arkdaşalr pc birden çok yavaşladı

sportiff46
05-06-2010, 20:08   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

arkdaşlar anlamadım pc dün akşam nette takılırken net birden yavaşladı daha sonra pc de çok yavaşladı şimdi açıyorum haeln aynı sıkıntı var ne yapmam lazım bana bir yardım eder misiniz................

Son Düzenleme: sportiff46 ~ 05 Haziran 2010 20:27
Banned
05-06-2010, 20:30   |  #2  
Banlandı
688 mesaj

arkadasım öncelikle hangi işletim sisteminin kullanıyorsun bu önemli daha sonra sistem bileşenlerin

eğer xp kullanıyorsan windows prefect dosyasının içindekileri sil daha sonra cleaner yükle tarama yap temizle herşeyi kayıt defterininde tarat temizlet ondan sonra win 7 vista mista kullanıyorsan xp ye jetler dön çünkü daha tam oturmadı bunlar xp 64 bit kur temiz masaüstünde geri dönüşüm kutusu bile bırakma ekranı simsiyah yap bilgisayarım bile olmasın oş ekran koruyucuyu kapat windows klasik ayarları kullan hiçbir görselliği işaretleme en iyi performans için başlat menüsünü özellestir klasik başlat menüsü yap kayspersky kur virüslerin hepsini temizle

ben sahsen core iy 860 3 gb ddr3 kıngston hyperx gtx 260 amp2 896 mb bu sistemle bu şekilde kullanıyorum bi zararını görmedim seninde görmeyeceğinden eminim bu şekilde yap  pc hep sağlıklı kalsın unutmadan modeminide resetle sonra tekrar kur

firaristt
05-06-2010, 20:43   |  #3  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

stalker arkadşım sen ne diyorsun yha? aklın başında mı? xp 64 bit ?? win7 tam oturmadı mı? arkadaşım anlamadan bişey yazma en iisi sus milletin kafasını yanlış yanlış şeylerle dolduruyorsun... i7 yi bile iy diye yazandan pek bişe beklenmez ztn... arka planı siyah we boş yapmaya gerek yok...

internet bu aralar yawaş özellikle google hizmetleri... ülkemizdeki internet ile ilgili bi sorun war o yüzden... snn pc de yawaşsa tam olmuştur... sistemini tam olarak yaz işletim sistemi işlemci fln hepsini yaz... kullandığın tarayıcı hangisi? NIS 2010 weya KIS 2010 ile tam tarama yaptır tune up 2010 ile bakım yap kasanın içini temizle ( tabi garantisi yoksa ) ısılar ne kadar??

Banned
05-06-2010, 20:57   |  #4  
Banlandı
688 mesaj

arkadasım sen safmısın yanlıs anlamada her insan hata yapar 7 yerıne yanlıslıkla y yazmısız olamaz mı sen sankı sutten cıkmıs ak kasıksında  sana bısey soylıyeyım mı sen wın 7 ile  ben de bu xp 64 bıt ısletım sısıtemımle bır vıdeo karsılastırması yapalım bakalım kımınmkı daha hızlı kımın kı yavas ben win 7 de kullandım vista da hepsini uzunca kullandım  ve neyin ne oldugunu iyi biliyorum kendini kandırma cunku xp tüm cıkan işletim sistemlerinden daha hızlı varsa kanıtın göster bende göstericem

Erşah
05-06-2010, 21:10   |  #5  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

stalker arkadaşım sen xp nin daha hızlı olduğunu kanıtla. Daha win 7 çıkalı ne kadar oldu ?? Ne kadar kullandında ustalaştında win xp nin hızlı olduğunu sölüyosun.Neyin ne olduğunu anlaman için öününde daha çok yol var gibi görünüyo .. Şu güzelim forumda milleti yanlış yönlendirme... Bizde win xp kullandık .

Bu arada  sportif arkadaşım pcne bi virüs taraması yaptır. Belki solucan&trojan falan bulaşmıştır.

Pc_-_FiXeR
05-06-2010, 21:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

siz iddaalaşa durun !!

google hizmetleri son qünlerde biraz yavaşlık qösteriyor bi kaç qüne kadar çözülecektir .

%temp%    --  prefetch      dosyalarını   ara sıra boşaltmayı ihmal etmeyin.

Banned
05-06-2010, 21:27   |  #7  
Banlandı
688 mesaj

arkadasim anlamiyormusun elimdeki sisteme bak ben neden win 7 yuklwyince daha z fps aliyorum o zaman hemde butun suruculerim  en guncelken zaten sistem yenin bunu cevabini ver anlicam oyunlarin yamalarida yuklu

qudin
05-06-2010, 21:48   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
351 mesaj

Yavaşlama sistemin açılışında ise msconfig den açılışta çalışna programları düzenleyin
Nette bariz yavaşlık var son 1 haftadır ona da kısmet diyeceğiz
masaüstü uygulamarda yavaşlık varsa güncellemeleri yapı 2 ya da 3 gün içinde sistem hızlanıyor güncellemelerin sisteme entegrasyonu tam olduğunda daha hızlı ver seri oluyor sistem

Son Düzenleme: qudin ~ 05 Haziran 2010 21:50
MicrosoftGenci
05-06-2010, 23:09   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
304 mesaj

arkadaşım senin windows sürümün nedir ve senin işletim sistemin her zaman genişleme gösterdiğinden pc yavaşlaması olur performans düşüklülüğü göstermesi virüstür.internetden gelebilecek virüs saldırırlarına hazırlıklımısın kendine bir bunları bir sor.saygılar...

oguzkaan71
14-07-2010, 17:29   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

ayni şeyler bndede oldu kardeş antivirüs programınla  bilgisayarı iyice tarattır
eğer internette bir yavaşlama söz konusu ise Cleaner bu programda ilaç gibi olur.

eğer bişi olmazsa temiz bir format at

son bir şey daha perfect xp mi kullanıyorsun??

Son Düzenleme: oguzkaan71 ~ 14 Temmuz 2010 17:30
xteam
03-05-2011, 13:55   |  #11  
xteam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
197 mesaj

virus taramasından geçir virus olabilir

xteam
03-05-2011, 13:56   |  #12  
xteam avatarı
Yıllanmış Üye