Aralık 2012'nin en iyi antivirüsleri seçildi

CHIP Online
17-01-2013, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

25 antivirüs kapıştı; en iyisi ortaya çıktı... İşte işini en iyi yapan antivirüs ve diğerleri!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ara ... -secildi_38147.html

Resimlerle: Dikkat etmeniz gereken 9 PC virüsü türü!

AV-Test'in en güçlü, en hızlı ve virüsleri en iyi kaldıran antivirüsleri listeleyen son test sonuçları ortaya çıktı.


Kasım ve Aralık 2012 dönemini ele alan testte 25 antivirüs ve güvenlik paketi yer alıyor. Bağımsız virüs laboratuvarı AV-Test, yazılımları "algılama", "virüsleri kaldırma" ve "performans" alanlarında 6 üzerinden puanlandırıyor. Testte bir antivirüsün alabileceği en yüksek toplam puan ise 18.


Zararlıları kaldırma en zor iş


Listeye baktığımızda antivirüsleri en çok zorlayan işin zararlıları sistemden silmek olduğunu görüyoruz. Aday antivirüslerin "kaldırma" kategorisinde aldığı puan, 6 üzerinden ortalama sadece 3.98. Bitdefender, Kaspersky, Norton ve Trend Micro, 5.5 puanla zararlı kaldırmada en başarılı antivirüsler. Virüs tanımada ise en başarılı olan şu 3 antivirüs, 6 puan almayı başardı: Bitdefender, F-Secure ve Trend Micro.


Kasım - Aralık listesinde Çinli Qihoo 360 gibi yeni bir isim de var. Ücretsiz korumada ise en iyisi AVG Anti-Virus Free Edition öne çıkıyor. Avira Antivir ise teste dahil edilmemiş. Windows 7 ve 8'in ücretsiz antivirüs çözümü Microsoft Security Essentials, en son sırada yer almaktan kendini zorlukla kurtarıyor.


<span style="text-decoration: underline;">AV-Test'in Kasım - Aralık 2012 tablosunu haberimizin sonraki sayfasında görebilirsiniz.</span>


Tüm Konu: Aralık 2012'nin en iyi antivirüsleri seçildi

Resimlerle: Dikkat etmeniz gereken 9 PC virüsü türü!

Kaynak: www.chip.com.tr