Apple'ın stratejisi kafamı karıştırdı.

Randerazit
24-01-2013, 23:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

iPhone 5'in çıkmasının üstünden uzun zaman geçmemesine rağmen iPhone 5S'in Haziran ayında çıkacağı haberleri havalarda geziyor. Bende iPhone 5S'i beklemeye karar verdim ama aklımdaki soru ise iPhone 5S'i aldıkdan bir kaç ay sonrada iPhone 6 çıkarsa ne yapacağım? Apple'ın bu stratejisi eminim benim gibi bir çok kullanıcının aklını karıştırıyordur.

Bu sebepten ötürü iPad mi alsam iPhone mu alsam kararsız kaldım. Normalde aklımda iPad alma fikri yoktu fakat bu olaylardan sonra ne yapcağımı şaşırdım.

Peki bu konuda sizin düşünceleriniz, önerileriniz nelerdir?

iPhone 5S'den sonra beklerlermi? iPhone'ları hep ard, arda çıkarmaya devam edip kuyularınımı kazarlar?
Cevabını merak ettiğim soru: iPad mi alınmalı iPhone mu?

Qromodynmc
24-01-2013, 23:47   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Boşuna kafanız karışmasın,Düzenli aralıklarla iPhoneler gelmeye devam edecektir,Ve bu süre git gide kısalıyor.

İpade gelince,İpad ne anasını. Telefon desen değil,Pc Desen değil,Hala Tabletlerin gereksiz olduğunu düşünüyorum,iPhone alarak telefon ihtiyacınızı giderebilirsiniz ancak ipad alarak olmayan bir ihtiyacı gideremezsiniz,amaçsız bi cihaz o.

Randerazit
25-01-2013, 00:05   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: punisher123  
Boşuna kafanız karışmasın,Düzenli aralıklarla iPhoneler gelmeye devam edecektir,Ve bu süre git gide kısalıyor.

İpade gelince,İpad ne anasını. Telefon desen değil,Pc Desen değil,Hala Tabletlerin gereksiz olduğunu düşünüyorum,iPhone alarak telefon ihtiyacınızı giderebilirsiniz ancak ipad alarak olmayan bir ihtiyacı gideremezsiniz,amaçsız bi cihaz o.

iPhone ben her aldığımda bir üst modelini çıkaracaksa almamın bir anlamı olmaz her aldığımda 2 model eskiyince, kısacası her 10 ayda bir yenilemem gerekecek ama her aldığım iPad beni 2 yıl götürür.

Bu arada iPad amaçsız değil. Ben uzun yoldayken, arkadaşımın evine kalmaya giderken falan yanımda götürürüm. Yada spora giderken spor çantama sıkıştırıp dönüşte bir cafe'de falan oturursam kullanırım.

Şuan kullandığım telefon ise BlackBerry Curve 9360.

Banned
25-01-2013, 11:12   |  #4  
Banlandı
151 mesaj

@Randerazit , Yeni iPhone modeli büyük ihtimal Ekim ya da Eylül ayında çıkacak. Beklerim diyorsanız bekleyin derim tabiki çünkü rumourlara göre iPhone 5'da donanımsal olarak değişiklik significant olacak diyorlar. Mesale 4S'de camera 8 mp ve 5'da da 8mp idi ama yeni iPhone'da 12mp olacağı söyleniyor. 4.7 inch olma olaslığı yüksek hatta 2 model bile çıkarabillir Apple çünkü ucuz telefon piyasasında yok gibi bir şey ama çıkaramaya da billir. 

@punisher iPad tabiki de önemli bir cihaz. netbook dan çok daha kullanışlı ve pratik. 9 inch olması zaten başlı başına netbook ihtiyacını karşılıyor. Ayrıca çeşitlilik çok fazla. Amaçsız bir cihaz demek yanlıştır bence. Macbook Air yerine iPad alabilirsiniz mesale çok rahat ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Pages var, Keynote var Numbers var. Tabi netbook a göre güçsüz bir cihaz ama idare ettirir.

@Randerazit Blackberry fena telefon değil ama iPhone ile baş edemez bir halde. iPad almak istiyorsanız alın derim çünkü çok daha rahat edersiniz. kesinlikle almanızı öneriyorum. 4th Generation Retina display gayet iyidir. Eğer kullanılmamış 3. generation bulabilirseniz alın. 64 gb olmasında yarar var çünkü Application'lar bazen yetmeyebillir. 3G olmasına gerek yok gerçekten. Telefon'dan bağlıyabilirsiniz ya da 3G multi modem alabilirsiniz ama onlar da 10 para etmez. Wifi'dan bağlanmaya çalışın en iyisi.

ashkia88
02-02-2013, 22:25   |  #5  
Taze Üye
13 mesaj

Eğer telefon alacaksanız en iyisidir kullanım kolaylığı olarak;ama eğer tablet alacaksanız android öneririm hem apk olarak uygulamaları kolayca yüklersiniz hem de bittorent ile filminizi indirir,altyazı da indirip altyazıyı rar programıyla çıkarıp mxplayer da altyazıyı açarsınız Gülüş

Banned
05-02-2013, 13:34   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 9
219 mesaj

Bence iPhone 5S'i bekleyin.iPad almayın.