Apple, Apple'a karşı!

CHIP Online
15-07-2012, 18:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'ın piyasaya süreceği söylenen bu cihaz, dev şirketin kendi kendini vurması anlamına mı geliyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/apple-apple-a-karsi_34699.html

Resimlerle: MWC'de tanıtılan en iyi iPad alternatifleri!

Eğer iPad'in küçük bir sürümü piyasaya çıkarsa sadece rakiplerden değil, Apple'ın kendisinden de pazar payı çalabilir.


Ancak iPad Mini terimini üreten ve Topeka Capital Markets analistlerinden biri olan Brian White'a göre böylesi bir durum, satışların getireceği kazancın yanında muhtemelen küçük ve kabul edilebilir bir kayıp yaratacak.


"Bu kayıp muhtemelen yüzde 10-20 civarında seyredecek ama gelişmekte olan ülkelerdeki büyüme eğilimlerine bakıldığında pazar fırsatı muhtemelen daha büyük olacak".


White, iPad Mini'nin Çin gibi ülkelerde büyük başarı elde edeceğini düşünüyor. Gelişmiş ülkelerde ise cihazın fiyat konusunda hassas tüketiciler, küçük formatlı cihazları tercih edenler, eğitimciler ve küçük tabletlerle daha rahat eden genç kullanıcılar arasında tutulacağı da White'ın iddiaları arasında.


Böyle bir cihazın kar marjı daha düşük olsa da, White'a göre doğan bu açık iPad Mini'den bazı özelliklerin çıkarılması ile dengelenebilir.


250 dolar olması beklenen iPad Mini, Kindle Fire ve Nexus 7'den daha pahalı ama White cihazın kalitesinin daha yüksek olacağı ve kullanıcılara hem daha iyi bir deneyim, hem de daha sağlam bir ekosistem sunacağı görüşünde.

Tüm Konu: Apple, Apple'a karşı!

Resimlerle: MWC'de tanıtılan en iyi iPad alternatifleri!

Kaynak: www.chip.com.tr