Apple'dan Samsung'a "kıyak"

CHIP Online
13-08-2012, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

İnanması güç gelebilir ama Apple, 2010'da Samsung'a bakın nasıl bir "kıyak geçmek" istemiş!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/apple-dan-samsung-a-kiyak_35308.html

Resimlerle: Galaxy S3 için 20 aksesuar

Apple'ın ürünlerini "ölümüne" savunduğunu iyi biliyoruz. Ancak bir iddiaya göre Apple, 2010'da iOS patentlerini Samsung'a lisanslayarak bunu değiştirebilirdi.


AllThingsD'nin iddiasına göre Apple, Samsung'dan iPhone ve iPad'i kopyaladığı gerekçesiyle ürettiği her telefon için 30 dolar veya her tablet için 40 dolar isteyebilirdi. Böylece Samsung, iPhone ve iPad'e benzeyen cihazları rahatlıkla üretebilecekti. AllThingsD'ye göre Apple, iPhone ile Galaxy S'in benzerlikleri nedeniyle hemen bir savaşa girmek yerine Samsung ile bir lisans anlaşması yapmak istedi.


Apple, 30-40 dolarlık ücretleri Samsung'un bu lisansları Apple'a çarpaz lisanlaması halinde yüzde 20 indirmeye de razıydı. Böylece Apple, her bir Galaxy cepten 24 dolar kazanabilecekti. Bu miktar, Apple'ın bir iPhone'dan elde ettiği gelirin çok altında da olsa, eğer Samsung şartları kabul etseydi, Apple için toplamda önemli bir miktara ulaşabilirdi.


Bu rapor, Apple CEO'su Tim Cook'un ardından Steve Jobs'un da Android üreticileri ile hiçbir anlaşma yapmak istemediği iddialarını da çürütür nitelikte.

Tüm Konu: Apple'dan Samsung'a "kıyak"

Resimlerle: Galaxy S3 için 20 aksesuar

Kaynak: www.chip.com.tr