Aradığım cihaz Samsung Chronos mu, Hp envy mi?

tufanerciyas
23-01-2012, 23:19   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
115 mesaj

Arkadaşlar malumunuz bir önceki açtığım konuda ( https://www.chip.com.tr/forum/ust ... angisi_t228658.html ) bazı ihtiyaçlarım olduğunu ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir ürün alabilmek için sizden yorumlar ve tavsiyeler istemiştim.
    ihtiyaçlarımı gözönünde bulundurarak, yani tasarım ve güce odaklı bi şekilde kararımı verdim. 
Samsungun Chronos modeli var, bizzat kullanma şansı yakaladığım için şanslıyım nitekim her açıdan kendine hayran bıraktı. Teknik kısımla ilgili ben ancak bir yere kadar değerlendirebilirim ama kullanmaktan dolayı zevk alacağınız bir alet. Önceliğim olan tasarımda daha iyi bir cihaz görmedim.
i7 2675QM işlemciye sahip, 300 nite kadar ekran parlaklığı veriyo ki benim için çok önemli bi detay. Cihazda ince çerçeve var, güzel ve şık bir detay.
Hp envy henüz yeni bir model, multimedya özellikleri ile ön plana çıkıyor ama marka olarak problemlerim vari zaten 5 yıldır hp kullanıyorum. şimdi makineler güzel yaklaşık 15 modeline baktım ama hem çevremden, hem de şikayetvar.com dan araştırm yaptım, tonla satış sonrası olsun, teknik olsun, kalite olsun şikayet var ve ciddi şikayetler bunlar.
Özellikle hp'de sıkıntı yaşayanlar varsa lütfen söylesin, kimse bilgide mahrum kalmasın.

Asus’un serisi var, bu konuda değerlendirme bekliyorum sizden http://sonicmaster.asus.com/GLOBAL/en/HomePage.html
Arkadaşlar son aşamaya geldik sayılır, artık ürünü seçip alacağım, heyecan bastı Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Son Düzenleme: tufanerciyas ~ 24 Ocak 2012 15:36
Tekno_Loji
23-01-2012, 23:38   |  #2  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Bu yeniler nasıldır bilmiyorum ama HP'nin DV6 serisi çok sorunluydu. O yüzden ben olsam Samsung'u seçerdim.

Chronos'un teknik özellikleri çok iyi ama ekranı 1920X1080 full HD olsaydı daha iyi olurdu ama 8 saat pil süresi çok iyi. Samsung dışında Asus'un N55SF modeli var onada bakabilirsin

tufanerciyas
24-01-2012, 15:39   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: Tekno_Loji  
Bu yeniler nasıldır bilmiyorum ama HP'nin DV6 serisi çok sorunluydu. O yüzden ben olsam Samsung'u seçerdim.

Chronos'un teknik özellikleri çok iyi ama ekranı 1920X1080 full HD olsaydı daha iyi olurdu ama 8 saat pil süresi çok iyi. Samsung dışında Asus'un N55SF modeli var onada

Ben de zaten uzun süredir teknolojiyi takip edemediğim ve yeniliklerden habrdar olamadğım için açtım konuyu renkdaş;) 

Pil süresi olayı benim için çok önemli. aslında süresinden ziyade pilin genel kullanım ömrü, bu konuda çok iddialılar,mediamarc'daki satış elemanı da samsung'u baya övdü.

Asuslara da baktım ama daha önceki başka smsung cihazlar kullanmam ve satış sonrası ciddi hizmet almam nedeniyle gönlüm biraz daha samsunga kayıyo.

Bu arada bu model için ekran kartını nasıl değerlendirrisin? Bir de nit değerlerimiz çok yüksek diyolar, hakkaten yüksek ışıklı ortamda etkili olur mu?

XTFC
24-01-2012, 16:48   |  #4  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
535 mesaj

samsung Chronos gerçekten çok güzel bir ürün özellikle klavye kısmı görüntüsü falan çok hoşuma gitti.klavye ışıklandırması muhteşem işlemci ve ram çok iyi.alıcaksan iyi bir üründür ben al derim bana sorarsan.

XTFC
24-01-2012, 16:52   |  #5  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
535 mesaj

HP noteookların zaten hepsi sorun bence alternetif olarak ASUS,MSI,LENOVO gibi markalara bak.Acer de iyidir.Ama o samsung un yeri ayrı tabi görünümü muhtem gerçekten çok hoşuma gitti.

tufanerciyas
24-01-2012, 17:10   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: ekox  
HP noteookların zaten hepsi sorun bence alternetif olarak ASUS,MSI,LENOVO gibi markalara bak.Acer de iyidir.Ama o samsung un yeri ayrı tabi görünümü muhtem gerçekten çok hoşuma gitti.
Msi hiç aklımd ayokkken aklıma soktun dostum haftasonu gidince gözlerimi kaçırmadım dedim hepsine bakayım, hepsini inceledim;) sağlam ve kapasiteli cihazlara benziyorlar. 

Samsung chronos ağır basan model, oradaki satış elemanı çok az şikayet geldiğini söylemişti. bu benim için önemlidir. Şikayetcar.com da felanda pek şikayet yok. 

tasarımını hiç söylemiyorum zaten harikabir cihaz olmuş. Hoş dell'inde benzer bir modeli vardı o da iyiydi:)

Tekno_Loji
24-01-2012, 19:03   |  #7  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Pil ömrü önemliyse Samsung'u al 8 saat pil ömrü veren bir notebook görmedim ben daha. Ekran kartıda bütün oyunları yüksek (high) ayarda oynatabilecek seviyede.  Güzel cihaz hoşuna gittiyse al bencede

Son Düzenleme: Tekno_Loji ~ 24 Ocak 2012 19:06
XTFC
24-01-2012, 19:40   |  #8  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
535 mesaj

aynen tasarımı bile insanı almak konusunda ikna ediyor ne kadar çok oyun oynadığını bilmiyorum ama seni götürür oyun kousunda da Tknolojinin dediği gibi high de oynarsın

tufanerciyas
25-01-2012, 13:42   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: Tekno_Loji  
Pil ömrü önemliyse Samsung'u al 8 saat pil ömrü veren bir notebook görmedim ben daha. Ekran kartıda bütün oyunları yüksek (high) ayarda oynatabilecek seviyede.  Güzel cihaz hoşuna gittiyse al
kesinlikle önemli, taşınabilir diye aldığım bir cihaz 6 ay sonra prize bağımlı yaşayacaksa bundan çok rahatsız olurum. zaten oluyorum da mevcut bilgisayarımda. 
Samsung bu konuda ne kadar ciddi bilemiyorum ama 3 adet tekno mağazada da aynı şeyi söyledilr, pil ömrünün uzun olduğundan bahsettiler.

Ekran kartı hakkındaki yorumun da beni fazlasıyla mutlu etti. hiç anlamadığımdan çok tedirgin olduğum bir konuydu.

tufanerciyas
25-01-2012, 14:27   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
aynen tasarımı bile insanı almak konusunda ikna ediyor ne kadar çok oyun oynadığını bilmiyorum ama seni götürür oyun kousunda da Tknolojinin dediği gibi high de oynarsı
hangi marka olurs aolsun, bana sorunsuz çalışma imkanını, oyunları high oynatma imkanını sağlasın, gönlüme taht kurar o kadar net söylüyorum. 

sizin modeller hakkındaki fikirleriniz beni çok yönlendirdi.

tufanerciyas
25-01-2012, 17:33   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: tipoti  
kesinlikle hp alma asus al dell al tavsıyemdır) 10 yıllık notebook tamırıcısı olarak soyluyorum alma..
ben de uzun süre hp kullandım. Bu kadar baskıdan sonra zaten hp yi eliyorum sanırım.

XTFC
25-01-2012, 18:49   |  #12  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
535 mesaj
Alıntı: tufanerciyas  
ben de uzun süre hp kullandım. Bu kadar baskıdan sonra zaten hp yi eliyorum sanırım.
iyi yapmışsın ben laptop almak için araştırma yaparken hp 1 tane bile hp laptopa baktığımı hatırlamıyorum hiç biri ilgimi çekmedi ancal hp monitör konusunda iyilerdir haberin olsun.5 senelik monitör var bende bu sene çıkan monitörlerden sadece hdmı çıkışı eksik o kadar.çok kaliteliydi ve çok memnunun hala bile eski masaüstümde kullanıyorum değiştirmeyi bir kere bile düşünmedim bir kere bile arızası olmadı. :) sana iyi şanslar İNŞ tam istediğin gibi notebook alırsın memnun kalırsın :)

tufanerciyas
28-01-2012, 17:30   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
iyi yapmışsın ben laptop almak için araştırma yaparken hp 1 tane bile hp laptopa baktığımı hatırlamıyorum hiç biri ilgimi çekmedi ancal hp monitör konusunda iyilerdir haberin olsun.5 senelik monitör var bende bu sene çıkan monitörlerden sadece hdmı çıkışı eksik o kadar.çok kaliteliydi ve çok memnunun hala bile eski masaüstümde kullanıyorum değiştirmeyi bir kere bile düşünmedim bir kere bile arızası olmadı. :) sana iyi şanslar İNŞ tam istediğin gibi notebook alırsın memnun kalırsın :)
inşallah dostum, burada da güzel bi içerik oluşturduk ki herkes faydalansın, ürün almadan önce araştırsın. 

yanlız bişeyi merak ediyorum, özellikle samsungdaki ekran kartı beni sence kaç yıl idare eder? o kadar hızlı değişiyoki teknoloji, ne yapacağımı şaşırıyorum

XTFC
29-01-2012, 01:13   |  #14  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
535 mesaj
inşallah dostum, burada da güzel bi içerik oluşturduk ki herkes faydalansın, ürün almadan önce araştırsın. 

yanlız bişeyi merak ediyorum, özellikle samsungdaki ekran kartı beni sence kaç yıl idare eder? o kadar hızlı değişiyoki teknoloji, ne yapacağımı şaşırı

malasef o kart hakkında bilgim yok.Ben nvidia kartlardan anlarım daha çok.Forumdaki arkdaşlar yardımcı olur zaten.Ama bence 2-3(en az) sene götürür.

mesut53
29-01-2012, 01:50   |  #15  
mesut53 avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj
Alıntı: tipoti  
kesinlikle hp alma asus al dell al tavsıyemdır) 10 yıllık notebook tamırıcısı olarak soyluyorum alma..
Alkış

tufanerciyas
30-01-2012, 09:41   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: mesut53  
Alkış
bu alkıştan sonra hp'yi kesin olarak silmiş bulunuyorum. zaten şikayetvar.com adresinde o kadar sşikayet var ki, şaşırmadım. 

yukarıda örnek verdiğim modellerden en az şikayet samsugun. sizin hem kendi fikrinize göre, hem de çevrenizden edindiğiniz bilgilere göre satış sonrası teknik destek servis memnuniyet konularından öne çıkan markalr hangileri? hem iyi hem de kötü olarak?

tufanerciyas
30-01-2012, 09:42   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
malasef o kart hakkında bilgim yok.Ben nvidia kartlardan anlarım daha çok.Forumdaki arkdaşlar yardımcı olur zaten.Ama bence 2-3(en az) sene götürür.
esasında bende kişilsel bilgisayar tarihimde hep nvida kullandım, sanırım ati ilk olacak. ilk 50 listesinde gördüm ekran kartını ama kartın içinde o kadar çok detay varki, hangisini baz alacağımı şaşırdım

juglans regia
30-01-2012, 10:51   |  #18  
Yeni Üye
20 mesaj

Şu an bu yorumu HP marka bir laptoptan yazıyorum; HP alma parana yazık. :))
Kaç kere servisle kavga ettim ben hatırlamıyorum. Üstelik Samsung'un chronos modeli de çok iyi. İlla ki kıyaslayacaksan Asus'la kıyasla. Hp ne yahu? :))

Kısacası, chronos'u al derim.

tufanerciyas
30-01-2012, 12:38   |  #19  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: juglans regia  
Şu an bu yorumu HP marka bir laptoptan yazıyorum; HP alma parana yazık. :))
Kaç kere servisle kavga ettim ben hatırlamıyorum. Üstelik Samsung'un chronos modeli de çok iyi. İlla ki kıyaslayacaksan Asus'la kıyasla. Hp ne yahu? :))

Kısacası, chronos'u al derim.

o defter kapandı:) İki marka kesin, asus ve samsung. ufak detaylar kaldı karar veremediğim. Özellikle ekran kartı

tufanerciyas
07-02-2012, 09:32   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: mesut53  
Alkış
msut merhaba, avatarında asusun logosunu gördüğüm için sorucam. geçtiğimiz hafta mediamarctaydım, asusun modellerini yakından gördüm, bi kere cihazlar çok ağır, tasarımları idare etse de:) senin bana "abi şu model harika" diyebileceğin bir model varmıdır? Hoş aklım samsung'da olsa da ben yine tüm alternatifleri değerlendirmek durumundayım

juglans regia
07-02-2012, 10:56   |  #21  
Yeni Üye
20 mesaj

Ekran kartı konusundan Samsung'un geride kaldığını düşünmüyorum. Kalsa bile ekran özellikleri fazlasıyla iyi. Ekran kartıyla beraber etkili bir ekran da lazım malum. Arada olacak ufacık bir farkı da bu özellikler kapatacaktır. Tabi bu en kötü ihtimal. :))

Son Düzenleme: juglans regia ~ 07 Şubat 2012 10:58
XTFC
07-02-2012, 11:02   |  #22  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
535 mesaj
msut merhaba, avatarında asusun logosunu gördüğüm için sorucam. geçtiğimiz hafta mediamarctaydım, asusun modellerini yakından gördüm, bi kere cihazlar çok ağır, tasarımları idare etse de:) senin bana "abi şu model harika" diyebileceğin bir model varmıdır? Hoş aklım samsung'da olsa da ben yine tüm alternatifleri değerlendirmek durumundayı
Beğendiğin Samsung iyi notebook.Merak ettiğim aklında olan Asus modelleri ne.

Son Düzenleme: XTFC ~ 07 Şubat 2012 11:06
tufanerciyas
07-02-2012, 11:23   |  #23  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: juglans regia  
Ekran kartı konusundan Samsung'un geride kaldığını düşünmüyorum. Kalsa bile ekran özellikleri fazlasıyla iyi. Ekran kartıyla beraber etkili bir ekran da lazım malum. Arada olacak ufacık bir farkı da bu özellikler kapatacaktır. Tabi bu en kötü ihtimal. :))
ekran kartına özellikle baktım, yeterli bence, kaç defa kaç kişie sordum allah bilir:)

Ancak paramı iyi değerlendirebilmek için alternatifk modellere de bakmam lazım

mesut53
07-02-2012, 20:58   |  #24  
mesut53 avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj
msut merhaba, avatarında asusun logosunu gördüğüm için sorucam. geçtiğimiz hafta mediamarctaydım, asusun modellerini yakından gördüm, bi kere cihazlar çok ağır, tasarımları idare etse de:) senin bana "abi şu model harika" diyebileceğin bir model varmıdır? Hoş aklım samsung'da olsa da ben yine tüm alternatifleri değerlendirmek durumundayı
Merhaba, bu ürüne bakmanızı öneririm ..
http://www.pcdepo.com/asus-n55sf-s1194v-notebook-urun6782.html
http://www.youtube.com/watch?v=z010ziv5y_A
http://nonpasaran-haberler.blogs ... chmark-ve-oyun.html
http://nonpasaran-haberler.blogs ... ark-ve-oyun_23.html

XTFC
09-02-2012, 12:21   |  #25  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
535 mesaj

bütçen en son ne kadar olur benimde alternetif olarak önereceğim notebooklar var.