arama optimizasyonu yardım.

saldırgan
12-09-2010, 00:48   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
229 mesaj

Arkadaşlar SMF 1.1.11 ile yaptığım forum sitesinin aramaya optimizasyonunu nasıl yapabilirim?
Hangi yollar izleniyor, neler gerekiyor? Anlatırsanız sevinirim.

Daha Açık Bir Anlatımla:
Arkadaşlar aslında şunu istiyorum. Yeni bir konu açıldığında adres şu şekilde olsun:
www.mesela.com/webmaster/yeni-konu.htm veya benzeri.

Umarım ne demek istediğimi anlamıştırsınız. Şimdiden teşekkürler.

TaRSuSLu
12-09-2010, 12:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
176 mesaj

Smf Seo Kurulumunu >>> BURADAN <<< Yapabilirsin..

saldırgan
12-09-2010, 13:00   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
229 mesaj
Alıntı: YuReKKoNDu  
Sevgili dostum burada bu sistemin Apache Sistemlerinde çalıştığından bahsediyor. Sisteminin Apache olup olmadığını nasıl öğrenebilirim. Bide bunu kurduğumda .htm dosyalarını sunucu içinde bir klasöremi kaydedecek yoksa sadece uzantımı değişecek?

TaRSuSLu
12-09-2010, 13:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
176 mesaj

Cpanel'den Host Bilgilerinden bakabilirsin apache olup olmadıgına fakat lınux muhtemelen apache desteklidir hostun..
SMF Seo sitenizde bulunan ve sonu php gibi biten adreslerin uzantılarını html ye cevirmesi için kullanılan yani arama motorlarına kolay indexleme saglayan bir modifikasyondur
Bir Tür Yama Görevindedir.. Daha Kolay İndexlenmesini Saglar arama Motorlarında..

saldırgan
12-09-2010, 13:18   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
229 mesaj
Cpanel'den Host Bilgilerinden bakabilirsin apache olup olmadıgına fakat lınux muhtemelen apache desteklidir hostun..
SMF Seo sitenizde bulunan ve sonu php gibi biten adreslerin uzantılarını html ye cevirmesi için kullanılan yani arama motorlarına kolay indexleme saglayan bir modifikasyondur
Bir Tür Yama Görevindedir.. Daha Kolay İndexlenmesini Saglar arama Motorlarında..

Anladım sevgili dostum. Host bilgilerimede baktım uygun.

Ama bir sorunun var verdiğin adresteki forumda verilen SMF SEO'nun son için verilen adresten son sürümü indiremedim sen verirmsin tam adresi son sürüm için :)

TaRSuSLu
12-09-2010, 13:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
176 mesaj

Burdan İNDİRebilirsin Umarım Sorunsuz Olur Kolay Gelsin..

Burdan da RESİMLİ ANLATIM İşine Yarayacaktır..

saldırgan
12-09-2010, 13:57   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
229 mesaj
Burdan İNDİRebilirsin Umarım Sorunsuz Olur Kolay Gelsin..

Burdan da RESİMLİ ANLATIM İşine Yarayacaktır..

Sevgili dostum yaptım olduda ama 404 hatası aldım. Nasıl düzelteceğim verdiğin adresteki açıklamayı anlayamadım.

TaRSuSLu
12-09-2010, 14:19   |  #8  
Yıllanmış Üye
176 mesaj
Buna Uygun sekilde yaptıgından eminsin degil mi

saldırgan
12-09-2010, 14:27   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
229 mesaj
Buna Uygun sekilde yaptıgından eminsin degil
 buna göre yaptım. he bi şu kodları vermişti onları kontrol edin diyordu ama ben nasıl kontrol edeceğimi bilmediğim için atladım bu adım:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=142592.0]
[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
 <install for="1.1RC3, 1.1, 1.1.1">  <readme type="file">seo4smf-readme.txt</readme> <modification type="file">seo4smf.xml</modification> <require-file name="htaccess.txt" destination="$boarddir" /> <require-file name="sitemaps.php" destination="$boarddir" /> <require-file name="urllist.php" destination="$boarddir" /> <require-file name="seo4smf-copyright.txt" destination="$boarddir" /> <require-file name="seo4smf-redirect.php" destination="$boarddir" /> <require-file name="Seo4SMFAdmin.template.php" destination="$themedir" /> <require-file name="Seo4SMFAdmin.php" destination="$sourcedir" /> <require-file name="Seo4SMFSitemaps.template.php" destination="$themedir" /> <require-file name="Seo4SMFSitemaps.php" destination="$sourcedir" /> <require-file name="Subs-Seo4SMF.php" destination="$sourcedir" /> <require-dir name="seo4smf_icons" destination="$boarddir" /> <code>install.php</code>
[/alıntı

diğerlerini yaptım. hatta Forum Seçeneklerindeki URL'leri göstermeden kullan Sadece Apache! işaretini bile işaretledim ama sonra ordada bahsetttiği (sanırım) 404 hatasını aldım:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=142592.0
404 .htaccess hatası alanlar aşağıdaki kodda yani RewriteBase / yazan kısmın sonuna kendi forum dizininizi yazınız.
[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
#RewriteBase in this way: RewriteBase /forum RewriteBase /forumdizininiz
bu kodu nerden düzeltirim ki?

Son Düzenleme: saldırgan ~ 12 Eylül 2010 14:33