Araçlarda Devrim Yaratan Teknolojik Çözüm

Erpa İletişim
05-05-2014, 09:16   |  #1  
Erpa İletişim avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
14 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2014

Ülkemizde, özellikle de İstanbul trafiğinde araç kullanmak oldukça zordur. Gerek yoğun trafik, gerekse dar sokaklar araç kullanımında sürücülerin işini zorlaştırmaktadır. Özellikle otobüs gibi uzun araçların en önemli sıkıntısı geri manevra ve geri manevradaki görüş açısı zorluğudur. Uzun araçların geri görüş açısı oldukça dardır. Bu da araç sürücüsünü zor durumda bırakır. Arabalarda da durum pek farklı olmayabiliyor. Yeni sürücüler veya geri manevra alışkanlığı olmayan sürücüler için de geri görüş açısı önem kazanıyor.

 Otomobil, raylı sistem araçları ve otobüs gibi uzun taşıtların geri görüşlerini kolaylaştıracak teknolojik ürünler burada devreye giriyor.

 Otomobil, otobüs ve raylı sistem araçları ile endüstriyel monitör çözümleri sunan Erpa Genel Müdürü Nihat Erdal, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, geliştirdikleri sistem sayesinde istenilen büyüklükte ekranı ürettiklerini, aracın vitesine tanımlı bu sistem sayesinde sürücünün vites hareketine uyumlu olarak aracın ön veya arka görüntüsünü ekrana yansıtarak görüş zorluğunu ortadan kaldırdıklarını belirtiyor.

 Sürücünün aracı geri vitese alması durumunda aracın arka kısım görüntüsünü otomatik olarak 

aracın panelindeki ekrana aktarıldığını, böylece sürücünün geriye bakmasına gerek kalmadığını ve bunun da geri manevra zorluğunu ortadan kaldırdığını belirten Erdal, vites tekrar ileri atıldığında ise otomatik olarak aracın ön taraf görüntüsünün ekrana geldiğini belirtiyor. 

Sistemin sürücü için hem arka hem de ön görüş zorluklarını ortadan kaldırarak, sürücü panelindeki ekrandan tüm görüntüleri rahatlıkla görebilmesini sağladığını sözlerine ekleyen Erdal, teknolojinin önemine vurgu yapıyor.

Vitesle uyumlu otomatik görüntü değiştiren bu sistem, VGA girişini desteklemesinin yanısıra 2 yıl garantili, ayrıca isteğe bağlı olarak bu süre 3 veya 5 yıl garanti olarak da değişebiliyor. 

 Teknoloji sürücülerin de işini oldukça kolaylaştıracağa benziyor. Teknolojinin getirdiği bu kolaylıkla sürüş sırasında görüş açısı genişleyen sürücülerin de kaza yapma olasılığı da düşerek trafik kazalarının azalmasına olanak sağlayacağa düşünülüyor. 

Araç ve endüstriyel Monitör Çözümleri için Erpa'ya ulaşabilirsiniz: http://www.erpamonitor.com