artık para kazanamayacağınızı düşündüğünüz işler

ferrarili adam
28-04-2006, 22:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
457 mesaj

iş yada meslekler

ben bir tane yazayım cep telefonculuğu artık para getirmez

Banned
28-04-2006, 23:09   |  #2  
Banlandı
1,148 mesaj

milletimizde bu tüketim hastalığı sürdükçe daha çok para kazanırlar bu cep tel bayii leri...adam a sorsan param yok der cebinde 500ila 1000 ytl lik telefon sadece büyükler mi..10 yaşında çocuğun elinde lüks telefonlar dolaşıyor... bu gidişle bu sektör ölmez...
bende bir meslek yazayım... deri mont tamirciliği para yapmıyor artık kendi dükkanımızdan biliyorum ...
saygılar...

ferrarili adam
28-04-2006, 23:16   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
457 mesaj

ben bir tane daha yazayım

işte buradan sesleniyorum itü odtü bogaziçi haricinde diğer üniversitelerde okuyanlar şimdiden ne iş yapacaklarını düşünsünler yada yabancı dil öğrensinler

tecrübe konuşuyor:)))

samet1986
29-04-2006, 04:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
944 mesaj
byzihh
milletimizde bu tüketim hastalığı sürdükçe daha çok para kazanırlar bu cep tel bayii leri...adam a sorsan param yok der cebinde 500ila 1000 ytl lik telefon sadece büyükler mi..10 yaşında çocuğun elinde lüks telefonlar dolaşıyor... bu gidişle bu sektör ölmez...
Doğru bu sektör ölmez. Ölecek en son işler arasında yer alıyor telefonculuk sektörü. Maaşallah telefon markalarıda neredeyse her ay bi model çıkarıyorlar. Bizim millette birbiriyle yarışıyor hava atacağım diye. Tekstil piyasası  eskisi kadar iş yapmıyor sanırım. Ben muhasebe bürosunda çalışırken bikaç tekstilci mükellef sürekli dükkan kapatıyordu. Sağdan soldanda kapanma haberleri duyuyordum. Çin'in sektöre el atmasından falan bahsediyorlardı. Artık o sektör eskisi gibi değil.

theironman
29-04-2006, 10:03   |  #5  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
ferrarili adam

işte buradan sesleniyorum itü odtü bogaziçi haricinde diğer üniversitelerde okuyanlar şimdiden ne iş yapacaklarını düşünsünler yada yabancı dil öğrensinler

tecrübe mi konuşuyor kendi fikrin mi bilemem ama katılmadığımı söylemeliyim sana. Kendini geliştirdikten sonra hangi üniversitede olursan ol farketmez, her şey sana bağlı.

Son Düzenleme: theironman ~ 29 Nisan 2006 10:04
ferrarili adam
29-04-2006, 13:33   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
457 mesaj
elvis32
ferrarili adam

tecrübe mi konuşuyor kendi fikrin mi bilemem ama katılmadığımı söylemeliyim sana. Kendini geliştirdikten sonra hangi üniversitede olursan ol farketmez, her şey sana bağlı.
zaten bende bu mesajı o çocuklar kendilerini geliştirsinler diye teşvik edici olarak yazdım.

ama piyasada iş arayacaklar kesinlikle yabancı dil öğrensinler üniversitedeki dersleri vermekle iş bitmiyor.

theironman
29-04-2006, 14:00   |  #7  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

evet, özellikle İngilizce diline hakim olmak önemli. Ama daha farklı olmak için birkaç dil daha üstüne alınabilir. Üniversite bir araçtır zaten, amaç kendini geliştirmek, kariyer yapmak, vatana millete hayırlı bir evlat olabilmektir.

CU_GS7
29-04-2006, 20:29   |  #8  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

İngilizce bilmek artık ayrıcalık olmaktan çıktı zaten..Onu herkes biliyor..
Başka vasıflar da önemli..Birçok dil mesela..Daha fazla uzmanlık vs..

ufuks
29-04-2006, 23:48   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

İnternet kafecilik bitmeyecek gibi görünüyo benim gözüme.Daha bos olan bir internet kafe görmedim.Kasetcilik işi bitti.Para getirmez.Mp3ler varken.

Der Rote BaroN
30-04-2006, 16:30   |  #10  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj
ferrarili adam

Boğaziçi mezunu işsiz diye bir olay duymadıysan tecrübeden bahsetme. ;)

Raziel
30-04-2006, 22:09   |  #11  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

nedense birisi bir şey bildiği zaman tecrübe konuşuyor diye hava atmaya bayılıyor, çok kolay bir şey sanki tecrübe kazanmak!

ferrarili adam
30-04-2006, 22:37   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
457 mesaj

ya millet siz anlama özürlümüsünüz

ben o üç üniversiteden birinden mezun değilim anadolunun bir üniversitesinin mühendislik fakültesinden mezunum
şu anda orta yaş bir kişi sayılırım .ama meslek hayatımın ilk yıllarında hangi fabrikaya gitsem ilk mezun olduğum okulu soruyorlardı ve şunu gördüm büyük fabrikalarda hep odtü itü mezunları tercih ediliyordu bunun sancısını çok çektim o açıdan tecrübe diyorum

siz çıkmış nelerden bahsediyorsunuz onun için diyorum ileriyi şimdiden düşünün yabancı dil öğrenin diye kötümü diyorum yani

theironman
30-04-2006, 22:54   |  #13  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
ferrarili adam

ben o üç üniversiteden birinden mezun değilim anadolunun bir üniversitesinin mühendislik fakültesinden mezunum
şu anda orta yaş bir kişi sayılırım .ama meslek hayatımın ilk yıllarında hangi fabrikaya gitsem ilk mezun olduğum okulu soruyorlardı ve şunu gördüm büyük fabrikalarda hep odtü itü mezunları tercih ediliyordu bunun sancısını çok çektim o açıdan tecrübe diyorum

siz çıkmış nelerden bahsediyorsunuz onun için diyorum ileriyi şimdiden düşünün yabancı dil öğrenin diye kötümü diyorum

sen önce konuşmana dikkat et, yoksa hakettiğin değeri görürsün burada ve bunu da çok acı bir şekilde tecrübe edersin!

CU_GS7
30-04-2006, 22:58   |  #14  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

elvis32,
Sen de MODCULUK oynama istersen..
Özel mesaj at arkadaşa, düzeltmesini söyle beğenmiyorsan; uyar butonuna bas..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 30 Nisan 2006 22:59
ferrarili adam
30-04-2006, 23:03   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
457 mesaj
elvis32
ferrarili adam

siz çıkmış nelerden bahsediyorsunuz onun için diyorum ileriyi şimdiden düşünün yabancı dil öğrenin diye kötümü diyorum

sen önce konuşmana dikkat et, yoksa hakettiğin değeri görürsün burada ve bunu da çok acı bir şekilde tecrübe edersin!
elwis milletin sana kızdığı kadar varmışsın
sanane kardeşim bu forumun ağası senmisin  forum babanın malımı  neyi tecrübe edecekmişim kimsin bana neyi tecrübe ettireceksin

theironman
30-04-2006, 23:07   |  #16  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

konuşma şekline dikkat et, bu sözlerin buradaki tüm üyelere olduğu kadar banadır da, ve ben kabul etmiyorum bu lafları anlıyor musun? Rahatsız oluyorum!

ferrarili adam
30-04-2006, 23:11   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
457 mesaj

evet sözlerim hem benim yazmış olduğum şeyi çarpıtanlara hem de sana

rahatsız oluyorsan olurolmadık yere adamın tepesini attırma işte o kadar

Soul_Reaver
30-04-2006, 23:21   |  #18  
Yönetici
254 mesaj

tartışmalar sıklaşmaya başladı, bu foruma uygun davranalım lütfen.

netsinan
11-05-2006, 17:01   |  #19  
Yeni Üye
35 mesaj

boğaziçi okumakta yetmiyo herşey kendini geliştirmeye bakıyor adam istanbulda işletme okuyor ama taksici ve spiker ordan geçerken alel acele haykırıyor spikerle konuşmak için ve başlıyor konuşmaya ben istanbulda okudum işletme mezunuyum şöyledir böyledir ama taksicilik yapıyorum işte diplomamıda taksiye astım sunucu soruyor
-peki ingilizce öğrendinmi
-hayır
-kendini geliştirmek için ek bir program aldınmı
-hayır
-okul haricinde ek bir program aldınmı
-hayır
-ozaman bırakta istanbul dışındaki kendini geliştirmiş insanlar senin yerine çalışsınki bu işi bilenler yapmış olsun...

burdan ders çıkarırsınız umarım bende Haliç Üniversitesinde ingilizce Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ama kendini geliştirmeden hiç kimsenin bir yerlere ulaşacağını sanmıyorum google microsoft durup dururken seni oturtmazki boş koltuklarına sen eğer bende varım dersen bazı engelleri aşman diğerlerinden farklı olduğunu göstermen gerekir..

netsinan
11-05-2006, 17:25   |  #20  
Yeni Üye
35 mesaj

tartışmaya gerek yok ama özürlümüsünüz sözü gerçekten çok kötü ve hiç birimize yakışmaz hem özürlülere hakaret hemde bize hakaret ediyorsun.

bu tartışma burda bitsin şimdi herkez konu başlığıyla ilgilensin istirham ediyorum

Ateşli bir konuyla konuya tekrar gaz vermek istiyorum sizce bu çin malları Türkiyeye getirdiği iyi ve kötü yanlarını iş bulma sorunu v.s paylaşalım lütfen

bence çin malları piyasaya büyük olumsuzluğunun yanında kaliteyide getirdi nasıl diyecek olursanız bizim mallarımız dış ülkelere açılamıyacak kadar kalitesizdi fakat dandik mallarda çin'le yarışılamayacağı görüldüğü için Türkiye kaliteye dönmek zorunda kaldı böylece Türk Malları belli bir kaliteyi yakalamış oldu.

İş bulmak adına sıkıntı verici birşey ama tüketici açısından uygun görülüyor çin malları fakat Türkiye Kalitesini iyice gösterirse kendi içimizde yıkabiliriz diye düşünüyorum çin sektörünü

Bu konuya devam edersek sevinirim

ferrarili adam
11-05-2006, 20:29   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
457 mesaj
netsinan
tartışmaya gerek yok ama özürlümüsünüz sözü gerçekten çok kötü ve hiç birimize yakışmaz hem özürlülere hakaret hemde bize hakaret ediyorsun.
bu tartışma burda bitsin şimdi herkez konu başlığıyla ilgilensin istirham ediyorum

Ateşli bir konuyla konuya tekrar gaz vermek istiyorum sizce bu çin malları Türkiyeye getirdiği iyi ve kötü yanlarını iş bulma sorunu v.s paylaşalım lütfen

bence çin malları piyasaya büyük olumsuzluğunun yanında kaliteyide getirdi nasıl diyecek olursanız bizim mallarımız dış ülkelere açılamıyacak kadar kalitesizdi fakat dandik mallarda çin'le yarışılamayacağı görüldüğü için Türkiye kaliteye dönmek zorunda kaldı böylece Türk Malları belli bir kaliteyi yakalamış oldu.

İş bulmak adına sıkıntı verici birşey ama tüketici açısından uygun görülüyor çin malları fakat Türkiye Kalitesini iyice gösterirse kendi içimizde yıkabiliriz diye düşünüyorum çin sektörünü

Bu konuya devam edersek

anlıyış özürlüsü dedim ne varki bunda neresi hakaret

netsinan
12-05-2006, 00:41   |  #22  
Yeni Üye
35 mesaj

anlayışınızmı kıt beyninizde problemmi var gibi birşey demiş oluyorsun fakat farkında değildin sanırım yada chip.com.tr forum kullanıcıları arasında herkez birbiriyle kanki bu konuşmaya bile normal gibi bakılıyor.

bir müdürden iş isterken bunu söyleyebilirmisin
-Merhaba Ben "ferrarili adam" iş başvurusu için gelmiştim
+Merhaba "ferrarili adam" yaş kaç 90
-Askere gittinizmi
+Siz anlayış özürlümüsünüz yaş 90 dedim ya

biraz kaba kaçıyor en azından sana yakıştıramadım ama belkide ben abartıyorum bilmiyorum bana böyle denmesinden rahatsız olurum sadece ayrıca saygıda kusur etmem administratörlerle nasıl konuşuyorsam üye'lerlede öyle konuşurum hiç bişeyden korkmam ve sözlerimin arkasındayım ya ben neler diyorum :)

neyse başlangıç konusundan devam edelim nerde kalmıştık çin piyasası hakkında kimse birşey demiyecekmi???

samet1986
12-05-2006, 03:22   |  #23  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Ben zaten demiştim ama gene diyeceğim. Öncelikle halkada duyarlılık düşüyor. Öncelikle "ne alırsan 1 milyon" ibareli malların alınmaması gerek. Çin'in tekstil sektörüne büyük bi el attığını duymuştum. Dediğin gibi önceden herkes fiyata bakıyordu ama araya çin girdi ve artık gözler kaliteye çevrildi. Yanlız çin tekstil sektörümüzden nasıl çıkacak onu bilmiyorum ? Ve şunu biliyorumki bu sektörden el çekmelerini sağlamak zor olucak. Çünkü çin bana göre abd'den bile daha zor bir ülke.

Saygılar...

Son Düzenleme: samet1986 ~ 12 Mayıs 2006 03:24
ferrarili adam
12-05-2006, 22:29   |  #24  
OP Yıllanmış Üye
457 mesaj

çin gümbür gümbür geliyor bizim sanayi cacık olur
kendi işimden biliyorum bizim 30 liraya sattığımız plastiği 20 milyona çinden getirip satıyorlar

sadece çin değil kazakistan özbekistan onlarda var yani

netsinan
13-05-2006, 17:57   |  #25  
Yeni Üye
35 mesaj

benim baba mesleğidir textil bundan 10 yıl önceki textil piyasasıyla 5 yıl önceki birbirini tutmuyor textilde artık millet kaliteye bakıyor daha çok bu yüzden Türkiyeyi azcık silkeler diye düşünüyorum textil işindekilerin işi çok zor evet ama çin engel değil kesinlikle çünkü Türkiye textilde 1 numaradır en iyi yaptığı iştir textil zaten bunu kolaylıkla çine bırakıcağını zannetmiyorum yeterki kaliteye dönülsün..