile tamamen silinmiyor.

noname22626
05-11-2008, 20:15   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşım bilgisayarı güvenli kipte aç diyorsun. bir sorun da o zaten güvenli kipte açılmıyorki pc açılosa belki dediklerin olur ama açılmıyor ki