Arkadaşlar PC'im 2 haftadan Beri Ötüyor Neden Siz

Vober
06-04-2014, 15:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar 2 haftadan beri pc'im fişe taktığım anda kasanın dııııııı diye ses çıkartıyordu. Nette araştırdım kasanın tozlanması nedeniyle öter diye bi makale okumuştum. Bugün kasanın vidaları söktüm ve inanılmaz derece de toz vardı. Tozu elektrikli süpürgeyle çektim kasayı toplamadan bide fişe takayım dedim taktım ancan kasa gene ötüyordu sesi dinledim sesin kaynağı sanırım kasanın vantilatörden geliyor tam olarak o parçanın adını bilmiyorum foto çektim aşağıda ama pervanesi vardı ve bir sürü kablo ona gidiyordu vidaları vardı ama ben kendime güvenemedim çünkü baya kablo ona gidiyor. Bide toplayamam diye korktum. 

padisah
06-04-2014, 15:15   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

O parçanın adı PSU (Güç kaynağı) kasadaki tüm donanımın elektriği aldığı parçadır. (Sökmemekle iyi yapmışsın.) PSU NEDİR?NE İŞE YARAR?
Bu tozun çekildiği hâli mi? Oha!
Bir bilgisayarcıya götür iyice temizlesin ve termal macun yenilenmesi gerekli olabilir onu da yenilesin.
Psu nun içide tozlanmıştır bilgisayarcıya sesi anlat kontrol etsin belki psu nun değişmesi gerekebilir.

Kaç yıldır içi temizlenmemişti? Bu kadar toza rağmen hâlâ yanmaması iyi.

padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Vober
06-04-2014, 15:21   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

4-5 yıl hiç kasayı açmadım ses halan daha geliyor. Tahmini ne kadar fiyat çıkar temizlenmesi veya değişmesi durumunda?

0nurKavak
06-04-2014, 22:23   |  #4  
0nurKavak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
164 mesaj

Kasa resmen b.. götürüyor.

DiamondMines
06-04-2014, 22:46   |  #5  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Vober  
Derhal kullanmayı bırak ve temizletmeye götür 10 lira bişeydir. Ekran kartı rezalet çok kötü durumda. İşlemci soğutucu dahil temizlenmesi gerek. Hava basılsın dikkatlice.