Antivirüs Seçimi

Trakyacus
16-02-2014, 19:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
9 mesaj

Arkadaşlar gündelik kullanıyorum online oyunda oynamıyorum pc yi yormayacak güzel virüs programı var mı bildiğiniz

bitdefender kaspersky felan kasıyor pc yi , özellikleri baya iyi bilgisayarımında anlık geçikmelere sebep olsun istemiyorum 

öyle birşey varmı :D

pc özelliklerim

amd fx 8320

hd radeon 7790

ram 8 gb

anakart M5 A97   EVO R2.0

black_flood
16-02-2014, 21:06   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

komediden bahsediyorsun sanırım kasıyor diyorsun ve gülmemek için millet kendini zor tutacaktır :)))) o makinada asla kasamaz kasması için gerçekten bir sıkıntı olması lazım core 2 duo e 5600 cpu 4 gb ram makinada kasmayıp sende kasıyorsa bir anormallik var. 8150 işlemcili modeli vardı sadece boot süresi 5 sn daha uzun sürüyordu kaspersky varken. Windows ortamında kasması imkansız. athlon x2 550 var onda bile kasamıyor. boot süresinin hiç etkilenmemesi için ssd kullanmak zorundasın yada Windows 8 başka çaresi yok. online oyun ıvır zıvırda kullanmıyorsun bu anlık gecikmeleri neye göre belirleyip tesbit ettiğini belirt bakalım çaresine ama bize 2 sn lik gecikmelerden hiç bahsetme mekanik disklerde bir standarttır antivirüs varken 1 - 2 sn lik bekleme süresi.

black_flood bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Trakyacus
16-02-2014, 21:25   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

biraz daha açayım cpu ölcer var mesela şu windowsun araçlarından onu koyuyorum masaüstüne virüs programı olmadan pc boşta dururken  cpu %2-3  Ram kullanımıda % 18 19  windows7  kullanıyorum

kasper denemedim bitdefender en iyisi diye duydum kurdum lisansladım felan boşhalde dururken cpu % 7 8    Ram %27 % 30 arası değişiyor hani yoruyor sanki

Gecikmelik kısımlara gelince genelde internet üstünde gecikme oluyor siteye basıyorum makine malum bitdefender olmadan  saniyede açıyo yüklüyor sayfayı bitdefender ile 3 4 saniye kadar bekletiyor tam sayfa yüklemesi  ve rahatsız edici geldi
 belki bitdefenderdendir kasperde öyle sorun olur mu bilmiyorum  bitdefenderde şişme hissettim yani arada biyerlere girerken disk c  klasörler felan  ama internete oranla daha az

Normal pc oyunu oynayıp face forumlar youtube dizi indirip izliyorum pc de yaptıklarım pekte anlamıyorum o kadar  pcden ondan danışayım dedim bilene , antivirüs gerekir mi bana  yoksa gerek yok mu, bu gecikme bitdefenderden midir  kasper kursam aynı mı olur yoksa başka birşey mi tercih etmeliyim

indirdiğim tüm virüs programlarının son versiyon cracklisini indirip full yapıyorum  bunuda dipnot olarak söyleyeyim dedim   

birde hazır yakalamışken konu alakasız ama virüs programı kullanmazdım hiç bi sorun yaşadım  -Cdrom sürücüsü arızalanıyor format attıktan  15 30 gün arasında  hata kodu aygıt yöneticisinde 19  olarak gösteriyor kayıt defterindeki bozukluktan  cd takınca okumuyor  , ya virüs bulaşıyor diye düşündüm  yada demontools mu yapıyor sürücü yazılımını bozuyor bilemedim    çözüm olarak aygıtı devre dışı bıraktım tekrar yüklettim sonuç aynıydı format attım bende  2 kez oldu bu olay  şimdi demontools yerine poweriso kurdum bakalım onla mı alakalı

Sıra sıra cevaplayabilirseniz sevinirim  başka sorunuz olursa cevaplarım

tavsiyenizi bekliyorum  teşekkür ederim

Son Düzenleme: Trakyacus ~ 16 Şubat 2014 21:29
padisah
17-02-2014, 16:03   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Korsan kullanıyorsanız hangi program olursa olsun işe yaramaz zira crackların kendisi zararlı yazılımlardır. Boşa kürek çekmiş olursun.

black_flood
17-02-2014, 23:01   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

ram kullanımının yükselmesi normal bir durum çünkü güçlü dediğimiz yazılımlar yalın bir antivirüs motoru ile yetinmemektedir anti spam,firewall sistem kaynak izleyici gibi bileşenler nedeni ile ram kullanımı yükselir. free panda cloud tarzı yazılımlarda ram kullanımı 10 mb fakat bir anlam ifade etmiyor virüs sisteme tamamen bulaşıp faaliyet gösterdikten sonra müdahale ediyor. 3- 4 saniyelik bekleme olayına gelince internet ile alakalı bir durum düzgün hıza sahip internet ortamında  ssd olan sistemde 0.5 sn ssd olmayan sistemde 1 sn ila 1.5 sn arasında değişiyor sitesine göre 8 mbit internet hızı ile. 16 mbit net hızı olan müşterim var onda makine sağlam olduğu halde senin ki gibi bayılıyordu fibere geçti artık sorun kökten kalktı yani 3 sn bekleme genede fazla sayılmaz internet hızından kaynaklı olduğu için.

black_flood bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Trakyacus
17-02-2014, 23:14   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj

AVG internet security kurdum lisans anahtarı verdi biri 374 günlük deneme sürümü yazıyor bi ağırlaşma hissetmedim bu idare eder sanırım bilgisayarı ?

black_flood
18-02-2014, 10:25   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

aynı lisanstan kardeşimde kullanıyor fena denemez ama virüs kaçırdığını görmüyor değilim kendi sisteminden flash ile her dosya transferi yaptığında kaspersky ver yansın ediyor virüs var diye siliyorum gidip takıp geliyor yine virüs yani avg kullan ama sadece tek başına yetersiz elinin altında sürekli kaspersky kvrt bulundur.