Apple WWDC 2014'ten beklenenler!

CHIP Online
31-05-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone 6, iWatch, yeni Mac'ler ve fazlası... İşte Apple'ın birkaçgün sonraki muhtemel sürprizleri!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/app ... lenenler_47450.html

Resimlerle: Apple servetini harcayabileceği 8 şey!

Apple'la ilgili yenilikleri yakından takip ediyorsanız, 2 Haziran'da başlayan ve 6 Haziran'a kadar devam eden WWDC'yi (Worldwide Developers Conference) kaçırmamanız gerekiyor. İşte etkinlikte karşımıza çıkabilecek yenilikler.


iOS 8


WWDC son yıllarda tam bir yazılım konferansı haline geldi. Bu nedenle iOS 8'in etkinliğin yıldızı olma ihtimali var. İşletim sisteminin yeni sürümünün büyük bir görsel yenilik getirmesi beklenmiyor ancak söylentiler, iOS 8'in fitness işlevlerine odaklanacağı Healthbook adında yeni bir uygulamayla geleceği yönünde.


Apple'ın iRadio'yu Müzik uygulamasından ayırarak, ayrı bir uygulama olarak sunacağına dair söylentiler de var. Preview ve Text Edit adındaki yeni uygulamalar ise bulutta depoladığınız PDF'leri, resileri ve metin dosyalarını kolayca açmanızı sağlayacak.


iOS 8'in iPad'e ekranı bölerek iki uygulamayı aynı anda kullanma işlevi sunması bekleniyor.


OS X 10.10


iOS şu sıralar OS X'i gölgede bıraksa da, baştan aşağı yeniden tasarlanmış bir OS X 10.10 ile tanışabiliriz. Aynı iOS 6'dan iOS 7'ye geçişte olduğu gibi. OS X 10.10'un WWDC'de tanıtılacağına kesin gözle bakılıyor. Değişikliklerin büyük olması halinde masaüstü işletim sistemi, iOS 8'i gölgede bırakabilir.


Raporlar, OS X 10.10'un bazı alanlarda iOS 7'yi örnek alabileceğini iddia ediyor. Örneğin iOS 7'deki açıp kapama düğmeleri, keskin pencere kenarları ve simgeler, OS X 10.10 tarafından örnek alınabilir.


Tüm Konu: Apple WWDC 2014'ten beklenenler!

Resimlerle: Apple servetini harcayabileceği 8 şey!

Kaynak: www.chip.com.tr