Apple ve Samsung'u korkutacak Çin'li cepler!

CHIP Online
20-05-2014, 01:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Çin'de üretilen telefonlar, artık basit birer kopya olmaktan ötesini başarıyorlar!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ap ... i-cepler_47208.html

Resimlerle: Dört çekirdekli en iyi 37 cep telefonu!

Akıllı telefon dünyasını yönlendiren şeyin büyük yenilikler olmadığını düşünüyorsanız, çok da haksız sayılmayabilirsiniz. Ne de olsa cep piyasasının en önde gelen iki ismi Apple ve Samsung, bizi her sene yaptıkları küçük yükseltmelere razı etmeyi başarıyorlar. Bazı istisnalar da yok değil (HTC One M8 gibi); ancak büyük değişiklikler çoğunlukla başka bir yerden geliyor. Nereden mi?


Cevap pekala Çin olabilir. Ülke, ucuz kopya cep üreticisi olmaktan sessizce yenilikçi ve alternatif cep üreticisi olmaya doğru ilerliyor. Çinli firmalar, artık yüksek teknik özelliklere ve kaliteli bir gövdeye sahip, batıdaki ürünlere rakip olabilecek cepleri çok daha ucuza üretebiliyorlar. Gartner'a göre Çin'de üretilen akıllı ceplerin sayısı, 2013'te yüzde 86.3 artmış bulunuyor. ZTE gibi üreticiler, akıllı cepler açısından gelişmiş ülkelerde başarı kaydetmeye başladılar bile.


Küçük Çinli markalar henüz büyük dalgalar oluşturmuyor olabilir, ancak güçlü reklam kampanyaları ve yerel başarılardan elde edilen bütçeyle çok yakında Apple, Sony ve Samsung gibi devlerin canlarını sıkmaya başlayabilirler.


Biz de bu yazımızda belki de ismini bile duymadığınız birkaç firmaya, bunların yanında önümüzdeki senelerde ses getirebilecek daha tanıdık bazı firmalara göz atalım dedik.


Tüm Konu: Apple ve Samsung'u korkutacak Çin'li cepler!

Resimlerle: Dört çekirdekli en iyi 37 cep telefonu!

Kaynak: www.chip.com.tr