Appspotmail Subdomainlerini Engelleyemiyorum

YavuzKa
02-12-2011, 16:55   |  #1  
YavuzKa avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

@gonderici50.appspotmail.com tarzında e-mailleri engellemek için ne yapmam gerekiyor. 
Hotmail kullanıyorum ve engellenenler listesine appspotmail.com'u ekleyince sadece @appspotmail.com 
adreslerini engelliyor. gonderici50.appspot.com'u engellesem de bu göndericinin kaç tane olduğunu 
bilmiyorum gonderici51, 52...vs tek tek 100 tane eklemek yerine tamamen appspotmail.com u engellemek 
istiyorum.

Son Düzenleme: YavuzKa ~ 02 Aralık 2011 16:56
smyaman
07-12-2011, 15:31   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

ilk önce webden mail adresine giriş yapacaksın şifren ve parolan ile sonra aşağıdaki linki adres çubuğuna kopyalayıp yapıştır buradan kural oluşturacaksın...oda şu şekil oluyor ;   gönderenin adresi - bununla biter - appspotmail.com   şeklinde kuralı oluşturduktan sonra alttan eylem olarak ister SİL i seç istersen GEREKSİZ POSTA ya taşı yı seçebilirsin...kolay gelsin herhalde anlaşılmadık bişi yoktur...arkadaşım ;)    bu arada mailine girdikten sonra bir daha bulabilmen açısından bu kural oluşturma olayının SEÇENEKLER de nerede olduğunu da yazıyorum ; Yeni iletileri sıralama kuralları  sonra YENİ diyosun kural oluşturmak için...bye..

YavuzKa
11-12-2011, 22:30   |  #3  
YavuzKa avatarı
OP Yeni Üye
39 mesaj

Tamam oldu teşekkürler arkadaşım. Bunu Hotmail'in daha göz önüne koyması lazım. Bu kadar basit bir şeyi 50 mailden sonra çözebiliyoruz.

KaraKavun
17-12-2011, 03:49   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Bu aralar bizim kafasi cok calisan Turk mucit(!) lerden birisi hotmail filtreleme sistemini asarak nasil reklma yapacaginin yolunu bulmus ve bol bol herkese e-mail atiliyor. Bunun icin "appspotmail.com" domain adresini ve subdomain'leri olan xxx.appspotmail.com adreslerini kullaniyorlar. Hotmail seceneklerinde filtreleri kullanarak bunlari engelleyemiyorsunuz cunku hotmail sizin filtrenize subdomain eklemenize izin vermiyor. 

1 - ] Hotmail hesabiniza girin...

2 - ] Sag ust taraftaki "Secenekler" yazan yere basin.

3 - ] Acilacak olan ufak menude en altta bulunan "Diger Secenekler" yazisini tiklayin.

4 - ] Acilan sayfada karsiniza bir suru secenek cikacak. Kirmizi ile isaretledigim secenek olan "Yeni iletileri siralama kurallari" yazan yere basin.

5 - ] Acilacak olan sayfada yine kirmizi daire icerisine alarak isaretledigim "Yeni" dugmesine basin.

5 - ] Karsiniza cikacak olan pencerede yine kirmizi ile isaretledigim alanlari asagida resimde gordugunuz gibi degistirin.

Gonderenin adresi - Bunu icerirappspotmail

Bu iletileri sil

5 - ] "Kaydet" dugmesine basin.

Bundan sonra icerisinde  appspotmail.com gecen hic bir adresten yada bu adresin sublist'lerinden (xxxx. appspotmail.com) email almayacaksiniz. Direkt silinecek. 

Umarim isinize yarar  ;)

Mesaj arama kodu : CanavarKaraKavun

Son Düzenleme: KaraKavun ~ 17 Aralık 2011 03:52
mesnevin
22-01-2012, 14:32   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

teşekkürler inşaallah yardımcı olur

boxor
02-03-2012, 15:45   |  #6  
Taze Üye