arkadaşlar mutsuzum yardım edin.

enesK
16-02-2013, 22:33   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
41 mesaj

ben bir anlık hevesle  oyun oynucam diye  2000 liraya pc aldım.  ama bugun farkettimki ben oyun oynamayı sevmiyorum gene hep internetteyim.   olan olmuş demek istiyorum ama giden   boşa para var.  şimdi  biraz olsun geçiştirmek için size biişey  sorcam.  sistemin yüksek olması  pc ömürünü uzatırmı hiç değilse  yoksa sadece oyunlardamı lazımdır.

çhip10line
16-02-2013, 23:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

bu konuda nasıl bir yardım bekliyorsun, seni karşımıza alıp terapi mi verelim.. böyle saçma konular açmayın arkadaşlar.. cebinden iyi bir para çıkmış o paranın yarısına şuan yaptığın internette gezinme, face'te takılma youtube'ta yavru kedi videosu izleme gibi eylemleri rahatlıkla yapabileceğim çok iyi bir bilgisayar alabilirdin. ama olan olmuş.. uzun süre idare eder mi? hayır etmez teknoloji inanılmaz bir hızda gelişiyor, senin sistemin 1 bilemedin 2 sene sonra demode olacak, ama sen bir hevesle bir 2000 lira daha harcar o sistemi yenilemek için para dökersin... neden çünkü neyi nasıl ne için kullanacağımıza karar veremiyoruz.. Apple iphone 4 - 4s - 5 hepsi aynı terane ama ne yapıyoruz.. kredi kartına bilmem kaç ay taksitle alıyoruz neden çünkü komşuda var benimde olacak... bu bilgisayar konusunda da seni kim gaza getirdiyse git o yardımcı olsun arkadaşım..

Son Düzenleme: çhip10line ~ 16 Şubat 2013 23:56
mhmt06
17-02-2013, 00:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

kardeş eğer ddr 5 destekli bir sistemin varsa ( ekran kartı hariç) uzun yıllar bilgisayarından iyi diye sözedebilirsin. 

herşey oyun değildir. sistemin yüksekse elbette ömrü uzun olur. mesela bir video izliyorsun düşük sistem onu sana izletmek için yıpratır kendini,  yüksek sistem yorulmaz bile. dolayısıyla ömrüde uzun olur.

ancak şu varki  işletim sistemleri olsun, oyunlar olsun, çeşitli programlar olsun sürekli kendini geliştirmekte.  bugün senin pc 3. sırada ise seneye 4. olacak öbür seneye 5.  o yüzden ne kadar faydalanabilirsen o kadar iyi.

ekran kartını iade edemezsin de  en azından daha düşük bir kartla takas et.  çünkü kutusuna koyup kaldırsan bile eskiyecek.  bir zaman sonra desteklerini kaldırıp, güncellemelerini kesip, daha yenisini almaya zorlayacaklar. (para kazanabilmek için.)    mesela bende ati hd4850 var. güçlü ve güzel bir kart. ama yeni kart satabilmek için bu karttan desteklerini çektiler. daha düşük özellikli yeni kartlar bile bundan iyi performans veriyor.

diyeceğim şu ki eğer değiştiremezsen sadece ekran kartına acı. diğerlerini tepe tepe kullan hayrını gör.

dead man
20-02-2013, 21:29   |  #4  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

ultrabook , minibook veya tablet alsaydın senin için daha iyi olurdu İyi