Arkadaşlar sakın asus almayın.İçeri girinde bakın

titi_boss_14
04-11-2008, 18:24   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
892 mesaj

HEEE NE DEMESSİN ZATEN HEMEN SORUNU ÇÖZERLER DİMİ ASUS BENİM İÇİN BİTMİŞTİR WALLA BENİM GÖRÜŞÜMDÜR KUSURA BAKMAYIN COCUGU RESMEN SÜRÜNDÜRMÜŞLER

jongleur
04-11-2008, 20:38   |  #27  
OP Yeni Üye
20 mesaj

arkadaşlar anlatamadım galiba iyi okursanız asus kötü demiyorum eğer bir sorun çıkarsa yandınız diyorum(ki çıkıyorda neyse)
Gittim taa üsküdara.
1 ay İŞ günü olduğu için yenisini vermiyorlarmış.Yani 1 buçuk ay bekledim ama h.sonlarını çıkarcakmışım tatil günlerini falan vb. vb.
aynı hatadan ÜÇ(3) kez servise gitmesi lazımmış.
kanunlar böyleyMİŞ.2 diye biliyordum ama neyse

telefon anakart olarak ayırmıyorum üstüne basa basa söylüyorum asus'da sorun çıkarsa allah yardımcınız olsun.

telefon olarak nokia'dan şaşmıcan
elektronik eşya olarak sony'den
bilgisayar olarak asus hariç hepsi olabilir Gülüş

Z1mBaBwE
04-11-2008, 21:35   |  #28  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj
SchenooL
Bir kaç hatayı koca markaya mal etmek çok yanlış. Elektronik bir eşyada illaki hatalar çıkabilir ve hata olmayacak diye bir olasılıkta yoktur. Buradaki hatanın büyük bir kısmı da servise yada ithalatçı firmaya ait. En garantisi sorununu hukuki yollardan çözebilirsin. Ama bizim milletimizin büyük bir kısmı adalete olan inancını kaybettiğini düşündükleri için bu tip yollardan çözüme gitmiyorlar. Böylece firmalar müşterilerini önemsemeden, gereğince düşünmeden büyüdükçe büyüyor.
Tüm seri hatalı oluyorsa ve üretici firma bile bile bunu piyasaya sürüyorsa ben bunun altında bir şey ararım örneğin asus P5VD2-VM-SE anakart tam bir problem tüm seri arızalı ati ekran kartı takınca makina sapıtıyor kilitleniyor windows kurmaya çalışıyorsunuz diski görmüyor.Ram seçiyor her marka ramde açmıyor.Bir diğeride M3A gerçi diğer karttan daha az sorunu var ama sonuçta onunda tüm serisi hatalı asusun eski anakartları yok artık aynı şekilde MSI da çok problem çıkartıyor önerim gigabyte sapphire DFI marka anakartlar almanızdır.

deveau
01-02-2009, 22:12   |  #29  
Yeni Üye
33 mesaj

Yazıların hepsini okudum Asus laptop ve bilgisayarda bence en iyisi hem servis ve de kalite olarak.arkadaşın tek taraflı anlatımını dinledigim için yorum yapamıyorum ürünüyle ilgili. ama Türkiyede yüzbinlerce asus ana kartlı pc satılıyodur ve bu teknolojik bir cıhaz öyle hemen iyi markayı kötülemek çok yanlış.Asus un pda sınıda kullanıyorum laptop ınıda, servise hiç gitmedim çünkü hiç sorun yaşamadım. giden kişilerdende hiç kötğ olarak duymadım hızlı çalıştıgı söylendi. Asus dan şikeyetçiysen bir de hp yi dene.
Ayrıca yasada
ürün 1. yılında aynı arızadan 3 kere olursa ya da toplam 5 farklı arıza olursa değişir. garanti süresi boyunca 7 farklı arıza olursa degişimi ya da para iadesi yapılır.

Son Düzenleme: deveau ~ 01 Şubat 2009 22:14
Z1mBaBwE
01-02-2009, 22:52   |  #30  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

Allah aşkına bir değil iki değil ürünleri problemli özellikle anakartları notebook alıyor müşteri menteşe kapağı düşüyor notebook u actıgında bumu kalite asusun eski kalitesi kalmadı artık anket açın bakalım asusun ürünlerinden memnunmusunuz diye bakalım ne diycekler bütün pc ile ilgili forumlara gir asustan yakınan bir sürü üye var.

jongleur
09-02-2009, 18:14   |  #31  
OP Yeni Üye
20 mesaj
deveau
Yazıların hepsini okudum Asus laptop ve bilgisayarda bence en iyisi hem servis ve de kalite olarak.arkadaşın tek taraflı anlatımını dinledigim için yorum yapamıyorum ürünüyle ilgili. ama Türkiyede yüzbinlerce asus ana kartlı pc satılıyodur ve bu teknolojik bir cıhaz öyle hemen iyi markayı kötülemek çok yanlış.Asus un pda sınıda kullanıyorum laptop ınıda, servise hiç gitmedim çünkü hiç sorun yaşamadım. giden kişilerdende hiç kötğ olarak duymadım hızlı çalıştıgı söylendi. Asus dan şikeyetçiysen bir de hp yi dene.
Ayrıca yasada
ürün 1. yılında aynı arızadan 3 kere olursa ya da toplam 5 farklı arıza olursa değişir. garanti süresi boyunca 7 farklı arıza olursa degişimi ya da para iadesi yapılır.
ya açıkcası fiyatına aldandım ama ne demişler ucuz evin suyu karadır.ucuzda değil ama blackberry tarzı olduğu için ona göre ucuzdu.bu arada 700e aldım 400e düşmüş telefon :D
şuan ne hikmetse telefon S harfine basınca donuyor :D
+
yasa tamam eyw öyle olabilirde be adam görüon telefonun hatalı yapıldığını ne inat edion
şmdide mesaj yazarken donuo işte.kafaları basmıyor tek diyceğim bu :D

deveau
10-02-2009, 00:40   |  #32  
Yeni Üye
33 mesaj

ben sorun yaşamıyorum ki telefonumla. ona bakarsa n95 ilk çıktıgında 1500 iken şimde 850 telefon fiyatları hep düşer .eskiden bu sektörde çalıştıgım için bir sorun yaşadıgı için markayı kötülüyen çok insan gördüm, pek doğru bulmuyorum eger sorunluysa yasal yollara başvurun feleket tellallıgı yapmak çok saçma

Ref
03-03-2009, 16:12   |  #33  
Taze Üye
6 mesaj

Arkadaslar alin size ornek  Arkadaslar merhaba Ilginizi cekermi bilmiyorum fakat Sizi bilgilendirmek icin bu metni yaziyorum
sanirim sekiz ay once HTC Touch Diamond Pda aldim Uc veya dort ay tefonu kullanmaya calistim teltelefon cagri geldiginde cagriyi kabul etmiyor yada telefon acilsa bile karsi taraf sizi duyamiyor ve siz soft reset atmadan tekrar ariyamiyorsunuz Aradiktan sonraolmadik zamanda ayni hatayi yapmaya devam ediyor.
Siteden Rom ve radyo surumu indirip denedim o da olmadi sonucta telefonu KVK ya gonderdim VE SORUN BASLADI KVK telefonu problemini cozecek diye Uc ay gecti Telefonun akibetini soracagim bir muhatap bulamadim Bu konuyla ilgilide KVK nin sitesinde ne bir telefon nede musteri hizmetlerine ulasicaginiz bir telefon numarasi var sadece Elektronik posta adresi var meil atarsaniz kesin cevap vermiyorlar acayip bir sekilde lakayit ve ilgisizler.
Kisisel olarak HTC merkeziyle uzun suren ve inanin tefonda baya sert konusmalar sonucunda telefonun gonderileceginin bilgisini aldim (daha henuz gelmedi)
Sonuc olarak HTC Taiwan ile konusmasak ki onlarda baya sikinti yaratti benim HTC hic gelmez

NOT HTC Touch Diamond Pda kullanan arkadaslarima sordugumda ayni problem oldugunu ve soft resetle isi hallettiklerini soyluyorlar

Arkadaslar ben 8 senedir Pda kullaniyorum Boyle sorunlar hic olmadi iki gunde bir reset yapicak isek niye pda kullanalim. Bence Tukiyeye gonderilen HTC Cihazlar (Ayipli Cihazlardir)
Tesekuur Ererim Saygilarimla
R.K

Eger Yurt disi merkezi aramazsaniz turkiyede servisler bi ......halta yaramiyor