Antivirüs Testleri..

teolog
14-03-2007, 23:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhabalar..Chip in bu ayki sayısında antivirüs yazılımlarının testlerini okudum ancak dikkatimi çeken Chip in daha önceden reklamını yaparak övdüğü hatta Aralık 2006'da düzenlenen Compex Bilişim Fuarında Chip Satandında yetkili arakadaşlarla görüşerek Chip e üye olmanın yanında hediye olarak verilen NOD32 in bu testte yer almaması oldu..Bununla birlikte birçoğumuzun belki de yakından takip  ettiği bi çok bağımsız Test Sonuçlarında Nod32 ilk üç sırada yer almasına rağmen Chip aynı şekide bu yazılımı testlerine dahi koymayı uygun görmemiş..(tuhaf). Belki sizlerin de dikkatini çekmiştir..

Merak ettiğim Nod32 yazılımı kötü olduğu için mi testlerde yer almadı yoksa herkes tarafından mükemmel olarak kabul edildiği için mi teste dahi tabi tutulmaya gerek görülmedi.?

İkincisi eğer NOD32 iyi bir virüs yazılımı değilse neden Chip tarafından takdir edilmekte..Bunu şunu için soruyorum herşeyden önce ben ve diğer arkadaşlar bir çok konuda Chip e güvenerek gerek donanım gerekse yazılım konusunda tercihlerini yapmaktadırlar..

Üçüncüsü Chip in Şubat 2006 sayısında belirttiği üzere Reklamlara kanmayalım mı.? Eğer kandıysak neden chip kendiyle çelişerek Nod32 in reklamını yapmakta.?

Son olarak şunu söylemek istiyorum : Bu sorularıma lütfen Chip tarafından bir yetkilinini cevap vermesini istiyorum ve bir abone olarak bu isteğin doğal bir hakkım olduğunu düşünüyorum..Hepinize saygılar sunarım..

Murat ÇİÇEK

Son Düzenleme: teolog ~ 15 Mart 2007 00:03
erkanc
15-03-2007, 03:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

ilk olarak test edilen programlar antivirüs değil security pack bu nedenledir ki nod32 progamı antivirüs programı security pack değil alınmama sebelerinin en başta oluşunu sebei de bunlardır diye düşünüyorum

teolog
15-03-2007, 20:58   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

Her şeyden önce NOD32 de spyware, malware, adware ve rootkit lere karşı başarılı bir şekilde karşı koymasından dolayı bir Security Pack'tir( bknz : www.nod32.com.tr). Bununla birliklte  ben abone olurken chip standında yetkili bir arkadaş bana Windows güvenlik duvarıyla beraber Nod32 in yeterli olacağını söylemişti..Ayrıca kendim bizzat denediğim için Nod32 de internet güvenliği sağlamaktadır..

Sanırım olay biraz duygusal ve yapılan testlerde firmaların istekleri geçerli..Çünkü Gerek internet güvenliği olsun gerekse Tam anlamıyla bir sitem güvenliği olsun yapılan Uluslar arası bağımsız testlerde Nod32 ilk üçte yeralmış ve bu da Chip tarafından gündeme getirilmiştir..( Burada ne demek istediğimi Chip daha iyi anlayacaktır.!)  

Sonuç olarak konu hakkında Chip yönetiminden tatmin edici bir açıklama beklemenin hepimizin hakkı olduğunu düşünüyor hepinize saygılar sunuyorum..

Banned
16-03-2007, 12:22   |  #4  
Banlandı
43,715 mesaj

erkanc arkadaşımızın da belirttiği gibi NOD32 komple bir güvenlik paketi değildir. Yapılan test, güvenlik duvarlarını temel alan bir güvenlik testi karşılaştırmasıdır. Dolayısıyla NOD32 bu teste dahil olsaydı sadece "Virüsler ve casuslar" kategorisinden puan alabilirdi. Spam mail ve güvenlik duvarı gibi özellikler NOD32'de mevcut değil, bu yüzden NOD32 teste dahil edilmedi. Antivirüs yazılımları testi olsaydı NOD32 de teste dahil edilirdi.

Saygılar,
CHIP

teolog
16-03-2007, 23:23   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Ben teşekkür ederim..Erkanc arkadaşım ve siz değerli chip yönetimine saygılarımı sunarım..İyi çalışmalar.