Arkadaşlar lütfen yardım edin :( :(

iscyn
29-11-2011, 18:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

S.a. arkdaslar bilgisayarıma windows 7 yüklemiştim 6 ay kadar kullandıktan sonra yavaslama olmaya başladı we XP'e geçmek istedim ama ne kadar denediysemde olmadı.

Öğrendimki gelişmiş Windows Sürümünden düşük Windows Sistemine geçmek mümkün değilmiş.

Bende "Maxblast"la harddiski temizledm. ama o günden beri bilgisayara ne yüklersem yüklüyüm kapatılıp açıldıktan sonra programı çalıştırmıyor hata veriyor. 

Tekrar kurmak zorunda kalıorum.İndirmiş olduğum Setuplara hata werior tekrar indirmek zorunda kalıorm.

Nedeni nedir acaba bi yardımcı olur musunuz..

Haa bi de unutmadan sölym bi programla bios güncellemesi yapmaya calıştım ama oldumu olmadımı tam olarak bilemedm....

Limpare
29-11-2011, 18:49   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

bu bilgi yanlis. xp kurulu bir bilgisayara windows 7 de kurarim windows 7 yüklü bir bilgisyara xp. sen birseyleri yanlis yapiyor olabilirsin. belki hdd arizali. denemende fayda var

Öğrendimki gelişmiş Windows Sürümünden düşük Windows Sistemine geçmek mümkün değilmiş.

yunus07
29-11-2011, 18:54   |  #3  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
992 mesaj

Maxblast olayını anlayamadım ama
sana yavaşlama konusunda tüyo verebilirim :D
1 hard diski birleştir
2 hard diski temizle (bunu ccleaner diye bi program var onuda kullanabilirsin)
Advanced system care diye bi prog var onu kur öneririm baya hızlandırır bilgisayarı 

ha birde sistemini yazarsan daha iyi çözümlere ulasabiliriz :D

Erdem_Aydın
29-11-2011, 23:59   |  #4  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

O sisteme winxp kurabilirsin. Sen format atma ekranına girdiğinde ilk önce diski sili seç sonra yeniden oluştur. Sonra devam et o kendi hddyi biçimlendirip xp kurar. Yalnız cdnin sorunsuz olduğundan emin ol.