Apple, operatörleri daha da korkutacak!

CHIP Online
18-11-2011, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Apple'ın ve Steve Jobs'un "gömülü sim karttan" çok ama çok daha fazlasını planladığı ortaya çıktı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/appl ... rkutacak_30343.html

Resimlerle: Apple ürünlerinin evrimi!

Apple'ın "çıkmayan sim kartından" fazlasını planladığı ortaya çıktı. İddiaya göre Steve Jobs, 2007'de iPhone'u ortaya çıkarırken mobil operatörlerden kurtularak kendi iPhone ağını meydana getirmek istemiş.

Kablosuz endüstrinin önemli isimlerinden Western Wireless'ın kurucusu John Stanton, 2005'de Jobs ile yeni iPhone için lisanlanmamış bir Wi-Fi spekrtumu üzerinde bir operatör meydana getirme konusu üzerinde konuştuğunu söylüyor. Stanton'a göre Jobs, yeni cihazda mobil operatörlerle çalışmaktan uzak durmaya eğilimliymiş ve daha yüksek bir denetim sağlamak istiyormuş. Ancak Jobs, 2007 yılında planlarından vazgeçmek zorunda kalmış.

Jobs'un planı gerçekleşmemiş ve Apple, AT&T, Sprint, Verizon gibi sağlayacılarla anlaşmış. Ancak Jobs'un bu planını gerçekleştirmemiş olması, Stanton'a göre birkaç milyar dolar harcayabilecek Apple için imkansız olmayabilir. Stanton, "Ben bir operatör olsaydım, gücün bu şekildeki artışından korkardım." diyor.

Tüm konu: Apple, operatörleri daha da korkutacak!

İzleyin: 1992'den Apple'a şok

Resimlerle: Apple ürünlerinin evrimi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Apple, böyle bir planı gelecekte gerçekleştirebilir mi?