Arkadaslar Nasil bir müzik çalar isterdiniz?

Erkulkazim
06-07-2005, 22:44   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
96 mesaj

Arkadaslar su an bir media Oynatici ile ugrasiyorum sadee mp3 degil avi,wmv,mow gibi dosyalarida çal1p görüntüleyebilecek bisey yapmaya calisiyorum... Sizler Bir Media Oynaticida Nelerin olmasini istersiniz... Hayalinizdeki media oynatici nasildir? Ögrenmek istiyorum...
-
-
-
-
Ciddi Kisileri Bekliyorum...
Not:Yorum yapan arkaaslara programi Yaptigimda Kullanma Hakkini Taniyacagim...

shehsuvar
07-07-2005, 00:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
779 mesaj

- dosya formatlarında problem çıkarmasın  ( özellikle divx de alt yazılarda )
- videoları izlerken renkleri üzerinde oynama yapabileyim ( ör ; parlaklık , karşıtlık  )
- kütüphanesi olsun ( winampınki gibi )
- özellikle ses codecleri ve eklentileri sağlam olsun . (ör;  yine winamp )
- arayüzü orjinal olsun  ama oyuncak gibi bişey de olmasın , özellikle tuşlar kolay yerde olsun
- multimedia klavye uyumlu olsun .
- gerekesiz özelliklerle sistemi yormasın .
- sonradan eklenti eklenebilir olsun . özellikleri eklenti olarak istememin sebebi bir önceki madde . kullanıcının isteğine göre olsun .
-eklentiler ; ses ve video formatı değiştirme üzerlerinde oynama yapmak , ses sistemleri için ses düzenleyici . CD yazma ( ör ; kütüphaneden öğrendiğim en çok dinlediklerimi  cd ye yazmak ) . görsel efektler .

şimdilik aklıma gelenler bunlar . devamı gelcek ;)

ismaililker
07-07-2005, 08:53   |  #3  
Üye
64 mesaj

Log tutan olursa ii olur
hehe

shehsuvar
07-07-2005, 10:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

"Log tutan " nedir ?

Erkulkazim
07-07-2005, 14:18   |  #5  
OP Üye
96 mesaj

Arkadslar Katilim Cok Az Basit Bisi Zannet meyin ve Es gecmeyin Cevaplar bekleniyor... Birde ismail log dedigin yoksa neler yaptigi enson neleri dinledigi nezaman hangilerini dinledigi falan mi yoksa ne?

tonic
07-07-2005, 15:00   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

tüm formatları desteklesin (bana göre en önemlisi)
sistemi hiç yormasın (bana göre ikinci en önemlisi)
dil desteği olsun
görünümü güzel olsun
çok karmaşık olmasın
shehsuvarın dediği gibi eklentiler olsun
internetteyken açtığımda habire bir yerlere bağlanmaya çalışmasın Kahkaha
reklam dolu olmasın vs. vs.

eyup_0044
13-07-2005, 13:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
277 mesaj

-ıd3 tag düzenleyicisiolsun (media player ın ki gibi )
-internetten bu bilgileri alıp otomatik kaydede bilsin
-kullanımlı olsun
-skin desteği olsum
-ekqualizrei olsun winamp ınki gibi.
        aslında winamp ve media player ın en güzel özelliklerini al hazırla.....

Recep Baltaş
13-07-2005, 18:32   |  #8  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Şarkı veya video listesini istenildiğinde html yada doc  yada exel de çıkarabilsin....

Erkulkazim
13-07-2005, 21:26   |  #9  
OP Üye
96 mesaj

----Arkadaşlar Katılım Güzeldi Ama Herkesi Beklerdim,Programa Bugun Başladım Şimdi Sizlerden Güzel Bir İsim Bekliyorum Program için...
Elimden Geldiği kadar İstediklerinizin %60-70ini yapabilirim ve Güzel Bişi Olcak...

free_x_man
21-07-2005, 19:26   |  #10  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

programda türkçe dildesteği ve dvd yazma imkanımız olsun.ayrıca tuşların fonksiyonunu belirten işaret ya da resimler anlaşılır olsun gerisi zaten malum herkes yazmış.adı da free player olsun.böylece dünyada google v.b arama motorları ile arayan herkes kolaylıkla bulabilir.tabi bu isim ayak üstü düşünülmüş bir isim biraz kafa yormak lazım.bu arada programı ticari amaçla mı yazacaksın?

Erkulkazim
22-07-2005, 06:17   |  #11  
OP Üye
96 mesaj

1)-Ticari Amaç Değil Sadece Türklerin Gücünü Gösterme Amaçlı... Arkadaşlar Şuan Müzik çalma olayı Tamam Arama,kaydetme gibi Winamp'a,M.Playera benzer bişi yapıyorum ayrıca Madia player 10 a göre buda işin esprisi olsun:))
---
2)-Arkadaşlar Program için İsim önerilerinizide bekliyorum
---
3)-Baı Arkadaşlarımız saçmalıyor ama Yinede Tekrarlıyorum Ciddi Kişiler Bu sayfa ile ilgilensin Lütfen...
---
4)-Katılım için Tşkler Herkesi Davet Ediyorum Ayrıca Vbden Anlayanlarıda Yardıma Davet ediyorum... Yalnız olmuyor... Bilen varsa mail atsın
--Sayemde benimde emeğim var demiş olursunuz... müzik arama,Müzik Kaydetme,Müzilistesigibi olaylarda ve göndereceğim taranmış resmi yazıya dökcek kişileri bekliyorum ok.
--
--
--Erkulkazim@mynet.com
--Erkulkazim@yahoo.com

tonic
04-08-2005, 16:28   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

dvd yazma özelliği bence fazla. ama dediğin gibi free_x_man googleda arandığı zaman hemen çıkacak bir isim olmalı.

shadycolossus
04-08-2005, 20:16   |  #13  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

-Göze hitap etmeli
-Sade ve kullanışlı olmalı
-Bütün formatları çalmalı(olmazsa favori olanları)
-İsim diyorsan class bişi lâzım "érkulkazim media center" nasılSoru
-Dil desteği önemli; Türkçe olacaksa adam gibi Türkçe, Başka dil olursa adam gibi yine
-IG Tag düzenliyici kesinlikle
-Audio CD deki .cda dosyalarını hoooop diye mp3'e, arşivindeki mp3 leri hooooop diye Audio CD içinde .cda dosyasına çevirsin

Aklıma bu kadar geliyor bu kullanma iznini verirsen haberim olsun. Yürü aslanım Türk'ün Gücünü göster herkese

maverickhb
09-08-2005, 20:32   |  #14  
Yeni Üye
30 mesaj

Kazım işin var senin :)

senolsevgigsm
12-09-2005, 13:16   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj

valla  arkadaşım  ne  diyeyim  inşallah  en güzelini  yaparsın  sana başarılar  diliyorum  kolay  gelsin

lazrailefsanesi
12-09-2005, 13:42   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

*İki arayüzü olsun.Biri sade digeri bildigimiz gelismis kullanıcı arayüzü.
*Degisik birsey olsun istiyorsak (nasıl olur bilmiyom ama) dikdörtgen bi zemin üzerine tusları istedigimiz gibi yapıstırma hakkı versin bize.
*alt yazı ve codec birlikte gelsin.
*Playlist nokta seklinde görünsün üzerine gelince acılsın.Boylece ekranda fazla yer kaplamasının önüne gecilmis olsun yada jetaudio da oldugu gibi listeyi ekranın kenarına saklayabilsin.
*Kendini görev cubugunda (cal-durdur-degis) komutlarını gösterebilcek sekilde mimize etsin.
*Mümkün oldugu kadar kisisellestirmeye izin vermeli.Hemen hemen her ayarıyla oynama hakkı verebilmeli bana.
*Sık dinledigim parcalara bi isaret koymali ve rasgele calarken bunlara öncelikli calmalı
Benim media playerdan beklediklerim bunlardır.Saydıklarım nasıl yapılır olur mu bilmem ama fikir olması acısından yaziyim dedim.Kolay gelsin bitince insallah kullanma imkani olur.
Ad olarakta aklıma coolplayer 1.0.0. geldi :)

Erkulkazim
29-09-2005, 20:47   |  #17  
OP Üye
96 mesaj

arkadaşlar şuan hala yapım aşamasında ve sadece mp3 ve waw çalıuyor ayrıca 4 dil desteğine sahip(TÜRKÇE,ingilizce,Almanca,isveççe).Dil desteğini bazı arkadaşlardan aldım.
_
Arkadaşlar güzel bir isim bulalım gerçekten iddialıyım ama çok süper bi görüntüye sahip olamıyor bildiğiniz gibi basic 98 komut düğmelerine ve şemalarına sahip şemalar kullanıyor ama daha iyi bişi yapmaya calışacam.
cd veya dvd kopyalama hariç dediğiniz herşeyi yapa bilecek... buna inanarak yapıyuorum.
Ayrıca hem üniversite öğrencisiyim hemde çalışıyorum boş vakitlerimde bu projemle uğraşıyorum. o yüzdden gecike bilir biraz

iozkaptan
27-10-2005, 10:44   |  #18  
Üye
80 mesaj

Müzik video gibi arama motoruda olabilirmiki yani mümkünmüdür böyle bişey entegre etmek. Mesela paylaşım yazılımlarının serverlarına bağlanabilirmi ares kaza (vb.) gibi programları tarayıp müzik bulsa video bulsa. Yani bu tür programlar entegre edilebilirmi içinde bir şekilde

lazrailefsanesi
27-10-2005, 12:38   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj
alıntı:
Gönderen : iozkaptan

Müzik video gibi arama motoruda olabilirmiki yani mümkünmüdür böyle bişey entegre etmek. Mesela paylaşım yazılımlarının serverlarına bağlanabilirmi ares kaza (vb.) gibi programları tarayıp müzik bulsa video bulsa. Yani bu tür programlar entegre edilebilirmi içinde bir şekilde

Biraz legallikten cıkmaz mı bu sefer.Ama yinede güzel olurdu en azından bi site vardı du bulursam yazarım bütün sarkıların sözleri vardı buraya hani sarkının sözlerine git gibilerinden bi olay güzel olabilir.Tabi olay gene erkulda bitiyor ama bu kadar yorumu dikkate alıp birşeyler yapmaya uğrastığı için bence güzel birşey çıkacak ortaya.Kolay gelsin.Yardım ediyim diyecem ama programlamadan hic anlamam son sınıfta gectim okulda ki programlama dersini.o kadar okuzum yani.
#stdio.h bana göre degil Kahkaha

Erkulkazim
06-05-2006, 23:40   |  #20  
OP Üye
96 mesaj

arkadaslar uzun bi aradan sonra yine ben
Okul ve birkaç sebepten dolayı projeyi tamamlayamamıştım
ve projeye devaam ediyorum
işte son hali
yapım aşamasında ve 2 kişi çalışıyoz yapmaya

TuncaBozkurt
27-05-2006, 21:01   |  #21  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

-divx, xvid, mp3, mov(özellikle mov), avi vs. tüm formatların desteği olsun
-türkçe dil desteği olsun
-bol tema desteği olsun
-gelişmiş ayar seçeneği olsun
-açık kaynak kodlu olsun
-video ve müzik montaj imkanı olsun
-format dönüştürücü özelliği olsun
-windows media player vs. ye dahil edilsin eklenti gibi -yüklensin
-kaynağı çok tüketmesin
-az yer kaplasın
-equlaiser ı olsun
şimdilik aklıma gelenler bunlar.aklıma daha gelirse yazarım.

Erkulkazim
29-05-2006, 03:07   |  #22  
OP Üye
96 mesaj

1.5 aydır ugrasamadım kusura bakmayın....
2. arkadas askere gitti ve yalnız yapmaya çalışıyorum oda zor oluyor anca vaktim oldugunda bakabiliyorum...Kusura bakmayın...