Apple hakkında inanılmaz bir iddia...

CHIP Online
04-08-2009, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Patlayan iPod sahibine para iadesi için sunulduğu iddia edilen şok antlaşma metni çok konuşulacak...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... ir-iddia_14398.html

Resimlerle: Apple ve iPod logolu gerçek elma!

The Times'da yer alan iddialara göre 11 yaşındaki bir kız çocuğu iPod'unda bir gariplik fark etti. Babası iPod'u eline aldığında bir "Hss" sesi duydu. Elindeki iPod'un gittikçe ısındığını ve içinden dumanlar çıktığını gören baba, iPod'u bahçeye fırlattı. 30 saniye geçmeden iPod kasasının patladığını duydu, dumanı ve havaya fırlayan iPod'u gördü. Elbette patlama çok küçüktü hatta Ken Stanborough bu sesi "Pop etti" diye tanımlıyor.

Habere göre, yine de bu olayın iPod küçük kızının elindeyken de olabileceğini düşünen baba oldukça endişelendi ve Apple'ın müşteri hizmetleriyle temasa geçti. Gelen mektup parayı iade ediyor, ancak paranın alınmasıyla birlikte ilişikteki antlaşma şartlarına uyulacağının da kabul edilmiş sayılacağını belirtiyordu. Ama baba, asıl şoku antlaşma şartlarını okuyunca yaşadı.

Tüm konu: Apple hakkında inanılmaz bir iddia...

Resimlerle: Apple ve iPod logolu gerçek elma!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ürünün parası karşılığı siz imza atar mıydınız?

Kapalı Hesap (53751)
04-08-2009, 16:16   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Kesinlikle atmazdım, yakışmadı Apple, yeni bir iPod veya para iadesi yanında özür mektubunun gönderilmesi gerekirken bu resmen saçmalık olmuş ki şimdi daha da duyuldu. Artık anlaşma metnini hazırlayanların Apple müşteri hizmetlerinden emekli edilmesi lazım, benim gibi gençlerin önünü açın:P

Süleyman.
04-08-2009, 16:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Skandal, ayıp ve terbiyesizce, eğer doğruysa.

Feel Good
04-08-2009, 16:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Alıntı: CHIP Online  
Tartışıyoruz: Ürünün parası karşılığı siz imza atar mıydınız?
Tabii ki de atmazdım. Eğer bu haber doğruysa Apple'dan gerçekten soğurum.

PcMaKeR
04-08-2009, 16:36   |  #5  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Varya böyle birşey elime geçecek.. Internette öyle aktif kullanırım ki. Ömür boyu susma ha. Tazminat ha.

Türk Filmi mi izlemiş Apple noluyor böyle. Karşısında ki Küçük Emrah mı. Parayı alacaksın ve susacaksın...

Ya çocuğun elinde patlasaydı. Allah göstermesin ya parmakları zarar görseydi. Sıkıysa Apple bir daha ipod satsın.

Kapalı Hesap (130880)
04-08-2009, 16:38   |  #6  
Kapalı Hesap
1,418 mesaj

çok ayıp apple

Adanalı.
04-08-2009, 20:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Tam da Apple'a ısınmaya başlamıştım. Bütün güvenimi yok etti.

ParanoiD
04-08-2009, 20:55   |  #8  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Varya böyle birşey elime geçecek.. Internette öyle aktif kullanırım ki. Ömür boyu susma ha. Tazminat ha.

Türk Filmi mi izlemiş Apple noluyor böyle. Karşısında ki Küçük Emrah mı. Parayı alacaksın ve susacaksın...

Ya çocuğun elinde patlasaydı. Allah göstermesin ya parmakları zarar görseydi. Sıkıysa Apple bir daha ipod satsın.
Katılıyorum.Çirkin bi teklif olmuş.Tabi ki atmazdim imza..

AkyüzCan
04-08-2009, 21:59   |  #9  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

Her şeyin ötesinde bu tür bir anlaşma  ayni haklarin kısıtlanması kabul edildiğinden hukuka saldırıdır ve türk hukuk sisteminde  bile -her ne kadar isviçreden alsakta ceza hukuku farklı Gülümseme-ölü doğmuş bir akit sayılacağından geçerli kabul edilmezdi .Kişinin ifade özgürlük hakkının kısıtlanması ise BM insan hakları beyannamesine görede  suçtur. Böyle bir akit gerçekten o müsteriye gönderirdiyse ;ipod dan ya da ipod bedelinden çok ama çok fazlasını alır appleden ;avrupa insan hakları mahkemesi nezdinde dava açması için de kapısını çok avukat aşındırır bu ailenin...Tabiiki haber doğru ise..!

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 04 Ağustos 2009 22:58
Der Rote BaroN
05-08-2009, 00:21   |  #10  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Para, sadece ürün parasıyla sınırlı kalmasaymış düşünürdüm.

Son Düzenleme: Der Rote BaroN ~ 05 Ağustos 2009 00:21