Apple cıyım, tekel kurbanı değilim :)

Bersan
12-07-2011, 13:37   |  #1  
Bersan avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
515 mesaj

Apple tekelini anlamış değilim. insanların da Apple dan neden bu kadar nefret ettiklerinide... Ama size cebinizden para çıkmadan app store uygulamalarından faydalanmanın yolunu açıklayım...

1. Cydia şart
        Jailbreak artık yasallaştı (zaten kimin umrunda :)) Artık bütün iOS cihazlarınızı tek bir dokunuşla JB yapabilirsiniz. http://www.jailbreakme.com/ bu siteye JB yapmak istediğiniz cihaz ile bağlanın ve "install" a dokunun. bir dakikada Cydia ana ekranınız da göreceksiniz...

2. Kaynak ekleme

Cydia dan "Manage" sekmesine ve oradan "Sources" e geliyoruz. Yukarıda "edit" e sonrada "add" a dokunup çıkan ekrana http://cydia.hackulo.us yazıyoruz ve "add source" ye dokunuyoruz.

3. Yükleme ve çalıştırma

Tekrar "manage" sekmesine geliyoruz ve ordan Hackulo.us sayfasına giriyoruz. Sonrada "Installous 4" adındaki programı yüklüyoruz ve bitti. Artık ana ekranızda bulunan bu programdan Crackli uygulama yükleyebiliyoruz veya cracklermiş uygulamayı iTunes üzerinden cihazınıza sanki normal bir uygulama eşlenmeşi gibi atabilirsiniz.

Ayrıca Cydia dediğimiz program her derde deva diyebiliriz Cihazınıza tema, tweak ve kurcalarsanı daha birçok şey olduğnu görebilirsiniz. Şimdilik bu kadar :)

Son Düzenleme: Bersan ~ 12 Temmuz 2011 21:29
Bersan
17-07-2011, 20:55   |  #2  
Bersan avatarı
OP Yıllanmış Üye
515 mesaj

Şimdi iPhone dan nefret eden (ki vardır mutlaka) bana Samsung Galaxy S II veya anroid daha iyi demeyin. Alışkanlık söz konusu ben sistemi iOS üzerine kurdum ve yüzlerce uygulamam var hiç birine para vermedim. Android store gibi daha çocuk bir mağzaya veya android gibi yerinde durmayan, değişken ve güncelleme sıkıntısı çeken bir sistem kullandıramazsınız bana. GS II nin ister çift çekirdeği olsun ister 4 tane olsun 10-15 tane iyi grafikli oyun varsa yine iyi... Size göre ekranı küçük te olsa kalında olsa kamerası 1080 değilde 720p de çekse ve 100-200 tl pahallıda olsa bu telefon bütün işimi fazlasıyla görüyor...

Qromodynmc
17-07-2011, 22:39   |  #3  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Appleci olupta tekel kurbanıyım diyen olmadı,Olmaz zaten,Kim niye kabul etsinki kurban olduğunu.

Bersan
18-07-2011, 01:20   |  #4  
Bersan avatarı
OP Yıllanmış Üye
515 mesaj

Valla herşer tıkırında gittiği sürece buna tekel mekel ne derseniz deyin.

pcman34
16-08-2011, 02:21   |  #5  
pcman34 avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Off off hiç sormayın zorla aldırttım anneme Galaxy Ace geberdim android diye. İIYYY ne kötü ya hiç hoşuma gitmedi dışardan çok çekici duruyodu ve annem dedki 4-5 sene telefon yok. Kaldım yani öyle İphone 9 a yetişirim heralde :S. Macbook almaya param yetmediği için mac os yükleyecem. Mecbur kusura bakmayın büyüyünce öderiz parası apple yaptığımız ihanetin hepsini. Kusura bakmasınlar idare ediversinler. artık.