arkadaşlar chkdsk yardımı lütfeeen!

eftın
12-06-2009, 22:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

ben disk birleştiricisini "C" diskinde kullanamıyorum direkt olarak :
"Disk Birleştirici,chkdsk'in bu diskte çalıştırılmaya zamanlandığını algıladı (C:), chkdsk /f komutu çalıştırın "
Bu uyarı çıkıyor ekranda bu uyarıyı ortadan kaldırıp normal bi şekilde birleştriciyi kullanmak istıyorm.bu uyarıdan yola çıkarak chkdsk i iptal etmek içn zamanlanmış görevi yani pcnin açılışta chkdsk yapması içn "şimdi denetle"deyip ayarlamaya çalışıyorum yine olmuyor bukez de:
"Disk denetim hizmet programı diskteki bazı windows dosyalarına özel erişim gerektirdiğinden disk denetimi yapılamadı.bu dosyalara ancak windows yeniden başlatılırsa erişilebilir.bu disk denetiminin bilgisayarın dha sonraki ilk yeniden başlatılmasında yapılacak şekilde zamanlanmasını istiyormusunuz?"
bu soruya "evet"dedim pc açılırken denetim yapmadı yapmıyor "hayır"dedim yine olmadı.yani bitürlü diskbirleştiricisini kullanamıyorm.yardımlarınız içn şimdiden teşekkr ediyorm

freekays
12-06-2009, 22:58   |  #2  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

bunun için bazı xp tools programları kullanabilirsin
defrag özelliği olanları var mesela

eftın
12-06-2009, 23:04   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

saol arkadaşm ama pc üzerinden bi yöntemle olmazmı acaba

Mustafa Akın
13-06-2009, 12:03   |  #4  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

CHKDiskin planını kaldırırsa sorun belki çözülür:

1. Çalıştır'a gelip Regedt32.exe yazıp çalıştırın.
   2. HKEY_LOCAL_MACHINE ye gelip bu yolu izleyin: \SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager
   3. BootExecute diye birşey göreceksiniz, ona iki kere tıklayıp, aşağıdakini yazın:

autocheck autochk

isa_derinkuyu
13-06-2009, 12:09   |  #5  
Üye
81 mesaj

Kardeş aynısı bendede oldu ya yerel disck c nini üstüne gel sağ tıklayıp özellikler de arçlar dediski denetle var orda ikisini de tickle başlat de yadda Başlat çalıştır chkdsk /f yap o şimid denetlenemez yazar bilgisayar açılarken tatar ve bidaha sorun olmaz +rep

eftın
14-06-2009, 16:07   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

mustafa saol ama yine sonuç yok aynen yazdıklarını yaptım dhkdskin planın ortadan kalktığna dair belirti yok açılışta siyah ekranda imleç yanıp sönüyor ve c diskinde birleştirme yapamıyorm hala..

eftın
14-06-2009, 16:09   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

isa sende saol ama ben bunları zaten yaptım ve dediğin gbi yapılamaz diyor ama açılışta da yapmıyor

vatansever1934
14-06-2009, 16:34   |  #8  
Yıllanmış Üye
191 mesaj

devre dışı bıraktığın hizmet varsa hepsini aktif hale getir pc yeniden başlat sonra bidaha dene..