arabellekten harddiske

csmergun
22-10-2006, 16:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

arkadaşlar internette video ve tv izlerken arabelleğe alınıyor yazısı çıkıyor.ben ara bellekten çalışan bu video görüntülerini bilgisayara kaydeden freeware bir yazılım varmı merak ediyorum.varsa adını ve indirebileceğim internet adresini gönderebilirmisiniz.teşekkürler

CU_GS7
22-10-2006, 17:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Bazı sitelerde izlediğin videolar "temporary" klasörüne gelir..
youtube`dan izlediklerini önce bir programla url`sini yapıştırıp indirmen gerekir;sonra da flv player ile izlemen mümkün..

Recep Baltaş
22-10-2006, 17:45   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bu ayki dergide bu konuya değinilmiştir.

Arif Şeftali
23-10-2006, 19:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
236 mesaj

Youtbe için Youtube Grabber en sadesi.Media player ile izlediklerin eğer direkt URL ise Temporary Internet Files klasörü içindedir.Metacafe veya Google Videolarını kaydetmek içinse ister Firefox'taki Video Downloader eklentisini kullanın, isterseniz de VDownloader adlı yazılımı.

Yukarıda bahsettiğim direkt link olayı şöyle:
atıyorum bir video var adresi http://www.site.com/video.wmv.Bunu kaydetmeniz çok basittir.İster izlemeden önce direkt kaydedin isterseniz de media player activex i ile izledikten sonra bahsettiğim klasörden alın.

Eğer atıyorum adresiniz mms://site.com/televizyon gibi bir adres ise (sabit bir dosya yok.Çevrimiçi akış var)WM Recorder var.Daha ayrıntılı bilgi ve alternatif programlar için google da "stream video record" gibi kelimelerle arama yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.Hoşçakalın...

Son Düzenleme: Arif Şeftali ~ 23 Ekim 2006 19:09
puckish75
10-02-2007, 00:05   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj
csmergun
arkadaşlar internette video ve tv izlerken arabelleğe alınıyor yazısı çıkıyor.ben ara bellekten çalışan bu video görüntülerini bilgisayara kaydeden freeware bir yazılım varmı merak ediyorum.varsa adını ve indirebileceğim internet adresini gönderebilirmisiniz.teşekkü
daynest
15-03-2007, 22:02   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj
puckish75
csmergun
arkadaşlar internette video ve tv izlerken arabelleğe alınıyor yazısı çıkıyor.ben ara bellekten çalışan bu video görüntülerini bilgisayara kaydeden freeware bir yazılım varmı merak ediyorum.varsa adını ve indirebileceğim internet adresini gönderebilirmisiniz.teşekkü