Apple'ın 29 yıllık reklamı ortaya çıktı

CHIP Online
14-08-2012, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'ın kendi kendini fazla övdüğünü düşünerek yayınlamadığı 29 yıllık reklam ortaya çıktı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/app ... ya-cikti_35315.html

2012 Yaz Olimpiyatları'nın ilk gününde NBC, üç yeni Apple reklamı yayınlamış, ancak reklamlar büyük eleştiri toplayarak yayından kaldırılmıştı. Reklamlarda bir Apple "dahisi", Mac ürünleriyle sorunu olan kullanıcılara yardım ediyordu. Şimdi ise 1983'de meydana getirilen bir TV reklamı, ilk kez internette göründü.


Macintosh'un mucitlerinden olan ve şu an Google'da çalışan Andry Hertzfeld'in YouTube'a yüklediği videoda çeşitli Apple takım çalışanlarının röportajları yer alıyor. Kısaca özetlemek gerekirse reklamda tüm çalışanlar, çıkmak üzere olan Macintosh PC'nin dünyayı değişterceğini söylüyorlar.


Hertzfeld, videonun televizyonda hiç yayınlanmadığını, çünkü videoda Apple'ın aşırı derecede kendisini övdüğünü söylüyor. Bununla birlikte video, satıcılara gönderilen reklam malzemelerinde kullanılmış. Apple, bu reklam yerine 1984'de Super Bowl sırasında "kendi kendini övmeyen" yeni bir reklam yayınlamış.


&lt;span style="text-decoration: underline;">Apple'ın 1983'de çekilen, ancak televizyonda hiç yayınlanmayan reklamını videomuzda izleyebilirsiniz!</span>

Tüm Konu: Apple'ın 29 yıllık reklamı ortaya çıktı

Kaynak: www.chip.com.tr