arkadaşlar bi bakarsanız...

finqer
12-01-2010, 20:11   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

hacı benm PCye göre en zevli oyunlar hangileridir.
ayrıca ben PCmi gelştrmk istiorm (donanm olarak) ne yapmamı önerrsnz.
maliyeti en düşük olacak şekilde biraz bilgi werrsenz sewnrm... herkese teşekkrlr...!!!

yalcinkurt
12-01-2010, 20:29   |  #2  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj
Alıntı: finqer  
hacı benm PCye göre en zevli oyunlar hangileridir.
ayrıca ben PCmi gelştrmk istiorm (donanm olarak) ne yapmamı önerrsnz.
maliyeti en düşük olacak şekilde biraz bilgi werrsenz sewnrm... herkese teşekkrlr...!!!
1- Hacı?
2- Zevli?
3- Mevcut donanımları yazmadan nasıl donanım önerisinde bulunabiliriz sence?
4- Türk Alfabesi ile yazarsanız sevinirim.

özkan_oktay
12-01-2010, 20:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

yalcınkurt öncelikle alfabemizle ilgili öneri için teşekkür ederiz..tüm arkadaşlarım ve chip adına..dedin doğru donanımsalı bırak pc'si ile ilgili hiçbir bilgin yok nasıl oyun önerebiliriz sana sistem kaynakların düşükse oyun ağır çalışır veya çalşımaz..arkadaşım donanımsal ve yazılımsal temel bilgilerini yazarsan belki yardımcı olabiliriz...

CarL CoX
12-01-2010, 21:33   |  #4  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

la hacı snn pcye ye göre en zewkli oyun Super Mario :D:D:D

finqer
12-01-2010, 22:16   |  #5  
OP Yeni Üye
47 mesaj

Marka / Model: vestelİşletim Sistemi:Windows XP Proffessional (32-bit)İşlemci:Intel pentium dual CPU E2140Anakart:945GCT-M2Ekran Kartı:Intel onboard 96 mbSes Kartı:onboardInternet Tarayıcı:Microsoft Internet Explorer 7Antivirüs Yazılımı:NOD32 (Eset)

finqer
12-01-2010, 22:20   |  #6  
OP Yeni Üye
47 mesaj

arkadaşlar türkçe konusuna dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim ama 'hacı' sözü sizi ilgilendirmez...
özellikler konusu kendiliğiniden çıkıyo sanıyodum o yüzden yazmamıştım...(kusura bakmayın).
bi de amaç dalga geçmekse; (süper mariocuya) aynaya bak sen.

yalcinkurt
12-01-2010, 22:24   |  #7  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj
arkadaşlar türkçe konusuna dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim ama 'hacı' sözü sizi ilgilendirmez...
özellikler konusu kendiliğiniden çıkıyo sanıyodum o yüzden yazmamıştım...(kusura bakmayın).
bi de amaç dalga geçmekse; (süper mariocuya) aynaya bak sen.
Lütfen forumda tartışmalara yol açmayalım. Donanıma gelirsek; bilgisayarınız epey eski ve paylaşımlı (onboard) ekran kartı kullanıyor. Ayrıca işlemcinizde epey eskimiz bir işlemci. Kısacası sisteminiz epey eskimiş vaziyette ve yeni sistemlere uygun değil. Eğer oyun için bir PC toplamak istiyorsanız bütçenizi söylerseniz bir sistem toplarız.

finqer
12-01-2010, 22:29   |  #8  
OP Yeni Üye
47 mesaj
Alıntı: yalcinkurt  
Lütfen forumda tartışmalara yol açmayalım. Donanıma gelirsek; bilgisayarınız epey eski ve paylaşımlı (onboard) ekran kartı kullanıyor. Ayrıca işlemcinizde epey eskimiz bir işlemci. Kısacası sisteminiz epey eskimiş vaziyette ve yeni sistemlere uygun değil. Eğer oyun için bir PC toplamak istiyorsanız bütçenizi söylerseniz bir sistem toplarız.
bütçe konusunu açıkçası bende bilmiyorum..Gülüş yani ortada şimdilik bi bütçe yok . öğrenciyim yazın çalışıp kazanıcağm muhtemel parayla PCmi güçlendirmeye çalışacağm.
bi soru daha bu sistem üzerinde deiştirme yaparak da güzel bi bilgisayar sahibi olabilirmiyim, yoksa sıfırdan mı toplamamı tavsiye edersiniz...

CarL CoX
12-01-2010, 22:30   |  #9  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

yaa sen counter strike source al bitane internet üzerinden online oyna süper zewkli walla mikrosofndan küfrediyon aynı internet kafedeki gibi bi fark yok ;)

yalcinkurt
12-01-2010, 22:33   |  #10  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj
bütçe konusunu açıkçası bende bilmiyorum..Gülüş yani ortada şimdilik bi bütçe yok . öğrenciyim yazın çalışıp kazanıcağm muhtemel parayla PCmi güçlendirmeye çalışacağm.
bi soru daha bu sistem üzerinde deiştirme yaparak da güzel bi bilgisayar sahibi olabilirmiyim, yoksa sıfırdan mı toplamamı tavsiye edersiniz...
Donanımlarda anakart önemli bir unsurdur. Anakartınız yeni gelişen bilgisayar sistemlerine uygun olmadığından yeni bir sistem bu bileşenler üzerine kurulmaz. Bu yüzden de mecburen bir oyun bilgisayarı için yeni bir sistem toplamanız gerekiyor.

finqer
12-01-2010, 22:39   |  #11  
OP Yeni Üye
47 mesaj
Alıntı: yalcinkurt  
Donanımlarda anakart önemli bir unsurdur. Anakartınız yeni gelişen bilgisayar sistemlerine uygun olmadığından yeni bir sistem bu bileşenler üzerine kurulmaz. Bu yüzden de mecburen bir oyun bilgisayarı için yeni bir sistem toplamanız gerekiyor.
size son bi soru daha sormak istiyorum... ben bi ekran kartı almayı düşünüyorum. arkadaşım bi tane önermişti ama anakart desteklermi  bilmiyorum.ekran kartı modelinin ne olduğunu da hatırlamıyorum... ama yarın yazabilirim.

yalcinkurt
12-01-2010, 22:42   |  #12  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj

Anakartınızın destekleyebileceği tüm şeyler belirtilmiş burada. İncelerseniz ona göre bir ekran kartı seçin.

finqer
13-01-2010, 22:56   |  #13  
OP Yeni Üye
47 mesaj

nvidia 8500 gt 512 mb bu ekran kartı buna uyarmı? paylaşımdan pek birşey anlamadım.