Arkadaşlar Format Atamıyorum Acil Bakın Lütfen...

byloxol
24-04-2013, 20:16   |  #1  
byloxol avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Arkadaşlar Samsung'un yeni çıkardığı Windows 8 li bir laptop var elimde. Kendi DVD'mde ki Windows 8 Pro'yu kurmak istiyorum ancak nasıl bir bilgisayarsa boot ayarlarından ilk sıraya CD sürücüsünü aldığım halde bir türlü DVD'den ön yükleme yapmıyor... Açılınca direk Ekranda Samsung yazıyor ve Windows 8 i açmaya başlıyor. Acil birisi yardım etsin lütfen...

Sistem Bilgilerim
  • Exper Karizma
  • Windows 7 Ultimate 32-bit
  • Intel Pentium
  • Intel
  • Google Chrome
  • Norton AntiVirus (Symantec)
  • 2048 MB
  • Windows Phone
  • - Tabletim yok -
mhmt06
24-04-2013, 21:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

ayarı yaptıktan sonra f10 ile kaydediyormusun

damlakatre
25-04-2013, 02:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
164 mesaj

Win 8 den sonra bios ayarlarında ufak tefek 1 - 2değişiklik oldu...Optik okuyucudan boot edememe sebebin BOOT Mode' un UEFI olarak ayarlı olmasından kaynaklı...Senin kullanmış olduğun cihazdaki bios ayarlarını bilmediğim için fazla bir şey söyleyemem ama yapman gereken 2 ayar daha var BIOS' tan...Birincisi BOOT mode şuan UEFI olarak ayarlı onu CSM olarak değiştireceksin, ikincisi Secure Boot'u Enabled ise Disabled yapacaksın ondan sonra First Boot Device Optik okuyucu ya da Flashtan Kuruyorsan USB Second Boot Device ise HDD olacak şekilde ayarla...Kurulum yapmayı dene...BIOS ekranının resimlerini koysan daha fazla yardımcı olan çıkacaktır...

byloxol
25-04-2013, 03:13   |  #4  
byloxol avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Evet aynen dediğiniz şekilde ayarlar vardı ve onları yaptıktan sonra kurulum ekranına geldim ancak Windows 8 i kuramadım nedense. 64 Bit vs. hata verdi. Bende windows 7 kurmaya kalktım disk biçimlendirmeye geldiğimde bu disk bilmem ne türündendir dedi kurmama izin vermedi. Ne lanet bir bilgisayarmış bu böyle.

damlakatre
25-04-2013, 04:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
164 mesaj

BIOS ayarlarında varsa UEFI Secure Boot ve de Fast Bios Mode Disable yap...Disk biçimlendirme uyarısını da muhtemelen UEFI Secure boot enabled olduğu için veriyor...BIOS ta Boot menüsünde Secure Boot seçeneği varsa eğer onu da disabled olarak seömen gerekebilir...Şu an olabilecek durumları yazdım...

Son Düzenleme: damlakatre ~ 25 Nisan 2013 04:23
Banned
27-04-2013, 05:59   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 5
262 mesaj

Mac'e geçme zamanınız gelmiş bile. Format atma dertleri yok bir şey yok.