Apple şefinden ilk ayrılık sinyalleri

CHIP Online
16-01-2009, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Artık Steve Jobs da durumunun ciddiyetini inkar etmiyor: Apple CEO'sunun özel açıklaması burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Appl ... nyalleri_10507.html

Resimlerle: iPhone 3G tanıtımından kareler

53 yaşındaki Steve Jobs işe ara veriyor: Jobs haziran sonuna kadar günlük ticari işleri yönetmeyecek. Sağlık durumu düşünülenden de daha ciddi bir hal aldı. Onun yerine firmayı Tim Cook yönetecek.

Steve Jobs stratejik açıdan önemli kararları vermeye devam edecek, geri kalan yönetim işlerini ise COO Tim Cook yapacak.

Jobs en son gerçekleşen Apple etkinliğinde de yer almamıştı ama yayımladığı mektupla hayranlarına umut vermişti: Mektuba göre çok basit bir şekilde atlatılabilecek bir hormon düzensizliği ile savaşıyordu. Şimdiyse göreceği tedavinin zannettiğinden çok daha karmaşık olacağını itiraf etti.

Sermayedarlar şoka girmiş bir şekilde tepki verip Apple hisselerinin değerini yaklaşık yüzde 10 oranında düşürdü. Böylece firmanın hisseleri iki seneden bu yana en büyük düşüşe uğramış oldu.

Tüm konu: Apple şefinden ilk ayrılık sinyalleri

İzleyin: iPhone 3G tanıtıldı

Resimlerle: iPhone 3G tanıtımından kareler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Jobs'un olmadığı bir Apple...

frozen
16-01-2009, 03:52   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Bir firmanın bir kişiden ibaret olması çok üzücü.

Ne yani? Jobs olmadan Apple hiç mi? Hiç zannetmiyorum. Beni düşündüren yanılmış olmak. Acaba bunları söylerken yanılıyor muyum? Bill Gates ayrıldığında, piyasalarda onun ayrılışı ile ilgili hiç bir olağan üstü ya da sıradanlık dışı bir durum yaşandığını hatırlamıyorum. Hatta şu an MS daha iyiye gidiyor sanki.

Bilinmez zaman ne gösterir ama Apple'ın Jobs'un ayrılmasıyla kaybedecek olması eğer bir gerçek ise. Marka Apple değil, Jobs olmalıdır. Ben Apple gibi bir firmayı her ne kadar sevmesemde(Şirket ve taraftar kitlesi olarak) böyle bir senaryoya layık görmüyorum.

Hiper£l£v£nKids
16-01-2009, 13:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj
frozen
Bir firmanın bir kişiden ibaret olması çok üzücü.

Ne yani? Jobs olmadan Apple hiç mi? Hiç zannetmiyorum. Beni düşündüren yanılmış olmak. Acaba bunları söylerken yanılıyor muyum? Bill Gates ayrıldığında, piyasalarda onun ayrılışı ile ilgili hiç bir olağan üstü ya da sıradanlık dışı bir durum yaşandığını hatırlamıyorum. Hatta şu an MS daha iyiye gidiyor sanki.

Bilinmez zaman ne gösterir ama Apple'ın Jobs'un ayrılmasıyla kaybedecek olması eğer bir gerçek ise. Marka Apple değil, Jobs olmalıdır. Ben Apple gibi bir firmayı her ne kadar sevmesemde(Şirket ve taraftar kitlesi olarak) böyle bir senaryoya layık görmüyorum.

AlkışHaklısın.Bir şirket CEO'suzda işine devam edebilmeli şimdi Jobs ani ölse Apple diye markada kalmazdı

Fattur
16-01-2009, 16:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Apple olamaz...

edit:
Elmayı elma yapan jobs...

Son Düzenleme: Fattur ~ 16 Ocak 2009 16:50