ARKADAŞLAR BENİ PC KENDİ KENDİ REST ÇEKİYOR

raptorcengiz
05-11-2006, 12:53   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
70 mesaj

SON GÜNLERDE BENİM PC'İM SÜREKLİ REST ÇEKİYOR. DAHA ÖNCESİNE KADAR OLDUKÇA RAHATTI. WİNDOWS XP EKRANININ YÜKLEME LOGOSU GELİYOR YÜKLEME LOGOSUNU GEÇİYOR. HOŞGELDİNİZ EKRANINI GEÇİYOR. TAM BİLGİSAYAR AÇILACAĞI ZAMAN MAVİ EKRAN GELİYOR VE REST ATIYOR. ISINMADAN KAYNAKLANDIĞINI SANMIYORUM ÇÜNKÜ DAHA ÖNCE BÖLE Bİ PROBLEMİM YOKTU. KASANIN İÇİNİ AÇTIM VE ANORMAL OLAN HİÇ BİR ŞEY GÖREMEDİM. ACABA SORUNUM WİNDOWS TAN KAYNAKLI OLABİLİRMİ. BANA BİR YARDIM EDERSİNİZ SEVİNİRİM PC ME FORMAT İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ İÇİNDE OLDUKÇA ONEMLİ VERİLERİM VAR

egemengiga
05-11-2006, 13:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

keske sisteminin ozelliklerini yazsaydin...

ilk basta BIOS ayarlarini sifirla. ram ve ekran kartini sok ve yeniden yerlestir. iyice oturdugundan emin olmalisin. diger slotlarda aygitlar varsa onlara da ayni silemi uygula (TV karti, ses karti...). kasa icinde asiri toz varsa temizle. toz ve nem birlesince kisa devre yapabiliyor. eger birden fazla ram in varsa tekini tak ve dene. bir sure kullan. hata ramlerinden birisinde olabilir. eger markasi belli olmayan ram lerden kullaniyorsan sorun yapma olasiligi yuksek.

raptorcengiz
07-11-2006, 16:22   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
70 mesaj

ya sistemim biraz eski ama taş gibi şimdiye kadar bi problelmim
yoktu. işte sistem pentium III 600, 192 ram, fx5200 ekran kartı, 80 gb harddsik falan anakart intel ama modelini tam olarak bilmiyorum çünkü hiç bakmaya uğraşmadım bu arada ilginize teşekürrler

lom
11-11-2006, 13:34   |  #4  
Yeni Üye
21 mesaj

Kardes Pc de ya virus vardır yada windows kaynaklıdır madem pc ye format cekme istemiyosun xp cd sini tak windows kurtarma konsolundan windowsu onar de bilgilerin yne kalıcaktır merak etme boylelikle format cekmemis olursun

Gezgin7
22-11-2006, 23:23   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

bende de öyle bir sorun oluşmuştu... herşey stabildi.. elektrik, harddisk vs.. hepsini kontrol ettirdim ama sorun bulunamadı bi türlü... servise götürüyordum sorunsuz deniyordu eve getiriyordum bi süre kullandıktan sonra sürekli kendini resetliyordu pc... sonuçta anakartın arızalı olduğunu kısa devre yaptığını söylediler. eğer yazılımlardan kaynaklanan bir problem yoksa ya hdd yada anakart :(