arkadaşlar ilk defa başıma böyle birşey geliyor so

OnnuuR
01-08-2018, 20:03   |  #1  
OnnuuR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj

İyi günler benim laptopta şöyle bir sıkıntı var dakikada bir 1-2 sn takılıyor, bazen tarayıcı veya klasörde gezinirken yan taraftaki çubuk(faredeki tekerlekle kayan) kendilinden en üste geliyor ben tekeri çevirsemde altta gelip geri en başa çıkıyor, yine aynı şekilde bir yere yazı yazarken imleç aniden en başa gidiyor tekrar en sona getiriyorum bir iki harf yazmadan geri en başa gidiyor, bazen Explorer.exe donuyor kalıyor bir süre sonra geri geliyor, masaüstünde herhangi bir klasöre tıklamak istediğimde direkt en üstteki klasör yani bilgisayarım açılıyor, bunlar olunca Windows'u yeniden başlatıyorum düzeliyor ama bir süre sonra yine aynı oluyor 2 farklı Windows 10 kurdum yine aynıydı acaba bu Windowslar mı sıkıntılı dedim Microsoft sitesinden temiz Windows 10 home indirip kurdum ama maalesef yine aynı sanırım yazılımsal değil donanımda bir arıza var. Bataryası bozuk taktığımda açılışta batarya hatası veriyor ve batarya şarj olmuyor o yüzden bataryasız direkt fişe takılı olarak kullanıyorum. Bu problemi çözebilir misiniz yoksa bilgisayarı elden çıkarıp yenisini mi almam gerekiyor? Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Sistem Bilgilerim
  • Hp Ultrabook
  • Windows 10 Home 64-bit
  • Intel i5 3370
  • nVidia GT630M
  • VIA RAID
  • Microsoft Edge
  • MSE (Microsoft Security Essentials)
  • 4096 MB
  • Android
  • - Tabletim yok -
  • Vodafone
excel_mustafa
01-08-2018, 22:58   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,444 mesaj

tüm driver ları beraberinde gelen cd den veya üretici sitesinden indir (özellikle anakart). biostan onboard grafiği aç kapa dene. ekran kartının son ve ilk versiyonlarını üretici sitesinden indir.

OnnuuR
02-08-2018, 11:30   |  #3  
OnnuuR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj

Peki deneyecem bunları ama pc 4 yıllık driverlarına bakıyorum 2006 2012 yıllarını falan gösteriyorlar hatayı videoya aldım hocam bide  bunu izler misiniz