Apple: Yok, vazgeçtik; anti-virüs kullanmayın

CHIP Online
04-12-2008, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Apple, Mac OS kullanıcılarına anti-virüs önermekten vazgeçti! Peki ama bahanesi ne?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Appl ... llanmayin_9891.html

Resimlerle: Apple'ın laptop'ları ile zamanda yolculuk

Birkaç gün önce Apple'ın Mac OS kullanıcılarına anti-virüs yazılımı kullanmaları tavsiye ettiğinden bahsetmiştik. Fakat durum şu ki, Apple bugün ilgili destek makalesini yayından kaldırdı. Makaleye ulaşılmak istendiğinde "Üzgünüz, aradığınız makaleyi bulamıyoruz" şeklinde bir mesaj çıkıyor.

Sebep: Aslında bu destek makalesi 2007 yazına aitmiş ve şimdi sadece bir güncellemeye tâbi tutulmuş. Ayrıca Mac'in fabrika çıkışı olarak zararlı yazılımlardan ve güvenlik açıklarından koruyan bütünleşik teknolojiler sunduğu da söylendi.

Tüm konu: Apple: Yok, vazgeçtik; anti-virüs kullanmayın

Resimlerle: Apple'ın laptop'ları ile zamanda yolculuk

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Apple'ın bu açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

frozen
04-12-2008, 02:49   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Apple'ın aciz açıklamasını bir kenara bırakıp altında yapılan bir yorum hakkında birşeyler söylemek istiyorum.

ziyaretçi
"applelarda açık olmaz, onlar kusursuzdur.
apple müşterilerinin bütçeleri açık vermez, onlar zengindir.
mac kullanıcıları bilgisayarlarını sökmez, kurcalamaz, mıncıklamaz, merak etmez. onlar virüs, arıza upgrade bilmeden fanusda yaşayan insanlardır. bağışıklık sistemleri de gelişmemiştir, tek bir şirket merkezine göbekten bağlı yaşam sürerler."
Öldüm gülmekten helal olsun sana gecenin bu vakti güldürdün beni.

Son Düzenleme: frozen ~ 04 Aralık 2008 02:50
Toxic
04-12-2008, 17:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

peki o ziyaretçiye soruyorum.Mac OS için 43 adet virüs olduğu biliniyor.arkadaş mac ta açık olmaz demiş.ona ricam benim yazdğımı okuyup bi daha yorum yapmasıdır

Hiper£l£v£nKids
04-12-2008, 18:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj
frozen
Apple'ın aciz açıklamasını bir kenara bırakıp altında yapılan bir yorum hakkında birşeyler söylemek istiyorum.

Öldüm gülmekten helal olsun sana gecenin bu vakti güldürdün beni.

Örnek bir Türk vatandaşı..

Fattur
04-12-2008, 18:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Sebep: Aslında bu destek makalesi 2007 yazına aitmiş ve şimdi sadece bir güncellemeye tâbi tutulmuş. Ayrıca Mac'in fabrika çıkışı olarak zararlı yazılımlardan ve güvenlik açıklarından koruyan bütünleşik teknolojiler sunduğu da söylendi.

"applelarda açık olmaz, onlar kusursuzdur.
apple müşterilerinin bütçeleri açık vermez, onlar zengindir.
mac kullanıcıları bilgisayarlarını sökmez, kurcalamaz, mıncıklamaz, merak etmez. onlar virüs, arıza upgrade bilmeden fanusda yaşayan insanlardır. bağışıklık sistemleri de gelişmemiştir, tek bir şirket merkezine göbekten bağlı yaşam sürerler."

SoN_KraL arkadaşım orda mecazlı bir anlatım yapılmış anlamak gerek.Ama öyle bir ifade etmişki helal yani...

Tabi tabi kesinlikle...

Kapalı Hesap (53751)
04-12-2008, 22:29   |  #6  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Bu ziyaretçi kimmiş acaba çok merak ettim akşam akşam adamı sinir etmeyin "Mac kullanıcıları fanusta yaşayan bağışıklık sistemi gelişmemiş tek bir şirket merkezine göbekten bağlı yaşam sürerler" ifadesinde seviyesizlikten başka bir şey göremiyorum.Evet bir Mac kullanıcısıyım ve şu ana kadar anti virüs yazılımına ihtiyacım olmadı.Şu anda olmadığınıda herkes bilir,ilerisi için bir şey diyemem tabi.

frozen
05-12-2008, 01:25   |  #7  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
enes39
Örnek bir Türk vatandaşı..
Örnek bir türk katliamı!

Vereceğin cevap varsa konuş. Bu benim görüşüm, savunurum. Herhangi bir olaya tepki vermek mi ÖRNEK TÜRK yapıyor bizleri? Buraya siteye gelmiş bir ziyaretçinin lafını koymak yerine destan yazarakta aynı şeyi hissettirirdim. O zaman BİLGİLİ İNSAN mı olacaktım?. Edebiyat döktürseydim ENTEL mi olacaktım?

Peki sorarım sana eleştirmeyi bilmeyen forum kullanıcısı. Sen nesin?