Arkadaşlar Lütfen Yardım.

fater1
29-05-2011, 03:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

öncelikle merhaba, benim oyunlar ile ilgili şu şekilde bir sorunum var yardım ederseniz sevinirim
şimdi ben herhangibir oyunu açtığımda siyah ekran çıkıyor fakat oyunun seslerini duyuyorum bunun üzerinde uzun süre uğraştım ve oyunu açmak için bir yol buldum (sağ tık>grafik  işlemciyle çalıştır>entegre grafik) bulabildiğim tek çözüm bu fakat bu şekilde oyunu açtığımda son derece düşük bir performansla oynuyorum bu arada bu oyunları ilk yüklediğim zamanlarda böyle bir sorunum yoktu.
Sistem Özellikleri:
Nvidia GeForce GT320M 1GB
İntel Core İ7
4GB RAM
şimdiden teşekkürler.

StatioN
29-05-2011, 03:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
379 mesaj

Driver güncellemesi yapmayı dene

fater1
29-05-2011, 03:34   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: StatioN  
Driver güncellemesi yapmayı
işe yaramadı.

dasti
30-05-2011, 17:32   |  #4  
dasti avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,963 mesaj

Biraz fazla basit olacak belki ama driver güncellemesi işe yaramadıysa bir de ekran kartını temizleyip, bağlantılarını kontrol etmeyi dene. Gerçi ekrana görüntü geliyor ama sen uğraştıktan sonra. Yani bu da çekilir dert değil. Donanımsal bir hadise söz konusu. Başka birinden ekran kartı bulabilirsen onunla çalıştırmayı dene, eğer düzgün çalışırsa ekran kartındaki bir problem üzerine yoğunlaşılır.

Delio
31-05-2011, 00:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
233 mesaj

Anladığım kadarıyla biri entegre biri harici olmak üzere 2 gpu'su olan bir dizüstü kullanıyorsunuz. Normalde bir oyun açtığınızda direk harici gpu ya geçmesi lazım. Zaten önceden sorun olmadığını söylüyorsunuz. Klavye üzerinde entegre<->harici geçişi sağlayan bir tuş veya tuş kombinasyonu olup olmadığını anlamak için kullanım klavuzunda ilgili yerleri okumanızı tavsiye ederim. İstemeden bir ayarı değiştirmiş olabiliriniz. Siyah ekran genelde desteklenmeyen bir çözünürlükte monitörü çalışmaya zorladığınızda meydana gelebilir. Bir de son çare olarak bios'ta entegre vga'yı kapatmayı deneyebilirsiniz.

fater1
01-06-2011, 00:31   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

kullanım klavuzunda bununla ilgili birşey bulamadım, biosta entegre vga yok.
ha birde arkadaşlar sorunum sadece bazı oyunlarda. mesela COD Black Ops oynarken entegre grafiği seçtiğim yerde NVIDIA (varsayılan) yazıyor yani oyuna girdiğimde entegre grafiği kullanmadan açıyor ve herhangibir kasma sorunu olmuyor ama COD MW2, COD4 CS Source oyunlarında (daha birçok oyunda) bu problem var. bu oyunlardada NVIDIA varsayılan fakat oyun açıldığında ekran siyah (ses var) ama bu oyunları entegre grafik ile açtığımda hiçbir sorun yok. (kasması dışında.)