Apple iTunes: Müzik dosyaları artık özgür

CHIP Online
07-01-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple dijital müzik satışında yeni bir adım atıyor: Firmanın yeni kararıyla ilgili detaylar burada.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Appl ... ik-ozgur_10354.html

Resimlerle: Apple'ın hatırlamak istemedikleri…

Apple, anlaşmalı olduğu üç büyük müzik şirketinin ürettiği müzikleri iTunes müzik mağazası üzerinden DRM'siz, yani dijital hak yönetimi olmaksızın satmaya başlıyor. Bunun anlamı, indirilen müziğin artık iPod gibi cihazlar içerisinde hapis kalmayacak olması.

Plana göre Apple, yakın gelecekte müzikleri farklı fiyat kategorilerine sokacak. Buna göre müzikler üç farklı fiyat kategorisine göre gruplandırılacak: Eski şarkılar, daha yeni şarkılar ve güncel hit'ler.

Apple şimdiye kadar sadece EMI müzik şirketine ait parçaları DRM'siz sunuyordu. Yeni anlaşma sayesinde Sony BMG, Universal ve Warner Music de bu kapsama dâhil oldu. Cnet'e göre Apple, müzik devlerini mobil müzik indirme konusunda da ikna etti. Bu sayede iPhone sahipleri gelecekte şarkıları direkt mobil şebeke üzerinden indirebilecek. Şimdiye kadar bu işlem sadece WLAN üzerinden gerçekleştirilebiliyordu.

Tüm konu: Apple iTunes: Müzik dosyaları artık özgür

İzleyin: Apple'dan Windows 7'ye cevap

Resimlerle: Apple'ın hatırlamak istemedikleri…

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Apple'ın bu kararı iTunes üzerinden şarkı satışlarını artıracak mı?

Fattur
07-01-2009, 16:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008
0

Haliyle...

Mikssa
16-01-2018, 11:13   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2017

Bütün posteri okuduktan sonra bildiğim kadarıyla iTunes DRM koruması hakkında daha fazla bilgi var. Bütün iTunes dosyalarının fairplay DRM korumaları ile donatıldığını biliyoruz. Videolar, sesli vb. Gibi. Bu dosyaları Apple dışındaki cihazlarda oynatmak isterseniz, önce DRM korumasını elde etmeniz gerekebilir. Tuneskit DRM Audio Converter, iTunes M4P müzik dosyasını kayıpsız kalitede daha hızlı bir şekilde MP3 formatına dönüştürmek içindir. Android tablette iTunes filmlerinin keyfini çıkarmak istiyorsanız, iTunes filmlerini M4V'den, tüm ses parçaları, altyazıları kaliteyi engellemeden birden fazla yaygın formata dönüştürmek için Windows için DRM Media Converter gibi bir DRM kaldırma aracı kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Umarım bu nokta sizin için yararlıdır. Daha fazla bilgi için burayı tıklatabilirsiniz. İyi şanslar.